Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 přehrávače, ze kterých se posadíte na zadek. Dokáží téměř vše

  10:30aktualizováno  10:30
Seznamte se: osm MP3 přehrávačů, které na trhu patří mezi absolutní špičku. Kromě hudby si všechny strojky poradí i s videem a fotografiemi.

Nejlepší MP3 přehrávače Sony NWZ A816

Každý z nich má nějakou speciální funkci. Dohromady by tvořily ideální přehrávač, ale i samostatně spolehlivě vyčnívají nad současnou konkurencí. Dnes si je stručně představíme, podrobnější recenze si budete moci přečíst příští týden na Technetu.

Creative ZEN je vybaven čtečkou SD karet, nabízí skutečně přítulný obslužný program a výhodnou cenu. Verszo Ramos RM 970 na boku ukrývá slot na microSD karty, je vybaven reproduktorem a dokáže přehrát i některé nekonvertované filmy ve formátu DivX. Model Verszo Oppo S5 k nim navíc zobrazuje dokonce i titulky ve formátu SRT. Samsung P2 se zase chlubí luxusním dotykovým displejem a technologií bluetooth, díky níž s ním lze i telefonovat. Navíc poslouží i jako mobilní čtečka RSS zpráv.

Sansa View může svým jednoduchým a pohodlným ovládáním směle konkurovat i klasickému iPodu. Sony představila svůj zatím nejlepší MP3 walkman NWZ-A8216. Dostanete k němu špičková sluchátka a přes bluetooth jej lze propojit i s mobilem, autorádiem, HiFi věží a dalšími modrozubými zařízeními. Telefon a bezdrátová sluchátka lze navíc spárovat naráz.

Novinka od Sencoru s označením SPV 8351T má v sobě zabudovaný tuner pro příjem digitální televize (DVBT-T), slot na paměťové SD karty i reproduktor pro hlasitý odposlech. Legendární Iriver se vrací na trh s modelem E100, který vyniká především jednoduchoučkým ovládáním a střídmým designem. Interní paměť lze rozšířit vložením microSD karty.


Creative Zen -  Za málo peněz hodně…

Cenově jeden z nejvýhodnějších přístrojů na trhu. Za 8GB verzi zaplatíte to samé, co u konkurence dáte za 4 GB. Funkčně přitom Creative nijak nezaostává, ba právě naopak. Jeho velkou předností je čtečka na SDHC karty (s kapacitou aktuálně až 16 GB–32 GB), kterými lze interní paměť efektivně rozšířit a zároveň z nich data přehrávat či zálohovat přímo do přehrávače. Ideální pro fotky z digitálu apod. Kvalitní displej s úhlopříčkou 6,3 cm nemá sice nejvyšší rozlišení, ale fotky i filmy na něm vypadají velmi obstojně.

Creative ZEN

Proč si ho pořídit:

Levný a přitom jeden z nejspolehlivějších přehrávačů na trhu. Má všechny důležité funkce včetně FM tuneru a diktafonu. Paměť je rozšiřitelná SDHC kartami. Pokud nakupujete hudbu například na serveru i-legalne.cz, pak jistě oceníte podporu formátu WMA DRM, ve kterém jsou skladby v tomto obchodu nabízeny. Na přiloženém CD naleznete navíc výborný program na konverzi videa, stahování podcastů (včetně videocastů) i sledování volně šiřitelných internetových televizí (IPTV).

Cena za 16GB verzi: 4490 Kč

Základní technická specifikace: přehrává MP3, WMA, AAC, Audible, WAV, WMA DRM, překonvertované filmy ve formátech WMV, DivX a Xvid, obrázky v JPG, displej: 6,3 cm, slot na SDHC karty, výdrž akumulátoru podle výrobce 25 h po audio, 5 h pro video, rozměry: 83 x 55 x 11 mm, hmotnost 65 g.


Samsung P2 - možnosti, jaké tu ještě nebyly

Favorit testu. Samsung svůj přehrávač neustále vymazluje. Na internetu jsou zdarma ke stažení další a další vylepšení. S novým firmwarem přibyly hry (plánuje se i multiplayer, kdy budete moci přes bluetooth soupeřit i s jinými vlastníky P2 a dalších MP3 přehrávačů Samsung). Nechybí pochopitelně ani rádio s RDS (zobrazuje názvy stanic) a nahráváním (diktafon se chystá až v příští verzi firmware). Přes bluetooth si můžete zavolat i hovory přijímat, aniž byste sluchátka sundali z hlavy. Bezdrátově si Samsung ochotně z mobilu i vysosne data. Z nadstandardních funkcí využijete kalendář, světové časy a hlavně takzvaný Datacast. Tato funkce vám přehrávač promění v kapesního zpravodaje. Samsung vám pohlídá vybrané weby a stáhne z nich texty aktuálních článků. Ty si pak můžete v klidu po cestě do práce přečíst. 

Samsung P2

Proč si ho pořídit:

Jeden z mála MP3 přehrávačů se skutečně funkčním, širokoúhlým, dotykovým displejem (7,6 cm). Velmi dobře promítá i filmy a fotografie. Pohodlné sledování zajistí i přibalený stojánek. Při výpadku Temelína oceníte dlouhou výdrž akumulátoru čítající pro přehrávání hudby až 30 hodin (v praxi cca. 27 hodin).  

Cena za 8GB verzi: 6199 Kč

Základní technická specifikace: přehraje MP3 a WMA, video pouze konvertované, dotykový displej 7,6 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 30 hodin pro audio, 4 hodiny pro video, rozměry: 52 x 100 x 10 mm, hmotnost 79 g


Verszo Oppo S5 - filmy i s titulky, hudba bez kompromisů

Širokoúhlý displej s úhlopříčkou 7,4 cm je přímo určený pro sledování filmů. Oppo S5 a Ramos RM 970 jsou jediné dva flashové přehrávače v tomto výběru, které dokáží přehrát DivX videa s rozlišením až 800 x 480 obr. bodů bez jakékoliv předchozí konverze. "Es pětka" si navíc poradí i s titulky SRT, což je věc nevídaná i u některých stolních DVD přehrávačů, natož u miniaturní empétrojky. Další předností tohoto stroje je podpora bezztrátového hudebního formátu FLAC a dalších kodeků, o kterých si může konkurence nechat jen zdát. Chybí však FM tuner.

Nejlepší MP3 přehrávače Verszo Oppo S5

Proč si ho pořídit:

Náročnější posluchači ocení podporu bezztrátových FLACů, ostatní přehrávání filmů bez nutné konverze. Chybkou na kráse jsou nenahmatatelná dotyková tlačítka na vrchní hraně přístroje.

Cena za 4GB verzi: 4280 Kč

Základní technická specifikace: přehraje MP3, WMA, FLAC, APE i Ogg Vorbis, nekonvertované DivX video až do 800 x 480 obr. bodů včetně titulků v SRT, širokoúhlý displej 7,6 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 12 h pro audio, rozměry: 87 x 54 x 11 mm, hmotnost: 76 g


Verszo Ramos RM 970 - filmy, tak jak je stáhnete z internetu

Podobně jako Oppo S5 přehrává i nekonvertované DivXy, neumí však titulky. Navíc má naopak slot na microSD karty a jemnější displej (úhlopříčka 7,6 cm). Lépe je vyřešeno i ovládání. Dotyková tlačítka nahradily skutečné gombíky. Výhrady lze mít k jejich neergonomickému tvaru, ale to je vše. Chybí rádio. Naopak postrádat nebudete diktafon, stopky, hodiny a integrovaný reproduktor pro hlasitý poslech. Kromě FLACů přehraje Ramos i hudbu uloženou v APE.

Nejlepší MP3 přehrávače Verszo Ramos RM970

Proč si ho pořídit:

Poradí si z bezztrátovými hudebními formáty, přehraje nekonvertovaná DivX filmy, interní paměť lze rozšířit vložením microSD karty a navrch má vynikající displej.

Cena za 4GB verzi: 2790 Kč

Základní technická specifikace:  přehraje MP3, WMA, FLAC, APE, Ogg Vorbis, apod., video přehrává nekonvertované až do rozlišení 800 x 480 obr. bodů u DivX, širokoúhlý displej 7,6 cm (rozlišení 400 x 240 obr. bodů), slot na microSD, výdrž akumulátoru podle výrobce: 12 hodin pro audio, rozměry: 88 x 50 x 10 mm, hmotnost: 45 g


Sansa View - na hudbu s DRM i bez

Přehrávač vyniká zejména ovládáním. Otočné kolečko připomene iPod, není však dotykové. Jeho točením a klikáním obstaráte prakticky všechny důležité funkce přístroje. Po vložení paměťové karty (microSD) se její obsah automaticky načte do komplexní databáze. Nemusíte tak, jako u jiných přehrávačů přepínat mezi interní a externí pamětí. Sansu si mohou pořídit i zákazníci e-shopů s chráněnou hudbou (WMA DRM). Za konkurencí zaostává v kvalitě zobrazování obrázků a filmů. Nechybí rádio s nahráváním a diktafon. 

Nejlepší MP3 přehrávače Samsung P2

Proč si ho pořídit:

Elegantní vzhled, jednoduché ovládání, extra dlouhá výdrž akumulátoru (až 35 hodin), slot na microSD karty a podpora WMA DRM.

Cena za 16GB verzi: 5046 Kč

Základní technická specifikace:  Přehraje MP3, WMA, WMA DRM, Audible, video pouze konvertované, slot na microSD karty, displej 6 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 35 hodin pro audio, rozměry: 78 x 123 x 17 mm, hmotnost: 82 g


Sencor SPV 8351T - digitální televize, filmy i hudba do kapsy

Definitivní digitalizace televize se přes všechny sabotáže ze strany televize Nova a spřízněných politiků konečně blíží. Počet volně šířených kanálů se ještě letos rozroste o zajímavé programy a vy můžete být díky Sencoru kdykoliv a kdekoliv u toho. Pochopitelně pouze kdekoliv tam, kam sahá signál současných televizních multiplexů. V těle Sencoru se ukrývá teleskopická anténka, na níž lze obstojně pochytat všechny programy (jak TV včetně EPG, tak rádia), které jsou aktuálně přes DVB-T šířeny. Nepřekonatelnou překážkou jsou však například pokovená vakuovaná dvojitá okna. Skrze ně signál neprojde. Sencor však pro tento případ umožňuje i připojení externí antény. Na téměř 9cm displeji lze kromě toho promítat i obrázky a konvertovaná videa. Veškerá přehratelná data umí Sencor načíst i z vložené SD karty. Nechybí rádio a integrovaný reproduktor pro hlasitý poslech.

Nejlepší MP3 přehrávače Sansa View

Proč si ho pořídit:

První flashový přehrávač s integrovaným DVB-T tunerem se slušným příjmem, bohatou výbavou (stojánek, pouzdro, poutko na ruku, univerzální síťová nabíječka), intuitivním ovládáním, elegantním vzhledem a slušnou podporou audio formátů (Ogg Vorbis).

Cena za 2GB verzi: 4100 Kč

Základní technická specifikace: přehraje WMA, MP3, Ogg Vorbis, konvertované video, DVB-T tuner, integrovaný reproduktor, slot na SD karty, displej: 8,9 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 35 hodin pro audio, rozměry: 117 x 73 x 15 mm, 135 g


Sony NWZ-A826 - Vynikající zvuk, vynikající sluchátka a bluetooth

Řada walkmanů s označením A je zatím ta nejlepší, jakou kdy Sony vypustila na trh s MP3 přehrávači a i v porovnání s konkurencí patří mezi absolutní špičku. Novinka A 820 (poslední číslice se mění v závislosti na kapacitě a výbavě) je vybavena technologií bluetooth, díky níž lze přístroj propojit naráz s telefonem i bezdrátovými sluchátky. Kromě toho přístroj dokáže komunikovat i se stejně vybaveným autorádiem nebo třeba mikrověží. Kvalita přibalených špuntů je tradičně velmi vysoká, stejně jako zvukový projev samotného přehrávače. V prodeji se objeví i dražší verze walkmanu s bluetooth sluchátky. Samozřejmostí je promítání videa a obrázků (displej s úhlopříčkou 6 cm).

Nejlepší MP3 přehrávače Sony NWZ A816

Proč si ho pořídit:

Sázka na jistotu. Sony nejen skvěle vypadá, dílenské provedení je skutečně na úrovni. Po zvukové i obrazové stránce také nemá chybu. O ovládání by Američan řekl, že je to kus dortu - tj. velmi jednoduché.

Cena za 16GB verzi: 8179 Kč

Základní technická specifikace: přehraje MP3, WMA, AAC, konvertované H.264 a další video kodeky, bluetooth, displej: 6 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 35 hodin pro audio, 9 hodin pro video, rozměry: 90 x 50 x 9 mm, hmotnost: 58 g


Iriver E100 - elegance a kvalita v jednom

Elegán výběru. Žádná přebytečná tlačítka, žádné výstupky nebo zdířky, které by kazily celkový hladký dojem. K ovládání si vystačíte se čtyřmi směrovými tlačítky, vtipně ukrytými pod dolní částí předního panelu přehrávače. Značka Iriver vždy patřila v oblasti MP3 mezi absolutní špičku a ačkoliv se během posledních let poněkud stáhla, chystané novinky včetně této aktuální slibují návrat mezi elitu. Interní paměť lze jednoduše rozšířit vložením microSD karty. Nechybí žádná ze základních funkcí: rádio s nahráváním, diktafon, linkový audio vstup, promítání videa a obrázků, čtečka textů. Navíc je Iriver vybaven stereo reproduktorky.

Nejlepší MP3 přehrávače Iriver E100

Proč si ho pořídit:

Cenově velmi přijatelný přehrávač s poměrně výkonnými integrovanými reproduktory, slušnou podporou formátů (Ogg Vorbis, BMP) a velmi povedeným designem.

Cena za 4GB verzi: 2199 Kč

Základní technická specifikace: přehraje: MP3, WMA, ASF, Ogg vorbis, Flac apod., konvertovaná videa, slot na microSD karty, integrované stereo reproduktory, linkový audio vstup, displej: 6 cm, výdrž akumulátoru podle výrobce: 17 hodin, rozměry: 48 x 93 x 11 mm


Podrobné recenze všech vybraných přehrávačů naleznete v pátek na Technet.cz.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Najdete na iDNES.cz