MP3 přehrávače, které určitě stojí za hřích

  14:00aktualizováno  14:00
Všechny umí podle technické specifikace to samé. Přehrávají hudbu, některé dokonce i promítají filmy. Kapesní MP3 zabíječe času mají mnoho podob. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší a několik nejlevnějších.

MP3 které stojí za hřích

Následujících pět MP3 mašinek se od našlapané konkurence přece jen liší. Ať už je to designem v případě iriver Clix 2, neskutečně bohatou škálou funkcí u Cowonu D2, kompaktním provedením u Sony NWZ S600, výhodným poměrem cena - výkon u Creative ZEN nebo způsobem ovládání u Sencor Meizu M3. Do výběru se nám nevešel nejnovější iPod Touch. Na jeho příjezd do redakce teprve čekáme. Hned jak dorazí, dáme vám vědět.

Cowon D2 - přehrávač, který výrobce vysloveně hýčká

Cowon D2

Rolls-Royce mezi MP3 přehrávači. Má dotykovou obrazovku, která je dostatečně velká (úhlopříčka 6,5 cm) a kvalitní i na sledování delších filmů. Na "Dé dvojce" skousnete klidně i Pána prstenů, i když ten prsten asi pořádně neuvidíte. Cowon je vybaven slotem na SD karty (i SDHC), jímž lze základní paměť přehrávače (až 8 GB) rozšířit. Kromě špičkového zvuku, kterým je značka pověstná, a široké podpory hudebních formátů (FLAC i OGG Vorbis) nabízí přehrávač i další více či méně užitečné funkce. Nechybí kalendář, "blok" na kreslení, dohrát si do něj můžete i anglicko-korejský slovník, vědecký kalkulátor, flashové animace, rádio, diktafon atd. Pro další vylepšení si stačí stáhnout nejnovější firmware (obslužný program), který firma pravidelně zdarma uveřejňuje na svých stránkách. Další informace naleznete v podrobné recenzi na Technet.cz - zde.

Cena za 8GB verzi: 8190 Kč


iriver Clix 2 - tak elegantní, jak jen je to možné

iriver Clix 2

Nenajdete na něm téměř žádná tlačítka. iriver se totiž ovládá pomocí speciálního klikacího displeje. Celé uživatelské rozhraní je tak jednoduché, že jej zvládne i vaše babička. Stačí se orientovat podle šipek. Přední stranu přístroje z velké částí zabírá jemný displej (úhlopříčka 5,6 cm) na sledování videa a hraní flashových her, které lze zdarma stahovat z internetu. Orientaci displeje lze přepínat dle potřeby - a Clix tak můžete používat jak na šířku, například při sledování filmů, tak na výšku, což je vhodnější pro ovládání jednou rukou a poslech hudby. Tradičně kvalitní je zvukový projev. Ve výbavě nebudete postrádat ani rádio s automatickým laděním, linkový audio vstup pro nahrávání z externího zdroje přímo do MP3 a diktafon. Dejte si pozor, iriver Clix (až 8 GB) je tak elegantní, že by ho marketingoví mágové mohli označit přídomkem "eye catcher". Pozornost okolí totiž přitahuje dokonale.

Cena za 8GB verzi: 6599 Kč

Creative ZEN - Levný a nabitý funkcemi

Creative ZEN

Ačkoliv je z řady multimediálních přístrojů v našem výběru nejlevnější, funkčně za svými MP3 kolegy nijak nezaostává. Právě naopak. Jeho přednostmi jsou promyšlené ovládání, velmi dobrý zvuk a špičkový displej (úhlopříčka 6,4 cm). Vnitřní paměť (až 16 GB) jednoduše rozšíříte vložením SD nebo velkokapacitní SDHC karty, na níž můžete mít obrázky z digitálního fotoaparátu nebo zkonvertovaná videa. S tím vším si Creativ poradí. K ZENu dostanete i šikovný prográmek na stahování takzvaných Zencastů (podcastů). To jsou zjednodušeně řečeno rozhlasové nebo televizní programy, které si můžete zdarma nahrát z internetu a sledovat na svém MP3 přehrávači. Zencast organizer vám pohlídá a automaticky stáhne všechny nové díly, aniž byste se museli o něco starat. Creative také podobně jako Apple vyrábí ke svým přístrojům celou řadu příslušenství v podobě nejrůznějších dokovacích stanic, přenosných reproduktorů, pouzder apod.

Cena za 16GB verzi: 6399 Kč


Sony NWZ S600 - zatím nejlepší walkman od Sony

Sony NWZ S600

Sony výrazně zasáhlo do MP3 dění teprve nedávno. Prvním opravdu dobrým multimediálním přehrávačem byl model z řady NW A800 (podrobná recenze na Technet.cz zde). Dnešní novinka (až 8 GB) si ze svého předchůdce vzala to nejlepší a přidala ještě něco navrch. Pro komunikaci s počítačem totiž nepotřebuje žádný speciální program, který až dosud všechny přehrávače Sony vyžadovaly. Walkman zkrátka připojíte k písíčku a natlačíte do něj hudbu, fotografie i videa přes jakýkoliv file manager (Průzkumník apod.). Na vzorově jemném displeji (úhlopříčka 4,6 cm) se pak můžete kochat. Vzhledem k jeho rozměrům se hodí spíše na sjíždění seriálových hitů než na rozmáchlé opusy typu Hvězdné války. Sony třídí veškerý hudební obsah do přehledné knihovny podle názvu alba, jména interpreta, žánru a roku vydání. Písničky můžete pomocí hvězdiček hodnotit a následně poslouchat jen ty nejoblíbenější nebo naopak nejméně populární. Ke každému albu lze přiřadit obrázek přebalu. Z dalších funkcí nechybí rádio a hodiny.

Cena za 8GB verzi: 5149 Kč


Sencor Meizu M3 - víc nebudete potřebovat

Sencor Meizu M3

Pokud vám tenhle strojek něco připomíná, máte dobrý postřeh. Meizu M3 je odvozen od první verze iPodu nano. Nejedná se však o lacinou kopii. Dotykové ovládání bylo kompletně předěláno a počet užitečných funkcí je výrazně vyšší než u iPodu. Přehrávač, pro svou štíhlost (pouze 6,9 mm) přezdívaný také hrající kreditka, si poradí jak s pohyblivými, tak statickými obrázky. Na nějaké delší pokoukání není bohužel displej (úhlopříčka 3,8 cm) dostatečně jemný ani veliký, ale na epizody o Simpsonovic rodince stačí. Sencor spolehlivě přehraje bezztrátový audio kodek FLAC, který je oblíben zejména mezi náročnějšími posluchači. Zabírá sice v paměti přehrávače (až 8 GB) více místa než obyčejné empétrojky, kvalita zvuku je u něj však výrazně vyšší. Na ulici nebo v metru to neoceníte, ale v domácím křesle rozdíl určitě poznáte.  Vzhledem ke kvalitě tuzemského FM éteru asi příliš neoceníte 50 předvoleb, které M3 nabízí pro ruční nebo automatické uložení rozhlasových stanic. Z rádia je pochopitelně možné i nahrávat, nechybí diktafon, kalendář, hodiny a čtečka textových (TXT) souborů. Sencor Meizu M3 je velmi dobrým kompromisem mezi multimediálním přístrojem a obyčejným MP3 přehrávačem. Navíc se vejde do kapsičky u košile.

Cena za 8GB verzi: 4799 Kč


Levně neznamená špatně

Nechce se vám do kapesního baviče příliš investovat? Na nějaké přehrávání videa na miniaturním displeji se můžete vykašlat? Pak tady pro vás máme dva velmi levné a přitom velmi šikovné přehrávače. Smířit se však musíte s tím, že kromě hudby vás už ničím nepobaví.

Samsung YP-U3 - RDS rádio inside

Samsung U3

Hrající hranolek mě velmi překvapil srdnatým, plným a výrazným zvukem i přiloženými, poměrně kvalitními sluchátky. Samsung ve svém nevelkém těle (80 x 25 x 22 mm) ukrývá výsuvný USB port. Nemusíte tedy s sebou tahat žádné propojovací kabely. Dalším příjemným překvapením je FM rádio vybavené funkcí RDS. Kvůli tomu, abyste zjistili, která stanice hraje ty šílený shity, už tedy nemusíte složitě pátrat podle frekvence. Na displeji se vám totiž zobrazí i její název. Výhodou Samsungu je i podpora hudebních souborů WMA s DRM ochranou proti kopírování (ať už si o ní myslíme cokoliv). Pokud tedy nakupujete například na i-legalne.cz, U3 s tím nebude mít problém. Přehraje také Ogg Vorbis. V nabídce funkcí nechybí ani diktafon.

Cena za 2GB verzi: 1449 Kč


Emgeton X1 Cult - za málo peněz hodně...

Emgeton X1 Cult

Velmi jednoduchý přehrávač poslouží i jako USB klíčenka na přenos dat. Chybí mu širší podpora audio kodeků (nepřehraje např. OGG Vorbis), což však v této kategorii nelze považovat za chybu. Vzhledem k ceně je Emgeton X1 Cult naopak vybaven slušně použitelným FM tunerem a diktafonem. Stejně jako Samsung si poradí s hudbou nakoupenou přes internet (WMA DRM 10). Dokáže přečíst a přehrát až 2 000 uložených souborů, což bývá u jiných levnějších přístrojů problém. Některé přehrávače mají totiž výrazně omezen maximální počet přehratelných souborů. U Emgetonu se zásadnějšího omezení bát nemusíte.

Cena za 4GB verzi: 2190 Kč

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

OBRAZEM: Lovec a jeho dravec. Fotky lovců s orly jsou ikonické

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní,...

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní, výhružný predátor. V mongolských...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

Najdete na iDNES.cz