Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejvíc sexu si užívají ženy při těle, zjistili vědci

aktualizováno 
Nejlepší sex si užijete s chytrou ženou, která má nadváhu. Třetina žen se s vámi vyspí proto, aby naštvala někoho jiného. Seznamte se s nejbizarnějšími výzkumy o ženách a sexu.

Stereotypy a trapné vtipy o baculkách stranou. Nejvíc si sexu podle studií užívají právě ženy při těle.

Napadlo vás někdy, že si vaše partnerka po sexu připadá nepřitažlivá a k ničemu? Podle výzkumu z letošního roku, jehož se zúčastnila stovka vysokoškolských studentů a jejich kolegyň, jsou muži po prvním pohlavním styku s partnerkou nabití sebevědomím a velmi spokojení se svým vzhledem. Oproti tomu ženám sex v sebedůvěře nepomáhá, spíše naopak.

Se sebevědomím ale nemají podle výzkumu National Survey of Family Growth z roku 2002 problémy obézní ženy. Ty by měly mít paradoxně bohatší a uspokojivější sexuální život než jejich kolegyně s normální váhou. Pravidelným sexuálním životem žije dvaadevadesát procent z nich, čímž se může pochlubit jen sedmaosmdesát procent žen s normální váhou.

Díky vědcům už víte, že si máte najít partnerku s nadváhou. Pokud však chcete svůj prožitek znásobit, zadejte jí ještě před sexem test inteligence. Tým odborníků z King's College London zkoumal dva tisíce žen ve věku od osmnácti do třiaosmdesáti let a výsledky svého pátrání zveřejnil v magazínu Journal of Sexual Medicine. Zaměřil se na souvislost mezi inteligencí a schopností dosáhnout orgasmu a zjistil, že chytré ženy si sex víc užívají, častěji dosahují orgasmu a žijí bohatším intimním životem.

Proč s vámi vlastně spí? I ze soucitu

Psychologové z University of Texas zase zkoumali u tisícovky žen, jaká je jejich motivace k sexu. Pokud se rozhodnete jejich závěrům věřit, nedozvíte se nic povzbudivého. Téměř třetina žen se údajně alespoň jednou vyspala s mužem proto, že chtěla u někoho vzbudit žárlivost.

Čtyřiaosmdesát procent žen čas od času kývne na intimní hrátky jen proto, aby byl doma klid a vyhnuly se výčitkám svého partnera. Další velmi častou ženskou motivací k erotickým hrátkám je potom údajně lítost a soucit s mužem.

A když už jsme u pesimistických zjištění, dodejme, že studie zveřejněná v magazínu Live Science zjistila, že třetina žen pociťuje po skončeném pohlavním aktu smutek. Vědci podnikli v rámci výzkumu výlet do hlubin ženské duše po souloži, a jsou-li jejich závěry správné, měli byste se okamžitě po sexu raději odplížit do bezpečí, protože mezi pocity žen údajně dominuje úzkost, podráždění, smutek a melancholie.

Bez kondomu je to lepší

Kdybyste pracovali na univerzitě v Newcastlu, mohli byste se před dvěma lety zúčastnit výzkumu, v němž psychologové zkoumali souvislost mezi příjmem muže a intenzitou orgasmu ženy. Zjistili, že čím víc vyděláváte, tím pravděpodobnější je, že s vámi vaše milenka dosáhne orgasmu a že při jejím vyvrcholení budou drnčet okenní tabulky. Je tomu tak údajně proto, že ženy jsou evolučně naprogramovány k tomu, aby upřednostňovaly muže, kteří dokáží materiálně zajistit je i jejich potomky.

Izraelští vědci zase zjišťovali, co je největším zabijákem mužské sexuální touhy. Jsou to podle nich ženské slzy, ty prý dokáží jakýkoli záchvěv mužské touhy spolehlivě zlikvidovat. Slzící ženy totiž údajně snižují hladinu testosteronu.

Velmi hodnotný výzkum provedli v roce 2010 i vědci na State University of New York. Na základě zkoumání tří set žen zjistili, že vysokoškolačky, které si užívají sexu bez ochrany, jsou méně ohroženy depresí. Nezodpovědné studentky jsou údajně spokojenější nejen se svými sexuálními hrátkami, ale i se svým osobním životem. Navíc se u nich objevuje výrazně méně depresivních symptomů než u vysokoškolaček, které při sexu důsledně trvají na kondomu. Dokonce mají i menší sklon k sebevraždám.

Autor:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Najdete na iDNES.cz