Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mystic Sk8 Cup EXKLUZIVNĚ na Xman.cz. SLEDUJTE ON-LINE

  9:00aktualizováno  9:00
Ďábelské triky, odvážné skoky, valící muzika, ohromeně hlučící publikum. Takový je každý ročník pražského Mystic Sk8 Cupu. Ten letošní, už patnáctý, nás čeká už od pátku 4. do neděle 6. července. Koná se na Štvanici, na Xman.cz ho ale můžete exkluzivně sledovat v přímém přenosu on-line.

Mystic Sk8 Cup

PŘÍMÝ PŘENOS SLEDUJTE ZDE

O rekordních 50 tisíc dolarů budou na Světovém poháru ve skateboardingu v Praze bojovat nejlepší světoví jezdci ve třech hlavních disciplínách - street, vert a best trick. Atraktivní podívanou je také závod v bowlu (tzv. bazénu), který designovaly legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan a Brian Patch.

Díky podpoře primátora Pavla Béma a hlavního města Prahy má bazén i vlastní střechu, takže se nemusíme obávat špatného počasí – a to platí i pro hlavní disciplínu street style.

Pro velký zájem dostanou opět šanci závodit i dívky, a to v disciplíně street style a v exhibičním závodě ve vertikální rampě, oceněným částkou 1 500 dolarů pro první tři místa.

Na prvním místě je pro pořadatele spokojenost profesionálních jezdců. Jako každý rok, tak i letos je pro ně připraven zcela nový skatepark podle posledních trendů, který je inspiruje nejen k výkonům, které jistě i k posunu limitů skateboardingu, ale podpoří i větší objektivnosti celého klání.

Na Mystic Sk8 Cup 2008 pořadatelé zajišťují do všech disciplín nejlepší jezdce současného skateboardingu. Stejně jako v minulých letech registrují přibližně 200 profesionálů z cca 25 zemí světa včetně světové špičky z USA, Brazílie, Austrálie a Evropy.

V pátek se jede takzvaná předkvalifikace pouze pro evropské jezdce. Z té postupují jen ti nejlepší do sobotní kvalifikace, protože MSC je open (otevřený) závod.

Česko bude reprezentovat dvacítka jezdců, kteří se úspěšně kvalifikovali v Českém skateboardovém poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti stát v závodu po boku nejlepších jezdců planety.

Mystic sk8 cup

Mezi nejúspěšnější české jezdce přitom za celou patnáctiletou historii patří Tomáš Vintr, který na posledních dvou ročnících obhájil šesté místo. Díky tomuto úspěchu dostal i pozvání na další mezinárodní závody.

Jeho nejlepšími umístěními jsou 3. místo na prestižních X Games v Dubaji a 5. místo na X Games v exotické Šanghaji v roce 2008. Pravděpodobně za asi největší úspěch vůbec Tomáš považuje druhé místo na závodě Vans European Championship v Rotterdamu v roce 2006.  

Mystic Sk8 Cup se koná v Mystic Skateparku na ostrově Štvanice a je jediným závodem ze série World Cup Skateboarding (WCS), který probíhá pod širým nebem.

Závod řídí a výsledky zpracovává kancelář WCS a body získané ze závodu MSC se jezdcům započítávají do celkového pořadí série Světového poháru.
 
Ani letos nebude na MSC chybět bohatý doprovodný program, jehož součástí budou živé koncerty, dýdžejové, výstava Subkultura, graffiti stěna, videoprojekce skateboradových filmů i nejrůznější workshopy. 

Důležitou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci a příznivci, lokální i z celého světa, kteří díky své dokonalé znalosti skateboardingu každoročně vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru. Každoročně se jich na Štvanici schází osm až deset tisíc.

Lístky si můžete koupit na stránkách www.mysticsk8cup.cz.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

FOTOGALERIE: pátek - první část

Mystic sk8 cup - pátek - první část

Podívejte se na první část fotek z páteční předkvalifikace evropských jezdců.

Sledovali jste přímý přenos finále skateboardového Mystic Sk8 Cupu

Nedělní odpoledne

Server Xman.cz přenášel živě světový pohár Mystic Sk8 Cup z pražské Štvanice.

Mystic Sk8 Cup EXKLUZIVNĚ na Xman.cz. SLEDUJTE ON-LINE

Mystic Sk8 Cup

Ďábelské triky, odvážné skoky, valící muzika, ohromeně hlučící publikum. Takový je každý ročník pražského Mystic Sk8...

Najdete na iDNES.cz