Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mobily, které z vás udělají hvězdu

aktualizováno 
Pokud chcete být in, zapomeňte na jakýkoliv konfekční mobil. Tenké mobily vyrábí kdokoliv a kdokoliv ho i má. A jestli je ten váš o pár milimetrů nejtenčí z těch úplně nejtenčích, stejně nikdo nepozná.

Apple iPhone | foto: Apple

Pokud vynecháme faux pas v podobě mobilů klasické koncepce, můžete šáhnout po nějakém nadupaném mobilu s mega foťákem, mega pamětí, mega funkční výbavou, ale pak se běžte předvádět do studentského klubu a nebo do IT oddělení ve vaší firmě.

Ta správná stylovka totiž musí vedle solidní výbavy mít ještě něco navíc. Musí být jedinečná, úchvatná, extravagantní a pokud možno drahá. Tedy alespoň jednu z těchto vlastností by měla mít, čím víc tím samozřejmě lépe. Jenže mobilů splňujících všechny požadavky naráz najdeme na trhu jen několik.

Trend letošního roku je dotykový displej. Jak jej váš mobil nemá, tak vůbec nectíte módní trendy! Ale pozor, nemáme na mysli dotykový displej u nějakého smartphonu, ale u obyčejného mobilu. U smartphonu totiž ovládáte displej pomocí pera, naopak v případě našich stylovek poslouží prsty.

Apple iPhone

Jasnou jedničkou v tomto směru je iPhone. Nemůže ho mít každý, ale ne proto, že by byl nějak extrémně drahý, ale proto, že se v Evropě zatím vůbec neprodává. iPhone je v prodeji jen v USA a k nám si jej buď můžete dovézt a nebo koupit přes internet. Tyto komplikace ale stojí za to, telefon u jiného jen tak nepotkáte.

Apple iPhone Apple iPhone Apple iPhone 

Apple iPhone Apple iPhone Apple iPhone

iPhone toho umí hodně, ale úplný génius to tedy rozhodně není. Jenže si ho zkuste vzít do hospody za přáteli, ukažte jim, jak vtipně se ovládá, ukažte, jak umí sám přetočit obraz na displeji a jste jasnou jedničkou večera.

LG Prada 

Pokud jsou komplikace s pořízením iPhonu nepřekonatelné, nasměrujeme vás do nejbližší prodejny mobilů. Tam bude ve výloze trůnit poměrně drahý kvádřík se jménem Prada. Ano, se jménem tohoto módního domu se prodává LG s podobnou koncepcí, jakou má iPhone.

LG Prada LG Prada LG Prada

LG Prada LG Prada

Už název renomované značky Prada zaručuje dostatek stylu, který navyšuje úhledný design a výjimečný koncept celého přístroje. Prada je hezčí než iPhone a díky menší velikosti dobře padne i do dámské ručičky.

Na druhou stranu koncept ovládání, ač je iPhonu podobný, není tak sofistikovaný a někdy budete při práci s telefonem zuřit. Navíc je LG dražší než iPhone.

Samsung Armani

Dalším do dotykové party stylovek bude za pár dnů Samsung Armani. Je to taková kopie předchozího LG a to co se stylu, vzhledu a koncepce týče. Prostě když vám nevoní Prada, zkuste Armaniho. V principu dostanete to samé jen s minimálními nuancemi změn. Bonusem je pak Bluetooth sluchátko stejné designové kolekce.

Samsung Armani Samsung Armani Samsung Armani

Samsung Armani Samsung Armani Samsung Armani

Pokud vás dotykový displej - jako jediný ovládací prvek - neoslovil a jste ochotni udělat v tomto módním trendu letošního roku ústupek, máme pro vás kompromisní volbu. Tou je Motorola RAZR2.

Tenké véčko už nikoho neoslní, přesto to nové Motorole sluší. Ale když nedáte dopustit na konvenční mobily, tak tenhle bude dobrou volbou a jako extravagantní třešničku na dortu dostanete dva skoro stejně velké displeje a ten vnější bude opět dotykový!

Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition

Ne za všech okolností, ale v několika přípaech nebudete muset tuto stylovku otvírat, bude stačit lehký dotyk na displej a získáte vše potřebné. S novou Motorolou si ostudu určitě neuříznete, ale hvězdný mobil to také není.

V našem výčtu je navíc nejlevnější, což v této kategorii je spíš nevýhoda. Pro všechny fintily ale Motorola naštěstí připravila speciální edici telefonu, která se jmenuje Luxury Edition. Ta některé předchozí výtky eliminuje.

Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition Motorola RAZR2 V8 Luxury Edition

A nakonec to nejlepší: dotykový displej, vzhled jak ze Star Treku, cena vysoko nad veškerou konkurencí a logo hned dvou firem najednou. Řeč je o Samsungu Serenata, který ale můžeme nazvat i jako Bang & Olufsen Serenata. Telefon totiž vzešel z kooperace obou společností.

Samsung Bang & Olufsen Serenata

Serenatu si nespletete. Jako mobil totiž vůbec nevypadá a to jak tvarem tak i koncepci. K dotykovému displeji dostanete jen velké ovládací kolečko a jedno tlačítko uprostřed. Víc ani ťuk.

Telefon je vysouvací, ale ne kvůli telefonování, ve výsuvné části jsou reproduktory pro MP3 přehrávač. Serenata je totiž vedle solidního mobilu i dobrou věží. Hraje čistě a hodně nahlas.

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata

Samsung Bang & Olufsen Serenata Samsung Bang & Olufsen Serenata 

Pokud chcete největší stylovku letošního roku, je Serenata dobrou volbou. Díky ceně okolo 40 000 korun ji moc lidí mít nebude, díky koncepci a tvaru s ní vzbudíte všude pozornost a když se bude společnost nudit, rozdovádí ji hudební produkce z tohoto zázraku techniky. Titul hvězdy večírku je tak bezpečně zaručen.

Více se o všech telefonech dočtete na Mobil.cz:

 Apple iPhone Recenze
 LG Prada Recenze 
 Samsung Armani Preview 
 Motorola RAZR2 Recenze 
 Samsung Serenata Recenze 

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Extrémní gastronomie: brouci jumiles se vám snaží utéct z placky

Jumiles se rekrutují například z čeledi kněžicovitých.

Svěží chuť, vynikající aroma a doslova hemživá konzistence charakterizuje regionální mexickou lahůdku jumiles. Viděno...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz