Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejhloupější mýty o bisexualitě

aktualizováno 
Neumějí si vybrat, ale jednou na to přijdou. Jsou promiskuitní, a to i proto, že se koukají po ženách i mužích, takže mají víc šancí. Do dlouhodobého vztahu je nenavlečete. Bisexualita má renomé "nepovedené" sexuální orientace a pojí se s ní snad víc mýtů než s homosexualitou.

O sexu ve třech každý bisexuál nesní. Trojka v jeho či její sexuální orientaci rozhodně zakódována není. | foto: Profimedia.cz

Pořád si užívají

Pověra, podle níž jsou bisexuálové promiskuitní, je svádivá. Mohou přece mít sex jak s ženami, tak s muži, takže mají, technicky vzato, dvakrát víc příležitostí než ti, jejichž sexuální orientace je uvedena předponou "hetero" či "homo", není to tak snad? Není. Našeptává nám to jen naše fantazie, kterou nymfomanické představy zkrátka dráždí.

Proces hledání partnera na sex je pro bisexuály stejně tak náročný jako pro ostatní, a že se mohou dívat oběma směry jim ho nijak neulehčuje. Občas se stačí podívat na věc z jiné strany, třeba zjistíte, že není co závidět. "Dejte dohromady heterosexismus a homofobii s tím, jak bisexuály odmítají přijmout do svého prostředí gayové a lesbičky," píše se na webu organizace zastupující sexuální menšiny na University of Delaware, "a dostanete zcela jiný obrázek. Bisexuálové to schytávají od obou světů zároveň." Anebo ještě jinak. Rozhodně není nic k závidění na tom, píše Anna Pulleyová na serveru AlterNet.org, že bisexuálové mají dvakrát větší šanci užít si odmítnutí. Mohou se ho totiž dočkat jak od žen, tak od mužů.

Je to přechodná fáze

Jen takový úlet, dočasná vycházka někam jinam, přejde to. Tenhle mýtus je nejen rozšířený, ale vlastně též ospravedlnitelný. Bisexualitou totiž dáváte najevo, že nemáte genderové preference. Proto je pro okolí snadné domýšlet si, že je to jen časově ohraničená fáze, jakýsi most k tomu, abyste si uvědomil svou "pravou" sexuální identitu.

A někdy to tak skutečně je, vzpomeňte si na Eltona Johna, píše AlterNet.org. Jindy ale ne a tenhle společenský předsudek je tak jen dalším způsobem, jak bisexuální identitu a všechny vnitřní boje, pochyby a přemýšlení, které coming-outu předcházejí, shazovat. Ostatně, podobně se zacházelo či zachází s homosexualitou či transgenderovou identitou. Také ony jsou prý pouze produktem zmatenosti a nezralosti, říká "zdravý rozum".

Muži a ženy je přitahují úplně stejně

Ano, u některých bisexuálů to platí. Jiní jsou ale spíš na ženy, další koukají hlavně po mužích, ostatní přitahují muži a ženy prostě jinak a těm zbývajícím na genderu vůbec nesejde, vysvětluje server biperspective.org.

Jako pomůcku si přitom bere Kinseyho stupnici sexuální orientace, kterou sestavil legendární americký sexuolog. Vede od nuly do šestky, přičemž první krajní bod patří výlučné heterosexualitě, zatímco druhý výlučné homosexualitě. Pod číslem tři se ukrývá "stoprocentní" bisexuál, stojící přesně v půli cesty mezi "hetero" a "homo", bisexualita se však rozkládá na škále od jedné do pěti.

Věrnost není nic pro ně

V dlouhodobém vztahu nebudou nikdy šťastní či šťastné, tak zní další mýtus. Stojí přece o muže i ženy, jakpak by se tedy mohli spokojit jen s jednou volbou? Pravdou ale je, že sexuální orientace, kterou si nevyberete, nemá s hektičností vašeho intimního života, který si kormidlujete podle svého apetýtu, nic společného.

A pokud vás do zajetí tohoto stereotypu zavedla opět ona vzrušující představa, jak bisexuálky brouzdají od ložnice k ložnici, nečekejte nic než zklamání. Podle čtyři roky starého výzkumu, který zveřejnil magazín Developmental Psychology, bývají speciálně bisexuálky super věrné. Dlouhodobým vztahům se po dobu deseti let, kdy studie probíhala, oddávalo plných 89 procent žen bisexuální orientace a 70 procent lesbiček. Asi už tušíte, kdo byl úplně poslední, nejméně věrný. Ano, s 67 procenty to byly ty "normální" ženy, heterosexuálky.

Ruku na srdce, přemýšlel jste někdy ve skrytu duše o sexu s mužem?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. května 2011. Anketa je uzavřena.

Ne 5984
Ano 5081
Autoři: ,


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Najdete na iDNES.cz