Nejpopulárnější auta homosexuálů: italské značky i Volkswagen

aktualizováno 
Stejně jako se volí národní, evropská nebo světová auta roku, vybírá své nejoblíbenější vozy i homosexuální komunita. Evropským gay autem roku je Alfa Romeo Mito, v USA pak nezadaným gayům doporučují Volvo C30 a homosexuálním párům třeba VW Passat.

Alfa Romeo MiTo | foto: Alfa Romeo

Tradiční anketu European Gay Car organizuje od roku 2005 francouzská organizace Ledorga. Pro rok 2009 hlasující (homosexuální) veřejnost vybrala za nej gay evropské auto roku Alfu Romeo Mito. O rok dříve zvítězil Fiat 500, v roce 2007 to byla Alfa Romeo Spider.

V kompletních žebříčcích najdeme naprostou všehochuť. Přední příčky sice okupují povětšinou kupátka, kabriolety nebo malá kulatá auta, v žebříčku se však neztrácejí ani všeobecně populární rodinné vozy.

Faceliftovaná Toyota Aygo

Mezi evropskými homosexuály je škodovka na chvostu popularity

Na předních místech se v anketě umístily například vozy Lancia Delta či BMW Serie 1 Cabriolet, v žebříčku ale figurují i mnohem méně nápadná auta, jako jsou Nissan Tiida nebo Mitsubishi Colt. V předchozích ročnících si pár hlasů připsaly i škodovky, roomster v roce 2007, o rok později pak i nová fabia, v roce 2009 však tahle značka vyšla naprázdno.

Hlasování organizace Ledorga je považováno za prestižní, auto roku 2009 na jejím webu vybíralo přes 11 tisíc čtenářů.

Lancia Delta

Ledorga neorganizuje jen hlasování o nej gay autě roku, respektive nejnověji i o nej gay značce roku, ale pořádá i automobilové gay parády, jízdy Francií pro homosexuály ve výjimečných a historických autech.

Američtí homosexuálové milují Volkswageny

Francii dáme vale a přesuneme se přes Atlantik do USA. Tam populární server gaywheels.com vyhlašuje pravidelný čtvrtletní žebříček deseti nejpopulárnějších gay aut v Americe. V posledním vydání překvapí drtivá nadvláda koncernu Volkswagen. Drží první čtyři místa. V čele je supersport Audi R8, následuje trojice volkswagenů: druhý je Golf, třetí Jetta a čtvrtý kabriolet Eos.

Audi R8 V10

Německé značky aktuálnímu žebříčku vůbec dominují. Sedmý je Mercedes řady E a desátý Mercedes řady C. Z celé desítky se v Evropě neprodává jen Nissan Quest. V předchozích čtvrtletích se na čelní příčky dostaly další nám dobře známé vozy. Mezi homosexuální komunitou jsou dlouhodobě oblíbeny severské značky Saab a Volvo, opět německá Audi A3 nebo Toyota Yaris.

Pro nezadané Volvo, pro partnery Passat

Server gaywheels.com vybírá i auta pro specifická životní období gayů a lesbiček. Tak třeba pro nezadané je prý ideálním vozem Volvo C30 nebo Jeep Wrangler. První je ideální pro městské použití a redaktor serveru vyzdvihuje možnost individualizace auta. Chválí i cenu, ovšem to platí jen pro USA, v Evropě je to jiný příběh. A Jeep, ten je ideálním showcarem na rodeo, konkrétně prý na Rodeo drive v Las Vegas.

Volvo C30

Pokud se americký homosexuál seznámí, měl by si pořídit Cadilac CTS nebo nám dobře známý VW Passat. Pro další životní fázi, trvalý vztah nebo registrované partnerství, nabízí server homosexuálům jako ideální vozidla Mercedes Benz nebo Subaru Tribeca. Oba modely pořídíte i u českých dealerů značek. V poslední kategorii, pro zlatá léta, radí redaktoři serveru volit mezi Lexusem LS 600h nebo Audi S5/A5. A to jsou relativně drahá auta i v USA.

Na seznámení je nejlepší Passat CC, na cestu do klubu Kia Soul

Z předchozích výsledků nepřekvapí, že ideálním autem amerických homosexuálů pro seznamování je Volkswagen, konkrétně model Passat CC, který je samozřejmě běžně v prodeji i u nás. Další seznamovací auta už u nás budete shánět obtížněji. Jeep Liberty u nás koupíte jako Jeep Cherokee, seženete i Infinity G37. Zato originální hranatý Nisan Cube se u nás zatím neprodává.

Volkswagen Passat CC

A čím dojet do klubu? Ideálně Kiou Soul, kterou opět koupíte i u nás na každém rohu. Navíc, její základní cena atakuje třísettisícovou hranici. Na laciný Soul server kontruje superluxusním Bentley Continental Supersport, který by na vás upozornil pravděpodobně úplně všude a který koupíte i v Česku. Naopak Mercedes SLS je pro většinu lidí opravdu jen sen. U nás i v USA.

Autoři:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

VIDEO: Práci v sexuálním byznysu respektujeme, říká nevládní organizace

Ilustrační snímek

Stát díky ní ušetřil miliardy korun. Veřejnosti pomáhá zbavit se předsudků ohledně žen ze sexuálního byznysu. Nevládní...

VIDEO: Takto pracují deratizátoři. Potkan vylezl z WC i ve 13. patře

Týmy deratizátorů vhazují do kanalizačních vpustí nástrahy s jedem. Někdy musí...

Vždy od dubna do října posílají Pražské vodovody a kanalizace do hlavního města týmy deratizátorů. Mají za úkol házet...

OBRAZEM: Těla jako plátna. V Londýně se konal festival tetování

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním....

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním. Mnozí další ho doplnili modifikacemi...Najdete na iDNES.cz