Největší mýty o mužích

aktualizováno 
Z piva vám naroste pivní pupek, muži s velkýma nohama mají i velký penis a na sex myslí každých sedm vteřin. Představujeme vám největší mýty o mužích.

Pivo a velké břicho jako by patřily k sobě. Tanhle nápoj však na obezitu patent nemá, pokud jde o množství kalorií, mohou se s ním měřit i slazené nealkoholické nápoje, víno či tvrdý alkohol. | foto: Profimedia.cz

1.mýtus: muži s velkýma nohama mají i velký penis

Je to klasická pověra, její obměnou je teorie, že velikost penisu je přímo úměrná velikosti rukou, případně nosu. Tento mýtus je tak rozšířený, že stál vědcům za to, aby jeho oprávněnost ověřili v seriózním výzkumu. Inkriminované tělesné partie měřili a srovnávali vědci z University College London v roce 2002 a jejich studie pověru samozřejmě popřela. Mimochodem, délka průměrného evropského penisu je třináct centimetrů a průměrná velikost pánského chodidla je 43.

2.mýtus: mužské semeno je kalorickou bombou

Těžko říct, kde má tento mýtus kořeny. Podle jiného mýtu si ho vymyslely ženy, které mají averzi k orálnímu sexu a potřebovaly vhodnou výmluvu, proč jej nemohou praktikovat až do úplného konce. Nicméně, pokud má snad vaše partnerka opravdu strach, že jí tahle praktika naruší dietní režim, můžete ji s čistým svědomím uklidnit. Podle údajů magazínu Live Science zahrnuje sperma kromě vody ještě například vitamin C, vápník, hořčík a také fruktózu. Tento koktejl obsahuje průměrně pouze pět až sedm kalorií, tudíž to není žádná bomba.

3.mýtus: muži nemohou onemocnět rakovinou prsu

Máte-li pocit, že se rakovina prsu týká výhradně žen a vy se jí nemusíte obávat, pletete se. Toto onemocnění je sice přirozeně mnohem častější mezi ženami, nicméně u mužů se vyskytuje také a končí mnohem častěji smrtí nemocného. K tomuto závěru dospěl výzkum z roku 2012. Autoři výzkumu podotýkají, že je to možná způsobeno i skutečností, že muži toto onemocnění často podceňují a lékařskou pomoc vyhledají až mnohem později než ženy.

Průměrný věk diagnostikovaného muže s rakovinou prsu je třiašedesát let, zatímco u žen je to devětapadesát. U žen je pravděpodobnost, že chorobu přežijí minimálně o dalších pět let, třiaosmdesát procent, zatímco u mužů je pravděpodobnost přežití o deset procent nižší. Jinými slovy, podceňování tohoto onemocnění je velmi nebezpečné.

4.mýtus: z popíjení piva vám naroste pivní pupek

Spojení konzumace piva s převislým pivním pupkem je už legendární, s realitou však nemá nic společného. Dokázal to i výzkum z letošního roku. Jeho autoři podotýkají, že pivo má méně kalorií než například pomerančový džus nebo tvrdý alkohol, spojovat s nárůstem váhy a zvětšujícím se břichem pouze konzumaci piva je proto nesmysl.

Pokud budete náruživě popíjet pivo, postupem času na váze samozřejmě přiberete, ale toho samého efektu dosáhnete i v případě, budete-li holdovat vínu, kterémukoli jinému alkoholu nebo nadměrnému množství slazených nealkoholických nápojů.

5.mýtus: muži myslí na sex každých sedm vteřin

Tento mýtus přežívá spíše mezi ženami, protože muži většinou tuší, že se dokážou soustředit i na jiné věci, než je souložení. Nicméně miliony žen s gustem odpřísáhnou, že muži jsou sexuální mašiny, které na sex myslí každou volnou vteřinu. Možná vaši drahou polovičku přesvědčí výzkum z roku 2011, během kterého vědci z Ohio State University zjistili, že muži ve skutečnosti myslí na sex v průměru devatenáctkrát denně.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Vyzkoušeli jsme první český nevěstinec se silikonovými pannami

Rebecca má mírně vyděšený výraz.

Netradiční nevěstinec otevřeli začátkem listopadu v centru Prahy. Na toho, kdo si přijde užít, čekají místo živých žen...

Sexuální závislost se šíří jako epidemie, varuje výzkum

O závislosti na sexu se vedou vědecké pře.

Jsou v téměř nepřetržitém souboji s myšlenkami na sex, vynakládají enormní množství energie na to, aby svůj sexuální...

VIDEO: Takový je osud plastu ze žlutých popelnic. Půlka končí na skládce

Díky třídicí lince a jejím pracovnicím dokážeme plasty recyklovat. I když ne...

Když vyhodíme plastový výrobek do třídicího kontejneru, máme dobrý pocit. Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal vyrazil do...

Prodávám v sexshopu a baví mě to, říká MOgirl Lucka

MOgirl Lucka miluje tetování a sama ráda kreslí.

Původem je holka z vesnice, po zastavení v Praze však skončila v Liberci. A zamilovala si ho. Plánuje vysokoškolské...

Mrtví králíci a Five Points: mýty i realita gangů newyorského slumu

Bill Cutting z Gangů New Yorku měl svůj předobraz ve skutečné historické...

Bowery Boys z vysokými cylindry a v červených košilích, Mrtví králíci divošského vzezření. Známe je z Gangů New Yorku...

Další z rubriky

Hon na tygra: jak britský technik ulovil Hitlerův smrtící tank

Tiger měl renomé nezničitelného tanku.

Mezi spojeneckými vojáky vzbuzoval paniku. Oprávněně. Nacistický tank Tiger, šedesátitunové monstrum, se zdál...

VIDEO: Po ženách svléknu muže, říká organizátor provokativní výstavy

Óčko Drive - Mario Petreje

Návštěvníci si je mohli prohlížet, mohli je komentovat, ale také se jich dotýkat. Ženy na svých výstavách svlékl Mario...

Je to poslání, říká o své práci sexuální asistentka

Vladana Augstenová pracuje od roku 2016 jako sexuální asistentka pro...

O sexuálních potřebách hendikepovaných lidí nemluvíme, přehlíží je rodiče, popírají sociální i zdravotní pracovnice....

Najdete na iDNES.cz