Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Moneymaker sahal po titulu!

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po triumfu dlouho sahal i vítěz WSOP z roku 2003 Chris Moneymaker.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chris Moneymaker | foto: PokerStars.cz

Celkem 64 elitních pokerových hráčů soupeřilo o 750 000 dolarů, což byla hlavní cena v tzv. národním americkém mistrovství v heads-upu, které se pod patronátem televizní stanice NBC konalo letos už pošesté. Turnaj si rok od roku buduje větší renomé a dnes můžeme s klidným svědomím tvrdit, že jde o největší heads-upovou událost ve světě pokeru.

Punc výjimečnosti získává mistrovství hlavně tím, že organizátoři pečlivě volí hráče, které do soutěže pozvou, takže o titul nejlepšího hráče v heads-upu soupeří skutečně ti nejlepší. I letos obsahoval seznam pozvaných výkvět současné pokerové scény. U stolů jsme mohli zahlédnout hvězdy jako jsou Daniel Negreanu, Vanessa Selbst, Phil Ivey, Doyle Brunson, Vanessa Rousso nebo obhájkyně titulu z loňského roku Annie Duke.

Po vítězství dlouho sahali i dva hráči hájící barvy týmu PokerStars Pro. Mezi čtyři nejlepší se totiž probojovali Jonathan Duhamel, vítěz WSOP z loňského roku a Chris Moneymaker, vítěz WSOP z roku 2003. Oba se bohužel střetli právě v semifinále, ze kterého postoupil do finále právě Moneymaker.

Soupeřem mu byl Erik Seidel, který prožívá neuvěřitelný nástup do letošního pokerového kalendářního roku. Seidel totiž během prvních dvou měsíců dokázal na živých turnajích vyhrát takřka 4.3 milióny dolarů, což je až neskutečná suma.

I ve finále heads-upového mistrovství byl Seidel favorit. Moneymaker ovšem rozhodně nebyl špatným soupeřem a diváci (ti televizní uvidí sestříhané epizody z tohoto turnaje v dubnu a začátkem května) v sále viděli skvělý poker. V zápase hraném na dva vítězné zápasy trval ten první takřka hodinu. Seidel si v něm od začátku vybudoval převahu, kterou i přes double-up Moneymakera v závěru dokázal přetavit v první vítězství.

Reprezentant herny PokerStars tak musel zápas otáčet. Na začátku druhého dějství si dokonce vypracoval poměrně slušnou převahu, o kterou ovšem přišel v klíčové hře, kdy se na stole objevily karty T-A-4-8-8. Moneymaker se rozhodl pro bluff a na riveru hodně vsadil. Seidel ale nakonec dorovnal a ukázal A-2, což stačilo k tomu, aby Moneymaker zahodil karty.

Tato hra znamenala značný obrat v průběhu druhého zápasu. Moneymakerovi se sice podařilo vyškrábat zpět zhruba na 600 000 žetonů (hráči začínali každý s jedním miliónem), ale do vedení se už nedostal. Rozhodlo se na flopu 5-5-9, kdy Moneymakerovi opět nevyšel po checku Seidela bluff, kdy šel all-in.

Seidel totiž okamžitě dorovnal a ukázal 5-4, což v pohodě stačilo na K-T, které držel právě Moneymaker. Seidel se tak po zásluze mohl radovat z hlavní výhry 750 000 dolarů. Na jeho soupeře zbyla cena útěchy ve výši 300 000 dolarů.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Čech si splnil životní sen!

Jiří Gattner alias Hark123

V turnaji organizovaném PokerStars u příležitosti zprovoznění služby PokerStars Home Games porazil český hráč Jiří...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Najdete na iDNES.cz