Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejvíc sexu si užívají ženy při těle, zjistili vědci

aktualizováno 
Nejlepší sex si užijete s chytrou ženou, která má nadváhu. Třetina žen se s vámi vyspí proto, aby naštvala někoho jiného. Seznamte se s nejbizarnějšími výzkumy o ženách a sexu.

Stereotypy a trapné vtipy o baculkách stranou. Nejvíc si sexu podle studií užívají právě ženy při těle.

Napadlo vás někdy, že si vaše partnerka po sexu připadá nepřitažlivá a k ničemu? Podle výzkumu z letošního roku, jehož se zúčastnila stovka vysokoškolských studentů a jejich kolegyň, jsou muži po prvním pohlavním styku s partnerkou nabití sebevědomím a velmi spokojení se svým vzhledem. Oproti tomu ženám sex v sebedůvěře nepomáhá, spíše naopak.

Se sebevědomím ale nemají podle výzkumu National Survey of Family Growth z roku 2002 problémy obézní ženy. Ty by měly mít paradoxně bohatší a uspokojivější sexuální život než jejich kolegyně s normální váhou. Pravidelným sexuálním životem žije dvaadevadesát procent z nich, čímž se může pochlubit jen sedmaosmdesát procent žen s normální váhou.

Díky vědcům už víte, že si máte najít partnerku s nadváhou. Pokud však chcete svůj prožitek znásobit, zadejte jí ještě před sexem test inteligence. Tým odborníků z King's College London zkoumal dva tisíce žen ve věku od osmnácti do třiaosmdesáti let a výsledky svého pátrání zveřejnil v magazínu Journal of Sexual Medicine. Zaměřil se na souvislost mezi inteligencí a schopností dosáhnout orgasmu a zjistil, že chytré ženy si sex víc užívají, častěji dosahují orgasmu a žijí bohatším intimním životem.

Proč s vámi vlastně spí? I ze soucitu

Psychologové z University of Texas zase zkoumali u tisícovky žen, jaká je jejich motivace k sexu. Pokud se rozhodnete jejich závěrům věřit, nedozvíte se nic povzbudivého. Téměř třetina žen se údajně alespoň jednou vyspala s mužem proto, že chtěla u někoho vzbudit žárlivost.

Čtyřiaosmdesát procent žen čas od času kývne na intimní hrátky jen proto, aby byl doma klid a vyhnuly se výčitkám svého partnera. Další velmi častou ženskou motivací k erotickým hrátkám je potom údajně lítost a soucit s mužem.

A když už jsme u pesimistických zjištění, dodejme, že studie zveřejněná v magazínu Live Science zjistila, že třetina žen pociťuje po skončeném pohlavním aktu smutek. Vědci podnikli v rámci výzkumu výlet do hlubin ženské duše po souloži, a jsou-li jejich závěry správné, měli byste se okamžitě po sexu raději odplížit do bezpečí, protože mezi pocity žen údajně dominuje úzkost, podráždění, smutek a melancholie.

Bez kondomu je to lepší

Kdybyste pracovali na univerzitě v Newcastlu, mohli byste se před dvěma lety zúčastnit výzkumu, v němž psychologové zkoumali souvislost mezi příjmem muže a intenzitou orgasmu ženy. Zjistili, že čím víc vyděláváte, tím pravděpodobnější je, že s vámi vaše milenka dosáhne orgasmu a že při jejím vyvrcholení budou drnčet okenní tabulky. Je tomu tak údajně proto, že ženy jsou evolučně naprogramovány k tomu, aby upřednostňovaly muže, kteří dokáží materiálně zajistit je i jejich potomky.

Izraelští vědci zase zjišťovali, co je největším zabijákem mužské sexuální touhy. Jsou to podle nich ženské slzy, ty prý dokáží jakýkoli záchvěv mužské touhy spolehlivě zlikvidovat. Slzící ženy totiž údajně snižují hladinu testosteronu.

Velmi hodnotný výzkum provedli v roce 2010 i vědci na State University of New York. Na základě zkoumání tří set žen zjistili, že vysokoškolačky, které si užívají sexu bez ochrany, jsou méně ohroženy depresí. Nezodpovědné studentky jsou údajně spokojenější nejen se svými sexuálními hrátkami, ale i se svým osobním životem. Navíc se u nich objevuje výrazně méně depresivních symptomů než u vysokoškolaček, které při sexu důsledně trvají na kondomu. Dokonce mají i menší sklon k sebevraždám.

Autor:Nejčtenější

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Masáž i orální hrátky: kde začíná sex pro gaye a lesby

Lesbické pojetí hranic, u nichž začíná sex, je mnohem pružnější než jejich...

Sex je dnes plastičtější kategorií s nejasnější definicí než dříve. I díky tomu, že heterosexualita přestává být...

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz