Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší zvrhlíci historie. Od Šalamouna po Casanovu

aktualizováno 
Incest, zoofilie, cizoložství, hromadný sex, násilí, orgie, znásilňování. Historie je plná mužů, kteří vystřídali stovky žen, holdovali zvráceným praktikám a jejich libido se projevovalo skutečně podivnými choutkami. Představujeme vám nejslavnější smilníky a zvrhlíky minulosti.

Caligulovy orgie se staly vděčným filmovým námětem | foto: Profimedia.cz

Král Šalamoun

Pokud máte pocit, že biblické postavy žily příkladným či dokonce asketickým životem, v případě krále Šalamouna změňte názor. Tento známý panovník si s monogamií rozhodně hlavu nelámal.

Král Šalamoun

Podle pramenů měl sedm set manželek a tři sta konkubín, které stíhal pravidelně obšťastňovat. Dokonale totiž využíval tehdejšího práva, podle kterého menší panovník odevzdal svou dceru většímu. V jeho harému se tak setkala spousta cizinek a dcer vládců, s nimiž Šalamoun udržoval mírové vztahy. Na jeho seznamu se ocitla dokonce i faraónova dcera.

Císař Caligula

Incest, sodomie, cizoložství, prostitutky, sex s nevěstami v den jejich svatby, s těhotnými i hromadné sexuální orgie. To všechno bylo vlastní šílenému císaři Caligulovi, který si místo v hitparádě nejnáruživějších mužů zcela jistě zaslouží.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý pod přezdívkou Caligula ("Botička") byl původně docela oblíbený. Už po několika měsících vlády ale prošel naprosto zásadní změnou osobnosti. Propukla u něj ničivá duševní choroba, kterou někteří odborníci připisují prodělané encefalitidě, jiní hlubokým duševním otřesům, jimž byl vystaven v dětství.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý jako Caligula

Projevil se u něj megalomanský blud a naprostá ztráta zábran. Za vrcholný kousek je považován pokus jmenovat svého koně konzulem, pozornosti neušly ani sexuální orgie, jimž se oddával. Staly se námětem téměř tříhodinového snímku Caligula (1979), považovaného ve své době za neslýchané porno. Ve velké oblibě měl údajně skupinový sex a v jeho posteli prý skončilo několik tisíc žen.

Čingischán

"Největším potěšením muže je porazit své nepřátele, hnát je, vzít jim majetek, jezdit na jejich koních a držet jejich ženy a dcery v náručí," tvrdil údajně s oblibou Čingischán a tímto heslem se důsledně řídil celý život. Dobýval, bral a se stejnou intenzitou i znásilňoval.

Oslavy jeho četných vítězství byly proslulé obrovskými hostinami, na nichž se konzumovalo především koňské maso a pořádaly se orgie se zajatými ženami. Sám Čingischán si vybíral pro ukojení svých choutek nejvýše postavené ženy a podle historiků požadoval, aby jeho milenky měly malý nos, kulaté boky, dlouhé vlasy, výrazné rty a melodický hlas.

I přesto, že jeho kritéria vypadají náročně, stihl se za svůj život údajně vyspat s více než deseti tisíci ženami.

Giacomo Casanova

Ačkoli má Casanova pověst největšího svůdníka všech dob, ve skutečnosti jeho postelí prošly "jen" stovky žen, takže například s Šalamounem nebo Caligulou se, co do počtu, skutečně rovnat nemohl. Na rozdíl od nich měl ale styl a jeho svůdnické umění bylo skutečně legendární.

V šestnácti letech ztratil mladý Casanova panictví se dvěma sestrami a od toho okamžiku následovala jedna aféra za druhou. Svedené ženy se shodovaly, že zážitky s Casanovou byly naprosto neopakovatelné a on sám se řídil jednoduchým heslem, že ženě stačí dodat pocit, že je jedinečná, a je vaše.

Casanova

Nicméně ani Casanova nebyl jen gentlemanem, byl obviněn i ze znásilnění, ublížení na zdraví a trpěl hned několika pohlavně přenosnými chorobami. Podle dochovaných pramenů byl ale neznámější svůdník s největší pravděpodobností bisexuál, protože jeho sexuální románky s muži rozhodně nebyly ojedinělé.

Legendárním se stal jeho údajný výrok, že "Sexuální zážitek je vrcholný jenom v představách. V praxi je poloviční."

Markýz de Sade

Stejně jako Casanova, má poněkud neoprávněně i markýz de Sade pověst playboye, který vystřídal zástupy žen. Donatien Alphonse François de Sade sice rozhodně nežil asketickým životem, ale počet žen, které skutečně prošly jeho postelí, se omezil na několik desítek.

Ilustrace k dílu markýze de Sada Alina a Valcour

O co zaostával za ostatními smilníky počtem žen, o to víc je převyšoval zhýralostí. Zaplatil řadu pokut, několikrát se ocitl ve vězení a musel opustit rodnou Francii kvůli sexuálním skandálům, které ho provázely už od mládí.

Poprvé si ho policie všimla, když ho kvůli zbičování udala prostitutka, a pak už se další udání a skandály jen vršily. Markýzi de Sade bylo celkem jedno, jestli byli účastníky jeho orgií ženy nebo muži, typické však bylo, že ti, co se k účasti na sexuálních hrátkách nechali nalákat, velmi záhy hořce litovali, a pokud se jim podařilo uprchnout, horlivě vše vyprávěli policii. De Sade tak valnou část svého života strávil buď ve vězení nebo v blázinci.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Jak dopřát orgasmus ženě: poučit se je třeba z lesbického sexu

Lesbický sex jako inspirace. Může muže přimět k pestřejším praktikám.

Je to cesta, která ženám zajišťuje o 33 procent vyšší šanci dosáhnout orgasmu. Je to však varianta, která na první...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Najdete na iDNES.cz