Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mnohonásobný orgasmus není pro muže aneb největší mýty o vyvrcholení

aktualizováno 
Předčasným vyvrcholením trpí jen muži. Muži a ženy prožívají orgasmus zcela rozdílně a jen ženy mohou zažít mnohonásobnou slast. Čím větší penis, tím silnější orgasmus. Představujeme vám největší mýty o orgasmu.

Některé mýty o orgasmu přežívají tvrdošíjně už několik desetiletí. | foto: Profimedia.cz

Mýtus číslo jedna: předčasným vyvrcholením trpí jen muži

Trápí vás předčasné vyvrcholení? Možná, že podobným problémem trpí i vaše partnerka, ačkoli v jejím případě to zřejmě nebude tak zřejmé jako u vás. Ačkoli je mužů trpících předčasným vyvrcholením výrazně víc, postihuje předčasné vyvrcholení i ženy.

Dokazuje to i výzkum portugalských vědců z letošního roku, který citoval deník Live Science. Zjistili, že předčasný orgasmus prožívá občas čtyřicet procent žen a u tří procent žen jde o trvalou obtíž. U předčasného orgasmu u žen neexistuje přesně stanovená časová hranice, ale v zásadě jde o neschopnost kontrolovat své vyvrcholení, jehož je dosaženo mnohem dříve, než by si žena přála. Problém je v tom, že je vaše partnerka na vrcholu dřív, než se vy stačíte vůbec rozehřát (a ne všechny ženy jsou schopné a ochotné po svém orgasmu začít okamžitě pracovat na dalším). Jestliže se tyto obtíže u vaší partnerky objevují a zasahují negativně do vašeho intimního soužití, pomoci vám může odborná sexuologická pomoc.

Mýtus číslo dva: muži a ženy prožívají vyvrcholení zcela rozdílně

Máte-li pocit, že si svůj orgasmus užíváte mnohem silněji a intenzivněji než vaše partnerka, musíme vás zklamat. Podle provedených výzkumů se od sebe mužský a ženský orgasmus, co se týká prožitku, téměř vůbec neliší.

Intenzitu, sílu a frekvenci svalových kontrakcí, které se objevují u mužského i ženského vyvrcholení při masturbaci, měřily dva výzkumy provedené již na začátku osmdesátých let na University of Minnesota Medical School. Žádný významný rozdíl vědci neobjevili. Podle záznamů se v průběhu orgasmu objevuje u mužů i u žen typicky šest až patnáct pravidelných svalových kontrakcí během dvaceti až třiceti sekund. Existují samozřejmě individuální odlišnosti, avšak rozdíly mezi pohlavími objeveny nebyly.

Výzkum ze Stanford University z roku 1994 zase upozorňuje na to, že při mužském i ženském orgasmu dochází u obou pohlaví ke stejným změnám krevního tlaku a srdečního tepu, k hyperventilaci a vzestupu hladiny oxytocinu. Prožitek orgasmu se tudíž mezi muži a ženami příliš neliší.

Mýtus číslo tři: čím větší penis, tím lepší orgasmus

Zkazky o tom, že ženy dosahují silnějšího orgasmu s muži, kteří mají velký, případně obřezaný penis nebo souloží bez kondomu, jsou nesmysl. Obřízka, stejně jako používání kondomu, sice poněkud snižuje citlivost penisu, ale na ženský orgasmus nemá žádný vliv. Podobné je to i s velikostí pohlavního údu. Nejvíc nervových zakončení se nachází přibližně čtyři centimetry od poševního vchodu, abyste svou partnerku přivedli k vrcholu, nemusíte rozhodně vlastnit penis gigantických rozměrů.

Mýtus číslo čtyři: mnohonásobného orgasmu jsou schopny jen ženy

Orgasmus není to samé jako ejakulace a podle provedených výzkumů jsou mnohonásobného orgasmu schopni i někteří muži. Výzkum z roku 2002, jehož výsledky byly zveřejněny v magazínu Sexual Curriculum, poukazuje na to, že schopnost mnohonásobných orgasmů je větší zejména u mužů, kteří prožívají takzvaný suchý orgasmus, tedy vyvrcholení bez ejakulace.

Pravděpodobnost, že se dostaví mnohonásobný orgasmus, je údajně vyšší při masturbaci. Rekord v tomhle ohledu zaznamenal výzkum provedený na Rutgers University v roce 1995. Muž, který se ho účastnil, dokázal předvést šest orgasmů s ejakulací během šestatřiceti minut. Nutno podotknout, že v průběhu tohoto vyčerpávajícího výkonu u něj vůbec nedošlo ke ztrátě erekce.

Mýtus číslo pět: většina žen dosáhne vyvrcholení v průběhu pohlavního styku

Ačkoli další z pevně zakořeněných mýtů tvrdí, že naprostá většina žen je schopna dosáhnout vyvrcholení během soulože, ve skutečnosti touto schopností disponuje pouhá třetina žen. Další třetina ho sice při stimulaci vagíny dosáhne, ale potřebuje k tomu ještě další stimuly. Třetina ho pak při souloži nikdy nedosáhne (buď ho je schopna pouze s pomocí stimulace klitorisu, nebo ho není schopna dosáhnout vůbec). Národní sexuologický průzkum v USA provedený v roce 2010 ukázal, že ačkoli se většina mužů domnívá, že ženy dosáhnou orgasmu snáze při klasickém styku, ve skutečnosti jejich partnerky dosahují vyvrcholení při jiné stimulaci. Pětina žen navíc v posteli orgasmus předstírá.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Najdete na iDNES.cz