Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejbizarnější skony: můžete umřít žízní i upít se vodou k smrti

  13:00aktualizováno  13:00
Zapomeňte na provaz či prášky. Na internetu poletují návody na mnohem nápaditější odchody ze světa živých. Zabít vás může nulový příjem vody, můžete se jí ale též upít k smrti.

Zabít vás může, když je vody málo i nadmíru. | foto: Profimedia.cz

Proklatě smrtící dieta

Totální vyhladovění. Pokud se rozhodnete odejít ze světa tímto způsobem, asi si budete muset vzít neplacené volno. Neznámý "poradce" na webu totiž ochotně radí, že si tenhle způsob sebevraždy žádá až 40 dní. Záleží na vašem zdraví a kondici.

Zdravý dospělý člověk by měl podle lékařů vydržet bez potravy 50 dní. Pocit hladu vás ale přepadne už několik hodin poté, co něco sníte naposledy. Zabít se tímto způsobem je tak prakticky neproveditelné, pud sebezáchovy vás totiž moc nepodrží.

Smrt přichází ze Slunce

Kdo z vás neměl nikdy úpal? Napadlo vás ale někdy se tímto způsobem zabít? Pokud si trošku zagooglujete, zjistíte, že pořádně "propečená" smrt by se měla dostavit už po osmi hodinách. To však jen v případě extrémního úpalu. Jeden takový samozvaný "rádce" na webu doporučuje obložit se alobalem, aby nazmar nepřišel žádný sluneční paprsek. Přehřát si organismus natolik, že to bude pro tělo neúnosné, totiž není jen tak. Úpal se dostaví v okamžiku, kdy už tělo není schopno odvádět nadbytečné teplo. Dochází k přehřívání a nahromaděné teplo se začne šířit orgány a tkáněmi. Pro lidský organismus je limitem teplota 42 stupňů Celsia. Po delší době se na mozku může vytvořit otok, zvýší se tepová frekvence, a pokud se tělo nedaří ochladit, přichází zubatá s kosou.

Voda je váš nepřítel

Pokud si povedete dobře, do nějakých sedmi až deseti dní by mohlo být po vás. Musíte ale splnit hned několik podmínek. Nesmíte přijímat žádnou vodu, musíte se vyvarovat lékařské péče, ale též příjmu jídla, i v něm je totiž vázána voda. Pokud všechno dodržíte, máte slušnou šanci na pěkně vysušenou smrt.

Za běžných podmínek odpovídá objem vody nějakým 60 až 70 procentům vaší tělesné hmotnosti. To pravé dobrodružství začíná v okamžiku, kdy ztratíte kolem čtyř litrů vody. Trvale zrychlený puls, závratě, bolest hlavy a minimální močení značí, že jste na dobré cestě ke smrtelné dehydrataci. Při ztrátě 10 a více litrů už prakticky nemočíte a na rameno vám dýchá smrt. Jste již ve stavu těžké dehydratace a zachránit vás může jediné – nitrožilní podání tekutin.

Vana plná bolesti

Tenhle způsob odchodu by patrně zvolila ta ohleduplnější část z vás, pozůstalí totiž nebudou mít starosti s odklízením mrtvoly. Pokud vše půjde jako po másle, zbude po vás jen vana plná zakalenějšího roztoku a kupa otázek. V úvahu připadají dvě kyseliny, sírová a dusičná, případně jejich směs.

Pětašedesátiprocentní kyselina by měla postačit na to, abyste ze světa zmizeli beze stopy. Odradit bys vás ale mohla představa nesnesitelné bolesti, která se do vás pustí, jakmile se hladiny kyseliny dotknete. Zapomeňte na nakopnutí do intimních míst, koupel v kyselině dá bolesti nový rozměr.

Když se voda změní v jed

Všeho moc škodí a ani blahodárná voda není výjimkou. Teoreticky by mělo stačit vypít čtyři litry během jedné dvou hodin a vaše tělo se začne topit zevnitř. Krev totiž bude příliš řídká (začnou se vyplavovat soli) a buňky se kvůli vodě začnou zvětšovat. Problém nastane ve vaší hlavě, tady se buňky nemají kam rozpínat (brzy narazí na lebeční kosti) a výsledkem je osmotický otok mozku. Následuje zástava dechu, křeče a smrt.

Důkazem, že tento šílený způsob funguje, budiž osmadvacetiletá Jennifer Strangeová z Kalifornie, která počátkem roku 2007 v rámci soutěže vypila během tří hodin asi šest litrů vody. Zemřela dřív, než pořadatelé stihli vyhlásit výsledky.

Autoři:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Jak šíříme paniku: zlé události vnímáme zásadněji, proto je nafukujeme

Svět není tak špatný, společnost však má tendenci negativní informace zesilovat.

Negativním informacím přikládáme větší význam, proto je zdůrazňujeme, zveličujeme. Realitu nakonec překrucujeme k...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Mlékař Al Capone. Gangster se dal před uvězněním na počestný byznys

Mléko mělo být jeho legálním byznysem. O přestup na „počestný“ byznys se však...

Na svědomí měl desítky lidských životů, nakonec se však chtěl stát počestným obchodníkem. Mlékařem. Kromě toho si však...

Najdete na iDNES.cz