Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na sex myslíme každých sedm vteřin aneb největší mýty o mužích

aktualizováno 
Čím větší velikost bot, tím větší penis. Čím častěji si budete holit vousy, tím hustší a tvrdší vám porostou. Průměrný muž myslí na sex každých sedm vteřin. Menopauzu mají jen ženy. Představujeme vám největší mýty o mužském těle a mozku.

Většina mužů myslí na sex několikrát denně, ne každých sedm vteřin, jak se traduje | foto: Profimedia.cz

1. mýtus: Čím větší chodidla, tím větší penis

Tvrzení, že čím větší má muž velikost bot, případně čím delší má ruce, tím delší má penis, se traduje celá desetiletí. Ačkoli to partnerky vysokých mužů nepochybně zarmoutí, není tomu tak. Vztah mezi velikostí chodidla muže a délkou jeho ztopořeného penisu zkoumalo dokonce několik vědeckých studií. Výzkum, který provedla v roce 1998 dvojice autorů Kerry Siminoski a Jerald Bain a jehož závěry byly zveřejněny v magazínu Annals of Sex Research, zjistil, že mezi výškou muže, velikostí jeho chodidla a délkou penisu existuje souvislost naprosto minimální.

Pokud ale na výzkumy dáte, měli byste zaregistrovat studii řeckých vědců z univerzity v Athénách. Tvrdí, že mnohem průkaznější je délka ukazováčku. Ten prý má ze všech tělesných částí s délkou penisu nejvýznamnější souvislost, citovala autory výzkumu agentura Reuters.

2. mýtus: Čím víc se holíte, tím rychleji vám vousy porostou

Tato pověra se objevuje v mnoha obměnách a má platit nejen pro vousy, ale i pro chlupy a vlasy. Po holení prý porostou rychleji, budou tvrdší a tmavší a bude jich víc. Deník New York Times dokonce vypátral, že poprvé se v tisku tenhle mýtus objevil už ve dvacátých letech minulého století. I když od té doby vyšla řada studií, které ho vyvracejí, stále mu značné množství lidí věří.

Jde ale o naprostý nesmysl. Vousy, stejně jako vlasy a chlupy, vyrůstají z vlasových cibulek umístěných pod kůží. Jejich počet je pevně daný a holení, stříhání nebo jakékoli jiné upravování "porostu" na ně nemá žádný vliv. Nemění se ani jejich barva a předpokládá se, že příčinou této varianty mýtu je skutečnost, že na čerstvě oholené tváři vypadají dorůstající vousy tmavší. Jedná se ale pouze o optický klam. Podobně se může zdát, že vousy po oholení rostou rychleji, jenže rychlost růstu či barva vousů je určena především geneticky a holení na ně nemá žádný vliv.

3. mýtus: Průměrný muž myslí na sex každých sedm vteřin

Je až neuvěřitelné, s jakou tvrdošíjností tento mýtus koluje mezi lidmi celé roky a kolika vědeckým týmům stál za to, aby mu věnovaly desítky hodin svého drahocenného času. Kdyby bylo toto tvrzení skutečně pravdivé, musel by muž, který spí denně osm hodin, myslet za den na sex víc než osmtisíckrát.

Mužský mozek je anatomicky jiný než ženský, a proto prý myslíme víc na sex

Americká Social Organisation of Sexuality provedla rozsáhlý průzkum a zjistila, že čtyřiapadesát procent mužů myslí na sex několikrát za den. Dvaačtyřicet procent mužů na něj myslí několikrát za týden nebo za měsíc a čtyři procenta si na sex vzpomenou maximálně jednou do měsíce. K podobným výsledkům dospěl výzkum, jehož závěry loni uveřejnil deník Telegraph. Podle něj myslí průměrný muž na sex třináctkrát denně, to znamená přibližně pěttisíckrát ročně, ale v reálu ho uskuteční jen přibližně stokrát za rok. Pro zajímavost, průměrná žena údajně myslí na sex pětkrát denně.

4. mýtus: Semeno je kaloricky výživné

I tohle tvrzení je ve společnosti pevně zakořeněno, ale i ono je mylné. Ejakulát se skládá především z vody, obsahuje navíc vitamin C, kalcium, hořčík, ale i fruktózu. Té je však tak málo, že jedna "dávka" semene obsahuje přibližně pět až sedm kalorií. Vaše partnerka se tudíž rozhodně nemusí obávat, že po orálním sexu ztloustne.

Velmi pravděpodobně jste také už zaslechli, že semeno je výborné na pleť. I toto tvrzení podrobili vědci zkoumání a kupodivu zjistili, že je pravdivé. Podle výzkumu provedeného loni na univerzitě v rakouském Grazu obsahuje sperma složky, které dokážou redukovat volné radikály a zpomalovat stárnutí kožních buněk.

5. mýtus: Mužů se menopauza netýká

Skutečnost, že muži nemenstruují a nerodí děti, bohužel neznamená, že se jich netýká menopauza. Ve skutečnosti existuje pro mužskou variantu přechodu odborný termín andropauza a postihuje značnou část mužů mezi čtyřiceti a pětapadesáti lety. Mužský přechod souvisí s úbytkem testosteronu, který je typický pro postupující věk. U mužů starších pětatřiceti let se každý rok snižuje hladina testosteronu o jedno až jedno a půl procenta. Projevy andropauzy nejsou příliš odlišné od ženské menopauzy, takže se můžete připravit na podrážděnost, deprese, pokles libida, únavu a navíc i na erektivní dysfunkce.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz