Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejhloupější mýty o bisexualitě

aktualizováno 
Neumějí si vybrat, ale jednou na to přijdou. Jsou promiskuitní, a to i proto, že se koukají po ženách i mužích, takže mají víc šancí. Do dlouhodobého vztahu je nenavlečete. Bisexualita má renomé "nepovedené" sexuální orientace a pojí se s ní snad víc mýtů než s homosexualitou.

O sexu ve třech každý bisexuál nesní. Trojka v jeho či její sexuální orientaci rozhodně zakódována není. | foto: Profimedia.cz

Pořád si užívají

Pověra, podle níž jsou bisexuálové promiskuitní, je svádivá. Mohou přece mít sex jak s ženami, tak s muži, takže mají, technicky vzato, dvakrát víc příležitostí než ti, jejichž sexuální orientace je uvedena předponou "hetero" či "homo", není to tak snad? Není. Našeptává nám to jen naše fantazie, kterou nymfomanické představy zkrátka dráždí.

Proces hledání partnera na sex je pro bisexuály stejně tak náročný jako pro ostatní, a že se mohou dívat oběma směry jim ho nijak neulehčuje. Občas se stačí podívat na věc z jiné strany, třeba zjistíte, že není co závidět. "Dejte dohromady heterosexismus a homofobii s tím, jak bisexuály odmítají přijmout do svého prostředí gayové a lesbičky," píše se na webu organizace zastupující sexuální menšiny na University of Delaware, "a dostanete zcela jiný obrázek. Bisexuálové to schytávají od obou světů zároveň." Anebo ještě jinak. Rozhodně není nic k závidění na tom, píše Anna Pulleyová na serveru AlterNet.org, že bisexuálové mají dvakrát větší šanci užít si odmítnutí. Mohou se ho totiž dočkat jak od žen, tak od mužů.

Je to přechodná fáze

Jen takový úlet, dočasná vycházka někam jinam, přejde to. Tenhle mýtus je nejen rozšířený, ale vlastně též ospravedlnitelný. Bisexualitou totiž dáváte najevo, že nemáte genderové preference. Proto je pro okolí snadné domýšlet si, že je to jen časově ohraničená fáze, jakýsi most k tomu, abyste si uvědomil svou "pravou" sexuální identitu.

A někdy to tak skutečně je, vzpomeňte si na Eltona Johna, píše AlterNet.org. Jindy ale ne a tenhle společenský předsudek je tak jen dalším způsobem, jak bisexuální identitu a všechny vnitřní boje, pochyby a přemýšlení, které coming-outu předcházejí, shazovat. Ostatně, podobně se zacházelo či zachází s homosexualitou či transgenderovou identitou. Také ony jsou prý pouze produktem zmatenosti a nezralosti, říká "zdravý rozum".

Muži a ženy je přitahují úplně stejně

Ano, u některých bisexuálů to platí. Jiní jsou ale spíš na ženy, další koukají hlavně po mužích, ostatní přitahují muži a ženy prostě jinak a těm zbývajícím na genderu vůbec nesejde, vysvětluje server biperspective.org.

Jako pomůcku si přitom bere Kinseyho stupnici sexuální orientace, kterou sestavil legendární americký sexuolog. Vede od nuly do šestky, přičemž první krajní bod patří výlučné heterosexualitě, zatímco druhý výlučné homosexualitě. Pod číslem tři se ukrývá "stoprocentní" bisexuál, stojící přesně v půli cesty mezi "hetero" a "homo", bisexualita se však rozkládá na škále od jedné do pěti.

Věrnost není nic pro ně

V dlouhodobém vztahu nebudou nikdy šťastní či šťastné, tak zní další mýtus. Stojí přece o muže i ženy, jakpak by se tedy mohli spokojit jen s jednou volbou? Pravdou ale je, že sexuální orientace, kterou si nevyberete, nemá s hektičností vašeho intimního života, který si kormidlujete podle svého apetýtu, nic společného.

A pokud vás do zajetí tohoto stereotypu zavedla opět ona vzrušující představa, jak bisexuálky brouzdají od ložnice k ložnici, nečekejte nic než zklamání. Podle čtyři roky starého výzkumu, který zveřejnil magazín Developmental Psychology, bývají speciálně bisexuálky super věrné. Dlouhodobým vztahům se po dobu deseti let, kdy studie probíhala, oddávalo plných 89 procent žen bisexuální orientace a 70 procent lesbiček. Asi už tušíte, kdo byl úplně poslední, nejméně věrný. Ano, s 67 procenty to byly ty "normální" ženy, heterosexuálky.

Ruku na srdce, přemýšlel jste někdy ve skrytu duše o sexu s mužem?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. května 2011. Anketa je uzavřena.

Ne 5984
Ano 5081
Autoři: ,Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Ferrari F12 Berlinetta 6,3 V12 /Po...
Ferrari F12 Berlinetta 6,3 V12 /Po...

r.v. 2013, naj. 53 700 km, benzín
5 220 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz