Nejrajcovnější povolání: muži sní o modelkách i lékařkách

aktualizováno 
Služka v kraťoučké černé sukýnce a nadýchané zástěrce, sekretářka v přísném kostýmku s podvazkovým pásem nebo policistka v sexy uniformě - soudě dle kostýmů nejlacinějších striptýzových show jde o třeskutě vzrušivá a sexy povolání, která nenechají v klidu žádného muže v okruhu několika kilometrů.

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy? | foto: Profimedia.cz

Jak je to ale ve skutečnosti? Je jasné, že některá zaměstnání jsou zkrátka pro druhé pohlaví přitažlivější. A dokonce na toto téma už bylo provedeno množství nejrůznějších studií a výzkumů.

Uniformy táhnou

Jednu takovou si nechal zpracovat kanadský server Lavalife zaměřený na seznamování. A první příčky žebříčku obsadila značně nesourodá dvojka.

Ukázalo se, že přes devadesát procent chlapů (přesně 92 procent) by si okamžitě dalo rande a dokázalo si představit i vztah s modelkou a lékařkou.

Nej sexy povolání:

Z POHLEDU MUŽE modelka, lékařka, zdarvotní sestřička, letuška, tanečnice

Z POHLEDU ŽENY profesionální sportovec, hasič, lékař 

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy?

V těsném závěsu (bralo by je 88 procent) se za nimi umístily zdravotní sestřičky, letušky a tanečnice. Psychologové tvrdí, že za touto volbou údajně nestojí jen vyhlášená posedlost uniformami, které mnohým mužům připadají sexy, ale podvědomý kalkul. Většina z profesí, které se umístily v popředí žebříčku, je sociálně zaměřena – a dá se tedy předpokládat, že své pečovatelské tendence přenesou i na svého partnera.

Tomu odpovídá i skutečnost, že jako nejméně sexy byly vyhodnoceny profese, které jsou spojovány spíše s muži. Nejméně mužů by si chtělo dát rande s ženami, které pracují ve stavebnictví, s instalatérkami, ale například i političkami.

Když udělal výzkum na stejné téma Playboy, byly výsledky hodně podobné. S tím rozdílem, že místo modelky by si většina dotázaných dala rande raději s roztleskávačkou či hosteskou. Jinak bodovaly opět zdravotní sestřičky, letušky a služky!

S modelem? Ani náhodou

Jestliže se živíte procházením se po přehlídkovém molu a předpokládáte, že díky tomu patříte mezi nejatraktivnější profese, jste na omylu! Skoro tři čtvrtiny žen sice považují modely obecně za sexy, ale rande by si s nimi dala jen přibližně polovina.

Víc než na vzhled se totiž ženy podle studií zaměřují na muže, kteří by je dokázali v případě potřeby ochránit. 78 procent by si s radostí dalo schůzku i navázalo vztah s profesionálním sportovcem a 75 procent s hasičem. Třetí příčku v žebříčku žádaných mužských povolání obsadili lékaři.

Která povolání vám přijdou nejvíc sexy?

Ženy tak uvažují jinak než muži a nejsou motivovány touhou po tom, aby je někdo opatroval. Jen necelá třetina by totiž chtěla mít rande či dlouhodobější vztah s ošetřovatelem. Velmi žádaní jsou ale právníci, architekti a realitní agenti.

Pokud studie vylučují z žebříčku nejžádanějších povolání chlapce a pány z přehlídkových mol, nevyhrávají ani politici. Ti se umístili na jedné z nejhorších pozic vůbec. Sexy připadají jen 18 procentům žen a rande by si s nimi dala necelá třetina ženské populace.

Autoři:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Sex jako se superhrdinou. Erotické hračky se inspirují Avengers

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se...

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se dostalo až do ložnic. Může za to australský...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz