Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší sexuální skandály, které otřásly světem

aktualizováno 
Clinton a poskvrněné šaty dvaadvacetileté stážistky, božská Marilyn Monroe, která přišla oblečená neoblečená na oslavu prezidentových narozenin, nebo prostitutky newyorského guvernéra Eliota Spitzera. Představujeme vám sexuální skandály, které se zapsaly do dějin.

Marilyn Monroe, Monica Lewinská, Ashley Youmansová (jedna z prostitutek guvernéra Spitzera) a Mazarine Pingeotová, nemanželská dcera francouzského ex-prezidenta Mitterranda | foto: Koláž - iDNES.cz

JFK a Marilyn Monroe: Happy Birthday, Mr. President

O tom, že si známý playboy John F. Kennedy začal s božskou Marilyn Monroe se šuškalo už velmi dlouho, ale až do 19. května 1962 šlo pouze o dohady a drby. Ty ale získaly jasné obrysy, když blonďatá sexbomba uprchla ve vrtulníku z natáčení filmu, aby mohla Kennedymu popřát k narozeninám.

Její vystoupení na prezidentově narozeninové oslavě vstoupilo do dějin. K mikrofonu se postavila v třpytivých, poloprůhledných šatech, které byly tak úzké, že muselo být každému, kdo nebyl slepý, že je pod nimi nahá. Lehce udýchaným, zastřeným hlasem zazpívala "Happy Birthday, Mr. President" a bylo víc než zřejmé, že očividně nepůjde o řadovou voličku.

Fotogalerie

Jejich vztah měl však několik výrazných "ale". Jednak údajně Marilyn současně udržovala poměr s prezidentovým bratrem Robertem. Především však do vztahu s JFK vkládala tolik nadějí, že to začalo být pro prezidenta velmi nebezpečné. Údajně už dokonce sama sebe viděla v roli první dámy.

Kennedy ztratil nervy a překotně se s ní rozešel, což hysterická a labilní herečka velmi těžce nesla. Když byla potom v srpnu roku 1962 nalezena ve svém apartmá mrtvá, dal její románek s prezidentem vzniknout řadě konspiračních teorií. Jejich přívrženci tvrdí, že ji nechal odstranit sám prezident, aby neohrozila jeho kariéru a image.

Clinton a Lewinská: šaty, které zostudily prezidenta

Aféra bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a dvaadvacetileté stážistky Moniky Lewinské plnila první stránky amerických novin v roce 1998 a 1999. Pokud jste v té době nebyli v kómatu nebo v kočárku, ze všech stran se na vás valily podrobnosti aféry, kterou média překřtily na Monicagate.

Buclatá brunetka si začala s prezidentem v průběhu své stáže v Bílém domě a pak si začala o podrobnostech svého "vztahu" (pokud tomu tak chcete říkat) vylévat srdíčko při telefonátech se svou kamarádkou. Ta nelenila, sladkobolné řeči si nahrála a předala je příslušným orgánům.

Efekt, jehož dosáhla, by se dal přirovnat k výbuchu bomby. Monika se stala mediální hvězdou číslo jedna, která před kamerami štkala, jak věřila, že po boku prezidenta zestárne, protože jí jednou řekl, že by s ní rád trávil víc času. Hlavní roli hrálo zlomené srdce, zrazená důvěra, pošpiněná čest a doživotní zklamání.

Prezident a jeho stážistka.

Prezident a jeho stážistka. "Vše nejlepší k narozeninám, Moniko! Bill Clinton, 23. 7. 1997" stojí na fotce.

Clinton vše vytrvale popíral, až se na scéně objevily legendární modré šaty se skvrnou od prezidentského spermatu. Nějaký čas se dokonce zdálo, že Clinton za svou avantýru zaplatí křeslem, ale nakonec vše ustál a Lewinská o své osmnáctiměsíční aférce zplodila celou knihu. Mimochodem, vyšetřovací spis zaplnil neuvěřitelných šestatřicet krabic.

François Mitterrand: přísně střežené tajemství

Když několik měsíců po skončení mandátu zemřel v roce 1996 bývalý francouzský prezident François Mitterrand na rakovinu, vyšlo najevo tajemství, které se mu dařilo neuvěřitelně dlouho skrývat před veřejností. Na pohřeb se totiž dostavila mimo jiné i jeho nemanželská dcera Mazarine Pingeotová, kterou měl s jednou ze svých milenek.

Václav Klaus: blonďaté letušky

Podívejme se i do Česka. Když bulvár nachytal v roce 2002 Václava Klause s bývalou letuškou Klárou Lohniskou, spekulovalo se o tom, že manželství prezidenta stojí před krachem. Ukázalo se přitom, že tahle aférka nebyla ojedinělá.

Blonďatá letuška měla být už druhou v pořadí a vlastně jakousi náhradou za Evu Svobodovou, která byla Klausovou osobní letuškou v devadesátých letech (a kterou údajně představil i matce). Prezident k celé záležitosti uvedl, že pokud člověk přebíhá ulici na červenou, samozřejmě musí počítat s tím, že sklouzne a přejede ho auto.

Už o šest let později mu však otrnulo a v březnu 2008 jej bulvár opět načapal, jak si do hotelu za Prahou odváží další blondýnu Petru Bednářovou, pro změnu opět letušku. Paní Livie však má očividně nervy ze železa, protože prezidentovi všechny nevěry odpustila s tím, že u něj převažují charakteristiky, kvůli nimž se vyplatí s ním zůstat.

Dvě desítky let se Mitterrandovi dařilo vést dvojí život a pendlovat mezi svou oficiální rodinou a rodinou své milenky. Skandální však nebyl jen fakt, že prezident měl milenku a nemanželské díte, ale skutečnost, že obě ženy žily z peněz daňových poplatníků a navíc využívaly policejní ochrany, na níž samozřejmě neměly nárok.

Kromě toho Mitterrand využíval k cestám za svou milenkou a dcerou vládní letoun. Pikantní třešničkou na dortu se stala skutečnost, která však nebyla nikdy s jistotou potvrzena: předpokládá se, že média o celé aféře dlouhá léta věděla a že se v redakčních šuplících ukrývaly fotografie prezidenta s tajnou dcerou, nikdy však nebyly zveřejněny.

Eliot Spitzer: klient číslo 9

Když newyorský guvernér Eliot Spitzer nastoupil v roce 2007 do své funkce, vypadalo to, že ideálnějšího kandidáta si voliči nemohli přát. Velmi rezolutně vystupoval proti korupci a prostituci, jeho morální profil se jevil jako naprosto neposkvrněný, takže získal přezdívku "Pan Čistý".

O to větší bylo potom překvapení veřejnosti, když se ukázalo, že tento vzor ctnosti utratil víc než patnáct tisíc dolarů za luxusní prostitutky. Coby legendární klient číslo devět si objednával prostitutky několik let a podle odposlechů jich vyzkoušel víc než padesát. Obdivovaný otec tří dětí odstoupil na začátku roku 2008.

Autor:Nejčtenější

Operace Barmaid: velká ponorková loupež mohla vést ke třetí světové válce

Britská ponorka HMS Conqueror (S48) po návratu z Falkland. Hned nato ale měla...

Stačilo málo a britská ponorka HMS Conqueror se mohla stát kořistí. A její nebetyčně drzý kousek mohl vyprovokovat...

Paruky na vaginu: historický módní doplněk připomněla newyorská přehlídka

Modely korejské návrhářka Kaimin nešly přehlédnout.

Na newyorské přehlídce vzbudila poprask. Aby ne, po molu pochodovaly její modelky, které neměly kalhotky. Tak docela...Čínský syndrom: Asijské kondomy nejdou v Africe na odbyt. Jsou malé

Čína má s kampaněmi na podporu užívání kondomů dost zkušeností. Tamní výrobci...

Čína je gigantem průmyslové výroby a globálně dominuje řadě trhů. A je i předním světovým výrobcem kondomů. Úspěšnou...

OBRAZEM: Nahá a mrazivá krása. Otužilkyně se koupe v zimním Dněpru

Inna Vladimirská si koupel v Dněpru dopřává každé nedělní ráno bez ohledu na...

Inna Vladimirská si koupel v Dněpru dopřává každé nedělní ráno bez ohledu na teplotu a na počasí. Už devět let.

VIDEO: Utajené magické místo. Prošli jsme potok zakopaný pod Prahou

Vcházíme do útrob potoka. Člověk si musí dávat pozor, kam šlape, i na hlavu.

Motolský potok, který pramení na pražském Zličíně a vtéká do Vltavy u Palackého mostu, je unikátní. Několik jeho...

Další z rubriky

Deset mýtů o whisky: pije se z whiskovek a voda do ní nepatří

Na „whiskovky“ zapomeňte. Nechaly by z nápoje vyprchat vůni.

Má se pít ze skleniček se širokým dnem a rovnými stěnami, nepatří do ní ani kapka vody a čím je starší, tím je lepší....

Operace Barmaid: velká ponorková loupež mohla vést ke třetí světové válce

Britská ponorka HMS Conqueror (S48) po návratu z Falkland. Hned nato ale měla...

Stačilo málo a britská ponorka HMS Conqueror se mohla stát kořistí. A její nebetyčně drzý kousek mohl vyprovokovat...

Whisky akademie: pohled na dno sudu aneb proč na dřevě záleží

Sudy drží pohromadě díky železným obručím a nýtům. I přes mechanizaci je...

Nápoj z něj saje chuť i barvu. Sud není jen nádoba, v níž je whisky skladovaná. Sud a stopy předchozích nápojů, které...

Najdete na iDNES.cz