Největší vražedkyně dvacátého století, seznamte se

  10:00aktualizováno  10:00
Jako sérioví vrazi jsou známí většinou muži, ženy však dokážou být stejně kruté a zvrhlé. Vražedkyně z močálů, zdravotní sestra zabíjející dětské pacienty, žena, která stáhla manžela z kůže... Tady je pětice těch, které se zapsaly do dějin 20. století svou bestialitou a touhou zabíjet.

Myra Hindleyová

Irma Greseová: šílená dozorkyně

Sama sebe viděla jako zneuznanou filmovou hvězdu, kterou ještě nestačili objevit, ve skutečnosti však byla omezenou ženou (nedokončila ani základní vzdělání) s mimořádně agresivními sklony. Několik let poté, co vstoupila do pomocné jednotky SS, se stala vrchní dozorkyní v Osvětimi.

Tam mohla dát své mimořádné agresivitě volný průchod. Podle svědectví vězňů s sebou neustále nosila dvě nabité pistole a pletený bičík, kterým několik lidí ubila k smrti. Osobně poslala do plynové komory několik tisíc obětí a obrovské uspokojení jí přinášela střelba na živý cíl.

Dva Andělé smrti z Bergen-Belsenu: bestiální esesačka Irma Greseová a Josef Kramer

Týrala je tělesně i duševně a mezi její oblíbené metody patřilo například kopání těžkými okovanými botami, v nichž se každý den procházela táborem. Po konci války byla odsouzena k smrti oběšením.

Myra Hindleyová: vražedkyně z močálů

Novinové titulky ji nazývaly nejnenáviděnější ženou Británie. Spolu se svým milencem byla zodpovědná za sexuální zneužívání, mučení a následně vraždu několika dětí v polovině 60. let. Říkalo se jim vrahové z močálů.

Snoubenci brutálně zavraždili tři děti mladší dvanácti let a dva dospívající ve věku šestnáct a sedmnáct. Těla zahrabávali do močálů a často tam pořádali pikniky a pořizovali fotografie.

Myra Hindleyová s milencem

Usvědčujícím důkazem se stala především páska s nahraným křikem mučené a znásilňované desetileté Lesley Ann Downeyové těsně před tím, než ji Myra Hindleyová uškrtila. Právě díky ní byli oba vrahové uznáni vinni ve všech bodech obžaloby a odsouzeni na doživotí. Myra Hindleyová zemřela v roce 2002 v nemocnici na plicní infekci. Bylo jí šedesát let.

Beverly Allittová: anděl smrti

Jedna z nejznámějších masových vražedkyň se narodila roku 1968 a už v dětství bylo patrné, že to není normální dítě. Sama sebe ráda svazovala, řezala se a způsobovala si další zranění, kvůli nimž byla několikrát hospitalizována. V pozdějším věku se neustále dožadovala lékařských ošetření a operací. Přesvědčila například lékaře, aby jí odoperovali zdravé slepé střevo, pak sabotovala léčbu s tím, že touží po "pořádných jizvách".

Množily se také stížnosti na její agresivní chování vůči svým vrstevníkům. Zdi svého pokoje na ubytovně pomalovala rozmazanými výkaly a její tehdejší přítel později vypověděl, že několikrát předstírala těhotenství i znásilnění. I přes varovné signály, které vypovídaly mnohé o jejím duševním stavu, se stala zdravotní sestrou a ošetřovatelkou a nastoupila na dětské oddělení v nemocnici v Lincolnshire.

Její první obětí se tam stal sedmitýdenní Liam Taylor, který byl přijat do nemocnice s bronchitidou. I přes banální onemocnění měl zástavu srdce. Stejně jako své další oběti Allittová Liama předávkovala inzulínem. Zabila čtyři děti a pěti způsobila doživotní následky. Všechny byly mladší pěti let.

Katherine Knightová: manželka kanibal

První žena v australské historii, která byla odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění, se chovala zvláštně ve všech svých vztazích. Bitky byly na denním pořádku a časem se uchylovala i k psychickému týrání, jednomu ze svých partnerů například zabila před očima jeho oblíbeného psa.

Rodina Katherine Knightové a Johna Pricea. Šťastná jen zdánlivě

Její deviantní sklony vyvrcholily v roce 2005 po šestiletém manželství s Johnem Charlesem Thomasem Pricem. Vztah byl plný hádek a konfliktů, a když jí začal manžel vyhrožovat, že se s ní rozvede a vyhodí ji z domu, rozhodla se Knightová jednat. Po vášnivém sexu ho ubodala sedmatřiceti ranami nožem, tělo pověsila na řeznický hák a stáhla z kůže. Části mrtvoly pak osmažila na oleji a hodlala je se zeleninovou oblohou naservírovat dětem oběti. Ještě než se vrátily domů, soused, který tělo náhodou objevil, zavolal policii.

Karla Homolka: zamilovaná vražedkyně

Krásná, mimořádné inteligentní, psychopatická. Tak by se dala charakterizovat největší kanadská sériová vražedkyně Karla Homolka. Dcera českého emigranta se jako sedmnáctiletá bláznivě zamilovala do pohledného účetního Paula Bernarda. Tento sexuálně zvrhlý muž si nejprve při svých choutkách vystačil se svou partnerkou, ale postupem času začal mít chuť i na ostatní dívky.

Karla Homolka

Karla se mu snažila vyhovět a nejprve mu předhodila svou nejmladší sestru Tammy. Omámila ji velkou dávkou sedativ a nechala Paula, aby si s ní podle libosti užil. Tammy ale během znásilnění upadla do bezvědomí a udusila se zvratky.

Poté se zvrhlá dvojice zaměřila na další dospívající dívky. Unesli, mučili, znásilnili a zavraždili minimálně ještě další dvě ženy, těla rozčtvrtili a zalili do betonu. Karla Homolka nakonec svého manžela sama udala v naději, že si tím sníží trest. Prezentovala se před soudem jako oběť, která byla přinucena spolupracovat na zrůdných praktikách svého manžela. Taktika jí vyšla a byla odsouzena na pouhých dvanáct let. Od roku 2005 je na svobodě.

Autor:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

Neznámé sporty: famfrpál z Harryho Pottera má svou profi ligu

Svůj famrpálový tým má i vídeňská univerzita.

Vyklouzl z pohádkového světa a vkročil do reálného. Ano, sportu kouzelnických adeptů z příběhů Harryho Pottera se...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

Šlofík není lenošení. Dopřávejte si ho, pomáhá rozhodování

Šlofík pomáhá výkonnosti, tvrdí věda.

Není to lenost, není to pohodlnost. Schrupnout si po obědě je velmi racionální, zdravé, pragmatické rozhodnutí. Šlofík...

OBRAZEM: Těla jako plátna. V Londýně se konal festival tetování

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním....

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním. Mnozí další ho doplnili modifikacemi...

VIDEO: Chlap je pro nás zaplacená složenka, tvrdí české prostitutky

Ilustrační snímek

Obě se k sexuální práci dostaly ze sociálních důvodů. Zažily, jak náročný první sex za úplatu je. Trpí také stigmatem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz