Petit St. Vincent, posezení u moře

Petit St. Vincent, posezení u moře | foto: Profimedia.cz

Nejdražší prázdninové destinace světa

  • 0
Snažíte se utéct před zimou alespoň myšlenkami na slunce a letní dovolenou? Zasněte se úplně a představte si, že vám v rozletu nebrání peněženka. Navštivte s námi North Island na Seychelách, ostrůvek v Grenadinách, Dubaj a Monte Carlo, nejdražší dovolenková místa světa.

North Island: jako princ William

Seychely se už dávno staly synonymem pro dovolenou movitějších vrstev. Pokud vám však nestačí ani tahle kategorie, kupte si dovolenou na ostrově North Island, který svou cenovou relací ostatní Seychelské ostrůvky vysoce převyšuje. Hitem posledních let se zde stala ekoturistika, díky níž mohou návštěvníci poznávat rozmanitou faunu a flóru typickou pro ostrov ještě před jeho osídlením lidmi.

Za dovolenkový pobyt v jedné ze zdejších jedenácti vesnic zaplatíte od padesáti do sta tisíc korun, luxusu místní rezidence si užívali při svých líbánkách například princ William s vévodkyní Kate. Pokud se ale rozhodnete ve tomto ráji utrácet, budou vás patřičně rozmazlovat. Šéfkuchař s vámi bude konzultovat menu, víno sklepmistr vybere speciálně pro vás a všechny výlety a expedice vám ušijí přímo na míru. V jedné z nejdražších destinací světa platíte nejen za výjimečný luxus, ale především za exkluzivitu, protože počet míst pro turisty je na ostrově omezen. Tudíž se můžete spolehnout na skutečně neobvyklé soukromí.

Petit St. Vincent: mimo civilizaci

Za soukromí a exkluzivitu budete platit i na ostrově Petit St. Vincent, který náleží ke Grenadinám. Málo známý privátní ostrůvek se pyšní dvěma kilometry oslnivě bílých písečných pláží, a pokud si pronajmete jeden ze zdejších dvaadvaceti luxusních bungalovů, můžete se spolehnout, že se budete cítit opravdu nevšedně. Jsou rozmístěny tak, abyste nemuseli za celou dobu pobytu potkat jiné turisty, pokud si to nebudete sami přát. Nečekejte žádnou recepci, společnou jídelnu ani jiné společné prostory.

Podle toho, jakou nad svůj bungalov vyvěsíte vlajku, dáte pokojové službě na srozuměnou, že má přispěchat s jídlem, koktejly, masáží nebo že si nepřejete být rušeni. V bungalovech nenajdete televizi ani telefon, aby k vám civilizační chapadla skutečně nedosáhla a mohli jste stoprocentně relaxovat. Za noc v karibském privátním ráji si připravte minimálně patnáct tisíc korun.

Dubaj: vrtulníkem do hotelu

Pokud jste si koupili do Dubaje last minute s polopenzí, nejspíš teď nevěřícně vrtíte hlavou, jak se mohla tato destinace ocitnout na žebříčku nejdražších dovolených světa. Jenže průměrný člověk jen stěží využije skutečný luxus, který Dubaj nabízí svým movitým návštěvníkům.

Šejkové, magnáti, celebrity, byznysmeni. Do Burdž al-Arab míří jen nejbohatši klientela.

V bazénu hotelu Burdž sl-Arab si užíval například tenista Novak Djokovič.

Ubytovat se tu můžete v oficiálně nejluxusnějším hotelu světa. Burdž al-Arab je zapsán v Guinnessově knize rekordů a má jako jediný hotel na světě sedm hvězdiček. Z letiště vás do něj přepraví hotelový rolls-royce, loď nebo vrtulník, povečeříte v restauraci, která působí dojmem jako kdyby visela ve vzduchu a spát půjdete do některého z mezonetových apartmá. Pokud zatoužíte po tom nejluxusnějším, zaplatíte přibližně sto třicet tisíc korun za noc. V Dubaji můžete ochutnat i jeden z nejdražších koktejlů světa, vyjde vás na necelých sto sedmnáct tisíc korun.

Monte Carlo: kasina a butiky

Monte Carlo se už řadu let považuje za destinaci milionářů a celebrit. Jeho poznávacím znamením je moře, slunce, superjachty, luxus a bohatství. Ve společnosti jiných boháčů si tu můžete volný čas krátit operou, baletem, hazardem v kasinech, nakupováním v luxusních buticích nebo sledováním závodu formule 1. Život či pobyt v Monte Carlu je však určen skutečně jen materiálně zajištěným, například stavební parcely jsou tady jedny z nejdražších na světě. Za metr čtvereční tady dáte v průměru 371 tisíc korun, koupit si tu však můžete též pozemek za 1 170 000 korun za metr.

Antarktida a severní pól: drahá studená krása

Naše poslední zastavení trochu vybočuje, je určeno těm, kdo se zimy neradi vzdávají a kdo od dovolené nečekají luxus a hýčkání. Na Antarktidě a severním pólu se vám ničeho podobného nedostane. Přesto jsou zájezdy do těchto destinací stále žádanějším artiklem. Protože je počet míst silně limitován a cesty jsou náročné na technické vybavení, dají zabrat vašemu bankovnímu kontu.

Podle údajů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur z roku 2010 zatím tato místa navštívilo víc než sto Čechů. Pokud se rozhodnete pro výpravu do země nekonečného ledu, připravte si sto padesát až sedm set tisíc korun, podle typu zájezdu. Zájezdy trvají přibližně dva týdny a krásy zamrzlé krajiny můžete objevovat z paluby ledoborce, na běžkách či z vrtulníku.


Britská královská rodina