Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na sex myslíme každých sedm vteřin aneb největší mýty o mužích

aktualizováno 
Čím větší velikost bot, tím větší penis. Čím častěji si budete holit vousy, tím hustší a tvrdší vám porostou. Průměrný muž myslí na sex každých sedm vteřin. Menopauzu mají jen ženy. Představujeme vám největší mýty o mužském těle a mozku.

Většina mužů myslí na sex několikrát denně, ne každých sedm vteřin, jak se traduje | foto: Profimedia.cz

1. mýtus: Čím větší chodidla, tím větší penis

Tvrzení, že čím větší má muž velikost bot, případně čím delší má ruce, tím delší má penis, se traduje celá desetiletí. Ačkoli to partnerky vysokých mužů nepochybně zarmoutí, není tomu tak. Vztah mezi velikostí chodidla muže a délkou jeho ztopořeného penisu zkoumalo dokonce několik vědeckých studií. Výzkum, který provedla v roce 1998 dvojice autorů Kerry Siminoski a Jerald Bain a jehož závěry byly zveřejněny v magazínu Annals of Sex Research, zjistil, že mezi výškou muže, velikostí jeho chodidla a délkou penisu existuje souvislost naprosto minimální.

Pokud ale na výzkumy dáte, měli byste zaregistrovat studii řeckých vědců z univerzity v Athénách. Tvrdí, že mnohem průkaznější je délka ukazováčku. Ten prý má ze všech tělesných částí s délkou penisu nejvýznamnější souvislost, citovala autory výzkumu agentura Reuters.

2. mýtus: Čím víc se holíte, tím rychleji vám vousy porostou

Tato pověra se objevuje v mnoha obměnách a má platit nejen pro vousy, ale i pro chlupy a vlasy. Po holení prý porostou rychleji, budou tvrdší a tmavší a bude jich víc. Deník New York Times dokonce vypátral, že poprvé se v tisku tenhle mýtus objevil už ve dvacátých letech minulého století. I když od té doby vyšla řada studií, které ho vyvracejí, stále mu značné množství lidí věří.

Jde ale o naprostý nesmysl. Vousy, stejně jako vlasy a chlupy, vyrůstají z vlasových cibulek umístěných pod kůží. Jejich počet je pevně daný a holení, stříhání nebo jakékoli jiné upravování "porostu" na ně nemá žádný vliv. Nemění se ani jejich barva a předpokládá se, že příčinou této varianty mýtu je skutečnost, že na čerstvě oholené tváři vypadají dorůstající vousy tmavší. Jedná se ale pouze o optický klam. Podobně se může zdát, že vousy po oholení rostou rychleji, jenže rychlost růstu či barva vousů je určena především geneticky a holení na ně nemá žádný vliv.

3. mýtus: Průměrný muž myslí na sex každých sedm vteřin

Je až neuvěřitelné, s jakou tvrdošíjností tento mýtus koluje mezi lidmi celé roky a kolika vědeckým týmům stál za to, aby mu věnovaly desítky hodin svého drahocenného času. Kdyby bylo toto tvrzení skutečně pravdivé, musel by muž, který spí denně osm hodin, myslet za den na sex víc než osmtisíckrát.

Mužský mozek je anatomicky jiný než ženský, a proto prý myslíme víc na sex

Americká Social Organisation of Sexuality provedla rozsáhlý průzkum a zjistila, že čtyřiapadesát procent mužů myslí na sex několikrát za den. Dvaačtyřicet procent mužů na něj myslí několikrát za týden nebo za měsíc a čtyři procenta si na sex vzpomenou maximálně jednou do měsíce. K podobným výsledkům dospěl výzkum, jehož závěry loni uveřejnil deník Telegraph. Podle něj myslí průměrný muž na sex třináctkrát denně, to znamená přibližně pěttisíckrát ročně, ale v reálu ho uskuteční jen přibližně stokrát za rok. Pro zajímavost, průměrná žena údajně myslí na sex pětkrát denně.

4. mýtus: Semeno je kaloricky výživné

I tohle tvrzení je ve společnosti pevně zakořeněno, ale i ono je mylné. Ejakulát se skládá především z vody, obsahuje navíc vitamin C, kalcium, hořčík, ale i fruktózu. Té je však tak málo, že jedna "dávka" semene obsahuje přibližně pět až sedm kalorií. Vaše partnerka se tudíž rozhodně nemusí obávat, že po orálním sexu ztloustne.

Velmi pravděpodobně jste také už zaslechli, že semeno je výborné na pleť. I toto tvrzení podrobili vědci zkoumání a kupodivu zjistili, že je pravdivé. Podle výzkumu provedeného loni na univerzitě v rakouském Grazu obsahuje sperma složky, které dokážou redukovat volné radikály a zpomalovat stárnutí kožních buněk.

5. mýtus: Mužů se menopauza netýká

Skutečnost, že muži nemenstruují a nerodí děti, bohužel neznamená, že se jich netýká menopauza. Ve skutečnosti existuje pro mužskou variantu přechodu odborný termín andropauza a postihuje značnou část mužů mezi čtyřiceti a pětapadesáti lety. Mužský přechod souvisí s úbytkem testosteronu, který je typický pro postupující věk. U mužů starších pětatřiceti let se každý rok snižuje hladina testosteronu o jedno až jedno a půl procenta. Projevy andropauzy nejsou příliš odlišné od ženské menopauzy, takže se můžete připravit na podrážděnost, deprese, pokles libida, únavu a navíc i na erektivní dysfunkce.

Autor:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Najdete na iDNES.cz