Mobily, které z vás udělají hvězdu

aktualizováno 
Pokud chcete být in, zapomeňte na jakýkoliv konfekční mobil. Tenké mobily vyrábí kdokoliv a kdokoliv ho i má. A jestli je ten váš o pár milimetrů nejtenčí z těch úplně nejtenčích, stejně nikdo nepozná.

Apple iPhone | foto: Apple

Pokud vynecháme faux pas v podobě mobilů klasické koncepce, můžete šáhnout po nějakém nadupaném mobilu s mega foťákem, mega pamětí, mega funkční výbavou, ale pak se běžte předvádět do studentského klubu a nebo do IT oddělení ve vaší firmě.

Ta správná stylovka totiž musí vedle solidní výbavy mít ještě něco navíc. Musí být jedinečná, úchvatná, extravagantní a pokud možno drahá. Tedy alespoň jednu z těchto vlastností by měla mít, čím víc tím samozřejmě lépe. Jenže mobilů splňujících všechny požadavky naráz najdeme na trhu jen několik.

Trend letošního roku je dotykový displej. Jak jej váš mobil nemá, tak vůbec nectíte módní trendy! Ale pozor, nemáme na mysli dotykový displej u nějakého smartphonu, ale u obyčejného mobilu. U smartphonu totiž ovládáte displej pomocí pera, naopak v případě našich stylovek poslouží prsty.

Apple iPhone

Jasnou jedničkou v tomto směru je iPhone. Nemůže ho mít každý, ale ne proto, že by byl nějak extrémně drahý, ale proto, že se v Evropě zatím vůbec neprodává. iPhone je v prodeji jen v USA a k nám si jej buď můžete dovézt a nebo koupit přes internet. Tyto komplikace ale stojí za to, telefon u jiného jen tak nepotkáte.

Apple iPhone Apple iPhone Apple iPhone 

Apple iPhone Apple iPhone Apple iPhone

iPhone toho umí hodně, ale úplný génius to tedy rozhodně není. Jenže si ho zkuste vzít do hospody za přáteli, ukažte jim, jak vtipně se ovládá, ukažte, jak umí sám přetočit obraz na displeji a jste jasnou jedničkou večera.

LG Prada 

Pokud jsou komplikace s pořízením iPhonu nepřekonatelné, nasměrujeme vás do nejbližší prodejny mobilů. Tam bude ve výloze trůnit poměrně drahý kvádřík se jménem Prada. Ano, se jménem tohoto módního domu se prodává LG s podobnou koncepcí, jakou má iPhone.

LG Prada LG Prada LG Prada

LG Prada LG Prada

Už název renomované značky Prada zaručuje dostatek stylu, který navyšuje úhledný design a výjimečný koncept celého přístroje. Prada je hezčí než iPhone a díky menší velikosti dobře padne i do dámské ručičky.

Na druhou stranu koncept ovládání, ač je iPhonu podobný, není tak sofistikovaný a někdy budete při práci s telefonem zuřit. Navíc je LG dražší než iPhone.

Samsung Armani

Dalším do dotykové party stylovek bude za pár dnů Samsung Armani. Je to taková kopie předchozího LG a to co se stylu, vzhledu a koncepce týče. Prostě když vám nevoní Prada, zkuste Armaniho. V principu dostanete to samé jen s minimálními nuancemi změn. Bonusem je pak Bluetooth sluchátko stejné designové kolekce.

Samsung Armani Samsung Armani Samsung Armani

Samsung Armani Samsung Armani Samsung Armani

Pokud vás dotykový displej - jako jediný ovládací prvek - neoslovil a jste ochotni udělat v tomto módním trendu letošního roku ústupek, máme pro vás kompromisní volbu. Tou je Motorola RAZR2.

Tenké véčko už nikoho neoslní, přesto to nové Motorole sluší. Ale když nedáte dopustit na konvenční mobily, tak tenhle bude dobrou volbou a jako extravagantní třešničku na dortu dostanete dva skoro stejně velké displeje a ten vnější bude opět dotykový!

Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition

Ne za všech okolností, ale v několika přípaech nebudete muset tuto stylovku otvírat, bude stačit lehký dotyk na displej a získáte vše potřebné. S novou Motorolou si ostudu určitě neuříznete, ale hvězdný mobil to také není.

V našem výčtu je navíc nejlevnější, což v této kategorii je spíš nevýhoda. Pro všechny fintily ale Motorola naštěstí připravila speciální edici telefonu, která se jmenuje Luxury Edition. Ta některé předchozí výtky eliminuje.

Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition

A nakonec to nejlepší: dotykový displej, vzhled jak ze Star Treku, cena vysoko nad veškerou konkurencí a logo hned dvou firem najednou. Řeč je o Samsungu Serenata, který ale můžeme nazvat i jako Bang & Olufsen Serenata. Telefon totiž vzešel z kooperace obou společností.

Samsung Bang & Olufsen Serenata

Serenatu si nespletete. Jako mobil totiž vůbec nevypadá a to jak tvarem tak i koncepci. K dotykovému displeji dostanete jen velké ovládací kolečko a jedno tlačítko uprostřed. Víc ani ťuk.

Telefon je vysouvací, ale ne kvůli telefonování, ve výsuvné části jsou reproduktory pro MP3 přehrávač. Serenata je totiž vedle solidního mobilu i dobrou věží. Hraje čistě a hodně nahlas.

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata 

Pokud chcete největší stylovku letošního roku, je Serenata dobrou volbou. Díky ceně okolo 40 000 korun ji moc lidí mít nebude, díky koncepci a tvaru s ní vzbudíte všude pozornost a když se bude společnost nudit, rozdovádí ji hudební produkce z tohoto zázraku techniky. Titul hvězdy večírku je tak bezpečně zaručen.

Více se o všech telefonech dočtete na Mobil.cz:

 Apple iPhone Recenze
 LG Prada Recenze 
 Samsung Armani Preview 
 Motorola RAZR2 Recenze 
 Samsung Serenata Recenze 

Autoři:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: Bez sil. Reportér zkusil práci hasiče, muže nechal ležet v kouři

Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal si zkusil výcvik, kterým procházejí letištní...

Je to náročná prověrka fyzičky, ale i orientace v zakouřeném prostředí či zacházení s dýchací technikou. Test na...

Další z rubriky

Kuriózní cesty k Medaili cti: na vlastní žádost i za brutální masakr

Toto je současná podoba medailí cti. Zleva pro pěchotu, námořnictvo a letectvo

Je nejvyšším vojenským vyznamenáním, které může prezident Spojených států amerických jménem Kongresu udělit. Získat ji...

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

Šlofík není lenošení. Dopřávejte si ho, pomáhá rozhodování

Šlofík pomáhá výkonnosti, tvrdí věda.

Není to lenost, není to pohodlnost. Schrupnout si po obědě je velmi racionální, zdravé, pragmatické rozhodnutí. Šlofík...Najdete na iDNES.cz