Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejrajcovnější povolání: muži sní o modelkách i lékařkách

aktualizováno 
Služka v kraťoučké černé sukýnce a nadýchané zástěrce, sekretářka v přísném kostýmku s podvazkovým pásem nebo policistka v sexy uniformě - soudě dle kostýmů nejlacinějších striptýzových show jde o třeskutě vzrušivá a sexy povolání, která nenechají v klidu žádného muže v okruhu několika kilometrů.

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy? | foto: Profimedia.cz

Jak je to ale ve skutečnosti? Je jasné, že některá zaměstnání jsou zkrátka pro druhé pohlaví přitažlivější. A dokonce na toto téma už bylo provedeno množství nejrůznějších studií a výzkumů.

Uniformy táhnou

Jednu takovou si nechal zpracovat kanadský server Lavalife zaměřený na seznamování. A první příčky žebříčku obsadila značně nesourodá dvojka.

Ukázalo se, že přes devadesát procent chlapů (přesně 92 procent) by si okamžitě dalo rande a dokázalo si představit i vztah s modelkou a lékařkou.

Nej sexy povolání:

Z POHLEDU MUŽE modelka, lékařka, zdarvotní sestřička, letuška, tanečnice

Z POHLEDU ŽENY profesionální sportovec, hasič, lékař 

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy?

V těsném závěsu (bralo by je 88 procent) se za nimi umístily zdravotní sestřičky, letušky a tanečnice. Psychologové tvrdí, že za touto volbou údajně nestojí jen vyhlášená posedlost uniformami, které mnohým mužům připadají sexy, ale podvědomý kalkul. Většina z profesí, které se umístily v popředí žebříčku, je sociálně zaměřena – a dá se tedy předpokládat, že své pečovatelské tendence přenesou i na svého partnera.

Tomu odpovídá i skutečnost, že jako nejméně sexy byly vyhodnoceny profese, které jsou spojovány spíše s muži. Nejméně mužů by si chtělo dát rande s ženami, které pracují ve stavebnictví, s instalatérkami, ale například i političkami.

Když udělal výzkum na stejné téma Playboy, byly výsledky hodně podobné. S tím rozdílem, že místo modelky by si většina dotázaných dala rande raději s roztleskávačkou či hosteskou. Jinak bodovaly opět zdravotní sestřičky, letušky a služky!

S modelem? Ani náhodou

Jestliže se živíte procházením se po přehlídkovém molu a předpokládáte, že díky tomu patříte mezi nejatraktivnější profese, jste na omylu! Skoro tři čtvrtiny žen sice považují modely obecně za sexy, ale rande by si s nimi dala jen přibližně polovina.

Víc než na vzhled se totiž ženy podle studií zaměřují na muže, kteří by je dokázali v případě potřeby ochránit. 78 procent by si s radostí dalo schůzku i navázalo vztah s profesionálním sportovcem a 75 procent s hasičem. Třetí příčku v žebříčku žádaných mužských povolání obsadili lékaři.

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy?

Ženy tak uvažují jinak než muži a nejsou motivovány touhou po tom, aby je někdo opatroval. Jen necelá třetina by totiž chtěla mít rande či dlouhodobější vztah s ošetřovatelem. Velmi žádaní jsou ale právníci, architekti a realitní agenti.

Pokud studie vylučují z žebříčku nejžádanějších povolání chlapce a pány z přehlídkových mol, nevyhrávají ani politici. Ti se umístili na jedné z nejhorších pozic vůbec. Sexy připadají jen 18 procentům žen a rande by si s nimi dala necelá třetina ženské populace.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Hlavním městem orgasmu je Norsko. Seveřané si ho dopřávají nejčastěji

Sever není vůbec studený. Norsko je podle průzkumu nejštědřejší zemí na orgasmy.

Nejčastější, nejhlasitější, nejintenzivnější. Tyto kategorie si vytyčil výrobce erotických hraček Lelo pro svůj...

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Najdete na iDNES.cz