Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší zvrhlíci historie. Od Šalamouna po Casanovu

aktualizováno 
Incest, zoofilie, cizoložství, hromadný sex, násilí, orgie, znásilňování. Historie je plná mužů, kteří vystřídali stovky žen, holdovali zvráceným praktikám a jejich libido se projevovalo skutečně podivnými choutkami. Představujeme vám nejslavnější smilníky a zvrhlíky minulosti.

Caligulovy orgie se staly vděčným filmovým námětem | foto: Profimedia.cz

Král Šalamoun

Pokud máte pocit, že biblické postavy žily příkladným či dokonce asketickým životem, v případě krále Šalamouna změňte názor. Tento známý panovník si s monogamií rozhodně hlavu nelámal.

Král Šalamoun

Podle pramenů měl sedm set manželek a tři sta konkubín, které stíhal pravidelně obšťastňovat. Dokonale totiž využíval tehdejšího práva, podle kterého menší panovník odevzdal svou dceru většímu. V jeho harému se tak setkala spousta cizinek a dcer vládců, s nimiž Šalamoun udržoval mírové vztahy. Na jeho seznamu se ocitla dokonce i faraónova dcera.

Císař Caligula

Incest, sodomie, cizoložství, prostitutky, sex s nevěstami v den jejich svatby, s těhotnými i hromadné sexuální orgie. To všechno bylo vlastní šílenému císaři Caligulovi, který si místo v hitparádě nejnáruživějších mužů zcela jistě zaslouží.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý pod přezdívkou Caligula ("Botička") byl původně docela oblíbený. Už po několika měsících vlády ale prošel naprosto zásadní změnou osobnosti. Propukla u něj ničivá duševní choroba, kterou někteří odborníci připisují prodělané encefalitidě, jiní hlubokým duševním otřesům, jimž byl vystaven v dětství.

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, známý jako Caligula

Projevil se u něj megalomanský blud a naprostá ztráta zábran. Za vrcholný kousek je považován pokus jmenovat svého koně konzulem, pozornosti neušly ani sexuální orgie, jimž se oddával. Staly se námětem téměř tříhodinového snímku Caligula (1979), považovaného ve své době za neslýchané porno. Ve velké oblibě měl údajně skupinový sex a v jeho posteli prý skončilo několik tisíc žen.

Čingischán

"Největším potěšením muže je porazit své nepřátele, hnát je, vzít jim majetek, jezdit na jejich koních a držet jejich ženy a dcery v náručí," tvrdil údajně s oblibou Čingischán a tímto heslem se důsledně řídil celý život. Dobýval, bral a se stejnou intenzitou i znásilňoval.

Oslavy jeho četných vítězství byly proslulé obrovskými hostinami, na nichž se konzumovalo především koňské maso a pořádaly se orgie se zajatými ženami. Sám Čingischán si vybíral pro ukojení svých choutek nejvýše postavené ženy a podle historiků požadoval, aby jeho milenky měly malý nos, kulaté boky, dlouhé vlasy, výrazné rty a melodický hlas.

I přesto, že jeho kritéria vypadají náročně, stihl se za svůj život údajně vyspat s více než deseti tisíci ženami.

Giacomo Casanova

Ačkoli má Casanova pověst největšího svůdníka všech dob, ve skutečnosti jeho postelí prošly "jen" stovky žen, takže například s Šalamounem nebo Caligulou se, co do počtu, skutečně rovnat nemohl. Na rozdíl od nich měl ale styl a jeho svůdnické umění bylo skutečně legendární.

V šestnácti letech ztratil mladý Casanova panictví se dvěma sestrami a od toho okamžiku následovala jedna aféra za druhou. Svedené ženy se shodovaly, že zážitky s Casanovou byly naprosto neopakovatelné a on sám se řídil jednoduchým heslem, že ženě stačí dodat pocit, že je jedinečná, a je vaše.

Casanova

Nicméně ani Casanova nebyl jen gentlemanem, byl obviněn i ze znásilnění, ublížení na zdraví a trpěl hned několika pohlavně přenosnými chorobami. Podle dochovaných pramenů byl ale neznámější svůdník s největší pravděpodobností bisexuál, protože jeho sexuální románky s muži rozhodně nebyly ojedinělé.

Legendárním se stal jeho údajný výrok, že "Sexuální zážitek je vrcholný jenom v představách. V praxi je poloviční."

Markýz de Sade

Stejně jako Casanova, má poněkud neoprávněně i markýz de Sade pověst playboye, který vystřídal zástupy žen. Donatien Alphonse François de Sade sice rozhodně nežil asketickým životem, ale počet žen, které skutečně prošly jeho postelí, se omezil na několik desítek.

Ilustrace k dílu markýze de Sada Alina a Valcour

O co zaostával za ostatními smilníky počtem žen, o to víc je převyšoval zhýralostí. Zaplatil řadu pokut, několikrát se ocitl ve vězení a musel opustit rodnou Francii kvůli sexuálním skandálům, které ho provázely už od mládí.

Poprvé si ho policie všimla, když ho kvůli zbičování udala prostitutka, a pak už se další udání a skandály jen vršily. Markýzi de Sade bylo celkem jedno, jestli byli účastníky jeho orgií ženy nebo muži, typické však bylo, že ti, co se k účasti na sexuálních hrátkách nechali nalákat, velmi záhy hořce litovali, a pokud se jim podařilo uprchnout, horlivě vše vyprávěli policii. De Sade tak valnou část svého života strávil buď ve vězení nebo v blázinci.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Najdete na iDNES.cz