Nejpotrhlejší výzkumy o sexu a vztazích

aktualizováno 
Teplé ponožky zajistí vaší milence orgasmus, orální sex působí jako antidepresivum a to, zda žena dosáhne orgasmu, se dá odvodit z její chůze. Pokochejte se výsledky bizarních výzkumů z oblasti sexu a vztahů.

Nad tématy některých vědeckých výzkumů se automaticky povytahuje obočí. | foto: Profimedia.cz

Letos vědci slavně zjistili, že ty páry, které jsou při sexu hlasití, prožívají mnohem lepší sex. Ženy jsou při sexu hlasitější než muži a větší zážitek si ze sexu s hlasitou milenkou odnesete i vy, protože její sténání a výkřiky budete vnímat jako ocenění vašeho úsilí. Ženy to přitom kupodivu zřejmě tuší, protože většina z nich používá zvukové projevy při sexu jako metodu, jak přivést muže k vyvrcholení.

Velmi "překvapivé" je i zjištění, k němuž se dopracovali vědci z Brunel University. Po zkoumání devíti stovek respondentů shledali, že muži jsou náhodnému sexuálnímu románku mnohem více nakloněni než ženy. Prý je to proto, že muži mají silnější sexuální touhu než ženy a sex mají skutečně rádi.

Podobný "průlom" v chápání lidské sexuality se podařil odborníkům z univerzity v Michiganu, kteří zase zjistili, že čím vyšší je hladina testosteronu, tím častější je masturbace. Z čehož vyplývá, že muži mají rádi nejen sex, ale i masturbaci.

Orálním sexem proti depresi

Odmítá vám vaše partnerka poskytovat orální sex? Potom ji briskně seznamte s výsledky loňského výzkumu, který tvrdí, že orální sex bez kondomu prospívá duševnímu i tělesnému zdraví žen. Autoři hodnotného výzkumu tvrdí, že je to kvůli obsahu hormonů ve vašem spermatu. Při orálním sexu zkonzumuje vaše milenka estrogen, oxytocin, prolaktin a serotonin. V důsledku toho příznivkyně orálního sexu údajně trpí méně často depresí.

Podle jiného bizarního výzkumu z roku 2011 se ale vyplatí nejprve prozkoumat, jaký má vaše potenciální milenka tvar rtů. Právě na něm totiž podle vědců závisí, jak si bude užívat sexu a jestli se jí podaří dosáhnout orgasmu. Ženy s výrazně "vykrojeným" horním rtem údajně dosahují dvanáctkrát častěji vyvrcholení při sexu.

Pokud má vaše milenka s dosažením orgasmu potíže, nizozemští vědci tvrdí, že to vyřešíte, když jí natáhnete ponožky. Z žen, které měly při sexu ponožky, a měly tedy nohy v teple, prý dosáhlo bez problémů orgasmu celých osmdesát procent - oproti pouhým padesáti procentům, která uspěly bez ponožek. Pocit pohodlí a klidu, který je s teplými ponožkami spojen, prý totiž vyřadí z provozu amygdalu, která zodpovídá za pocit strachu a úzkosti, čímž se zvýší pravděpodobnost orgasmu.

Mimochodem, nebyl to jediný kreativní výzkum z autorské dílny nizozemských badatelů, stejný tým zjistil, že když máte ucpaný nos a zhoršený čich (například při alergii), máte menší chuť na sex. Zjednodušeně řečeno, nejste totiž schopni zachytit pachové signály, které vysílá ta dlouhonohá brunetka z recepce.

Tlustí s dlouhými prsty

Svérázným směrem se vydávají i vědci v Belgii. Ti zase pro změnu zjistili, že se dá schopnost ženy dosáhnout orgasmu odvodit z její chůze. Čím energetičtěji a svižněji kráčí, tím větší je pravděpodobnost, že s vámi dosáhne vyvrcholení.

Jestliže si zakládáte na svých postelových výkonech, příliš vás asi nepotěší výsledky výzkumu z roku 2011. Ten tvrdí, že většina žen myslí častěji na jídlo než na sex. O rok později zase pro změnu vědci zjistili, že skoro šedesát procent žen se raději vzdá sexu než internetu.

Na závěr však přece jen dobrá zpráva. Nepatříte-li mezi vyhlášené playboye, nevadí to. Vědci totiž tvrdí, že krásné ženy si stejně nejraději berou ošklivé muže, protože pak jsou v manželství šťastnější a spokojenější. Trápit se nemusíte ani s kilogramy navíc, protože podle výzkumu z roku 2010 vydrží tlustí muži v posteli déle a nemusí se trápit předčasnou ejakulací. Podle švýcarských odborníků  zase v podstatě stačí, když máte prsteníček na pravé ruce delší než ukazováček – ženy z vás prý budou šílet.

Autor:

Nejčtenější

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Vlastnosti, které vám zajistí sex: věda odhalila, čím oslovíte ženy

Jak souvisejí osobnostní rysy a frekvence sexuálního života? Vědci nalezly...

Je to vůbec největší studie, která zkoumá vztah mezi osobnostními vlastnostmi a mírou sexu a počtem potomků. Tvrdí, že...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Slunce je proti nám: americké miny zneškodnila solární bouře

Miny, které nevybuchly, byly ničeny při operaci End Sweep v roce 1973.

Američané ve vietnamské válce strategicky zablokovali přístavy protivníka námořními minami. Nepočítali však s tím, že...

Další z rubriky

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

Sexuální fantazie: sny o skupinovém sexu přicházejí až s věkem

Mezi mužskými a ženskými fantaziemi není tak velký rozdíl, jak tvrdí...

Nejde jen o pohlaví. Roli hraje i věk, vztah k víře, politická orientace. To vše souvisí s našimi sexuálními...

Chlapi nejsou snadná kořist, říká domina a striptérka Majkelína

Majkelina

Je striptérkou, jako rázná domina má sadomasochistický projekt, se svou přítelkyní vystupuje jako bondage modelka. Pro...

Najdete na iDNES.cz