Největší zvrhlíci historie. Od Šalamouna po Casanovu

aktualizováno 
Incest, zoofilie, cizoložství, hromadný sex, násilí, orgie, znásilňování. Historie je plná mužů, kteří vystřídali stovky žen, holdovali zvráceným praktikám a jejich libido se projevovalo skutečně podivnými choutkami. Představujeme vám nejslavnější smilníky a zvrhlíky minulosti.

Caligulovy orgie se staly vděčným filmovým námětem | foto: Profimedia.cz

Král Šalamoun

Pokud máte pocit, že biblické postavy žily příkladným či dokonce asketickým životem, v případě krále Šalamouna změňte názor. Tento známý panovník si s monogamií rozhodně hlavu nelámal.

Král Šalamoun

Podle pramenů měl sedm set manželek a tři sta konkubín, které stíhal pravidelně obšťastňovat. Dokonale totiž využíval tehdejšího práva, podle kterého menší panovník odevzdal svou dceru většímu. V jeho harému se tak setkala spousta cizinek a dcer vládců, s nimiž Šalamoun udržoval mírové vztahy. Na jeho seznamu se ocitla dokonce i faraónova dcera.

Císař Caligula

Incest, sodomie, cizoložství, prostitutky, sex s nevěstami v den jejich svatby, s těhotnými i hromadné sexuální orgie. To všechno bylo vlastní šílenému císaři Caligulovi, který si místo v hitparádě nejnáruživějších mužů zcela jistě zaslouží.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý pod přezdívkou Caligula ("Botička") byl původně docela oblíbený. Už po několika měsících vlády ale prošel naprosto zásadní změnou osobnosti. Propukla u něj ničivá duševní choroba, kterou někteří odborníci připisují prodělané encefalitidě, jiní hlubokým duševním otřesům, jimž byl vystaven v dětství.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý jako Caligula

Projevil se u něj megalomanský blud a naprostá ztráta zábran. Za vrcholný kousek je považován pokus jmenovat svého koně konzulem, pozornosti neušly ani sexuální orgie, jimž se oddával. Staly se námětem téměř tříhodinového snímku Caligula (1979), považovaného ve své době za neslýchané porno. Ve velké oblibě měl údajně skupinový sex a v jeho posteli prý skončilo několik tisíc žen.

Čingischán

"Největším potěšením muže je porazit své nepřátele, hnát je, vzít jim majetek, jezdit na jejich koních a držet jejich ženy a dcery v náručí," tvrdil údajně s oblibou Čingischán a tímto heslem se důsledně řídil celý život. Dobýval, bral a se stejnou intenzitou i znásilňoval.

Oslavy jeho četných vítězství byly proslulé obrovskými hostinami, na nichž se konzumovalo především koňské maso a pořádaly se orgie se zajatými ženami. Sám Čingischán si vybíral pro ukojení svých choutek nejvýše postavené ženy a podle historiků požadoval, aby jeho milenky měly malý nos, kulaté boky, dlouhé vlasy, výrazné rty a melodický hlas.

I přesto, že jeho kritéria vypadají náročně, stihl se za svůj život údajně vyspat s více než deseti tisíci ženami.

Giacomo Casanova

Ačkoli má Casanova pověst největšího svůdníka všech dob, ve skutečnosti jeho postelí prošly "jen" stovky žen, takže například s Šalamounem nebo Caligulou se, co do počtu, skutečně rovnat nemohl. Na rozdíl od nich měl ale styl a jeho svůdnické umění bylo skutečně legendární.

V šestnácti letech ztratil mladý Casanova panictví se dvěma sestrami a od toho okamžiku následovala jedna aféra za druhou. Svedené ženy se shodovaly, že zážitky s Casanovou byly naprosto neopakovatelné a on sám se řídil jednoduchým heslem, že ženě stačí dodat pocit, že je jedinečná, a je vaše.

Casanova

Nicméně ani Casanova nebyl jen gentlemanem, byl obviněn i ze znásilnění, ublížení na zdraví a trpěl hned několika pohlavně přenosnými chorobami. Podle dochovaných pramenů byl ale neznámější svůdník s největší pravděpodobností bisexuál, protože jeho sexuální románky s muži rozhodně nebyly ojedinělé.

Legendárním se stal jeho údajný výrok, že "Sexuální zážitek je vrcholný jenom v představách. V praxi je poloviční."

Markýz de Sade

Stejně jako Casanova, má poněkud neoprávněně i markýz de Sade pověst playboye, který vystřídal zástupy žen. Donatien Alphonse François de Sade sice rozhodně nežil asketickým životem, ale počet žen, které skutečně prošly jeho postelí, se omezil na několik desítek.

Ilustrace k dílu markýze de Sada Alina a Valcour

O co zaostával za ostatními smilníky počtem žen, o to víc je převyšoval zhýralostí. Zaplatil řadu pokut, několikrát se ocitl ve vězení a musel opustit rodnou Francii kvůli sexuálním skandálům, které ho provázely už od mládí.

Poprvé si ho policie všimla, když ho kvůli zbičování udala prostitutka, a pak už se další udání a skandály jen vršily. Markýzi de Sade bylo celkem jedno, jestli byli účastníky jeho orgií ženy nebo muži, typické však bylo, že ti, co se k účasti na sexuálních hrátkách nechali nalákat, velmi záhy hořce litovali, a pokud se jim podařilo uprchnout, horlivě vše vyprávěli policii. De Sade tak valnou část svého života strávil buď ve vězení nebo v blázinci.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Dražte kalendář Pirelli. Nabídky již překročily 50 tisíc korun

Herečka a modelka Laetitia Casta představuje  ženu, která sní o umělecké dráze....

Skvostné fotografie, krásné a silné ženy i muži, působivé poselství. Kalendář Pirelli pro rok 2019 je zásluhou...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Jsem akční, romantická a naivní, prozrazuje MOgirl Vendy

Jsem romantická a snad i naivní, říká MOgirl Vendy.

Pochází z Chebu, nakonec si však splnila sen a začala tak trochu nový život v Praze. „Otevřelo se mi víc možností...

Další z rubriky

Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Chlapi nejsou snadná kořist, říká domina a striptérka Majkelína

Majkelina

Je striptérkou, jako rázná domina má sadomasochistický projekt, se svou přítelkyní vystupuje jako bondage modelka. Pro...

Najdete na iDNES.cz