Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejzáhadnější úmrtí celebrit

aktualizováno 
Erotické škrcení, výměna slepých nábojů za ostré, záhadné předávkování léky. Mezi celebrity, jejichž úmrtí nebylo nikdy zcela objasněno, či vyvolalo konspirační teorie, patří například kung fu bojovníci David Carradine a Brandon Lee nebo frontman INXS Michael Hutchence. A samozřejmě Marilyn Monroe.

Otazníky se vznášejí i nad smrtí vyznavače bojových umění Davida Carradine | foto: Profimedia.cz

Marylin Monroe: persona non grata?

Smrt blonďaté sexbomby s naivním pohledem se stala stejnou legendou, jakou byla sama herečka. Když bylo 5. srpna 1962 nalezeno tělo šestatřicetileté Marylin, okamžitě se vynořilo množství spekulací o tom, zda šlo skutečně o sebevraždu, nebo zda herečce na onen svět někdo pomohl.

Vedle ní byla nalezena prázdná lahvička od barbiturátů a jako oficiální verze smrti byla stanovena sebevražda, případně nešťastná náhoda.

Autoři konspiračních teorií se však oháněli především tím, že vnadná blondýnka měla poměr s Johnem Kennedym i jeho bratrem Robertem, a stala se proto osobou velmi nepohodlnou. Vzhledem ke své psychické labilitě, depresím a sklonům k hysterii totiž mohla reálně ohrozit nejen pověst prezidenta, ale i státní zájmy.

FBI si o ní dokonce vedla spis, v němž ji označovala za velmi rizikovou a nebezpečnou. V roce 2007 uveřejnil spisovatel Philippe Mora část zprávy FBI, z níž vyplývá, že Robert Kennedy sliboval Marylin, že se rozvede se svou ženou a ožení se s ní. Když ale herečka zjistila, že nic takového nemá ve skutečnosti v úmyslu, vyhrožovala mu skandálem.

Měl-li by však tento "důkaz" konspiračních teorií platit, mohl být do její smrti zapleten prakticky každý v okruhu deseti kilometrů: Robert Kennedy, herec Peter Lawford, její psychiatr, správce domu, její sekretářka, tiskový agent...

Syn Bruce Lee: ve filmové zbrani byla ostrá kulka

Jen těžko si lze představit zbytečnější a hloupější smrt, než jaká dostihla nadějného herce Brandona Lee, syna slavného Bruce Lee. Poslední březnový den roku 1993 se točila scéna filmu Vrána, v níž mají zločinci zabít Brandona jako hlavního hrdinu a jeho milenku.

Smrt Brandona Leeho dávají konspirační teorie do souvislosti se smrtí jeho otce

Šlo o jednu z posledních scén, do konce natáčení zbývalo jen osm dní.

Z neznámých důvodů však však byly slepé náboje ve zbrani vyměněny za ostré. Po výstřelu byl Brandon okamžitě převezen do nemocnice, kde se podrobil šestihodinové operaci. Kulka však prolétla břichem a uvízla v páteři a přes veškerou snahu lékařů Brandon v nemocnici umřel.

Paradoxem je, že způsob, jímž měl filmový hrdina zemřít, se ve scénáři několikrát měnil a k zastřelení se filmový tým přiklonil až po několika jiných verzích. Vzhledem k tomu, že Brandon zemřel přesně dvacet let poté, co za záhadných okolností zahynul jeho otec Bruce Lee, domnívá se početná skupina fanoušků, že smrt ani jednoho z nich nebyla náhoda.

Michael Hutchence: smrt kvůli nebezpečné erotice?

Do šuplíku "sebevraždy" byla zařazena i smrt frontmana skupiny INXS Michael Hutchence. Zpěvák byl nalazen mrtev 21. listopadu 1997 v hotelovém pokoji v Sydney.

Okolnosti jeho smrti však sebevraždě příliš neodpovídají. Večer před svou smrtí popíjel se svou bývalkou v hotelovém baru a posléze i v pokoji. V průběhu večera ještě stihl zavolat jiné své exmilence a pozvat ji na společnou snídani na druhý den ráno.

Michael Hutchence

Ráno však pokojská objevila nahého Hutchence, jak visí mezi dveřmi oběšený na koženém pásku.

Zpěvák se velmi pravděpodobně rozhodl ukončit večírek autoerotickou asphyxií (člověk při ní dosahuje vzrušení a orgasmu v důsledku přiškrcování) a stal se obětí těchto nebezpečných erotických hrátek.

Heath Ledger: léky, nebo drogy?

Ples příšer, Deset důvodů, proč tě nenávidím, Patriot a hlavně postava homosexuálního kovboje z filmu Zkrocená hora a konečně zloduch z Batmana proslavili herce Heatha Ledgera. Naposledy se však dostal na stránky novin kvůli svému podivnému úmrtí.

Mrtvého herce našel loni 22. ledna správce jeho newyorského domu, který jej přišel upozornit na objednanou masáž. Ledger ležel vedle postele nahý a zatímco oficiálním důvodem smrti bylo předávkování léky, hercova rodina i přátelé tuto verzi zásadně odmítají. Na veřejnost navíc prosákly nejrůznější podivné okolnosti smrti. Například zabavená dvacetidolarová bankovka srolovaná tak, aby se s ní daly šňupat drogy, či plné a neotevřené tuby léků.

Zvláštní také bylo, že masérka, která byla přítomna nálezu Ledgerova těla, volala dřív než záchrance Mary-Kate Olsonové, s níž měl herec poměr.

David Carradine: další smrt kvůli rozkoši?

Skutečně originální smrtí skonal David Carradine, jehož si většina lidí pamatuje zejména ve spojení s postavou Billa ze snímku Kill Bill. Nebo z televizního seriálu Kung Fu. Když byl dvaasedmdesátiletý herec 4. června letošního roku nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v Bangkoku, byl nahý a kolem krku a penisu měl obtočenou smyčku.

I jeho smrt byla prohlášena za sebevraždu, jeho přátelé i kolegové však s touto verzí nesouhlasí. Shodně tvrdí, že Carradine užíval plnými doušky všeho, co mu život nabízel a sebevražda zcela odporovala jeho povaze.

Mnohem pravděpodobnější je varianta, že i tento herec doplatil na erotické přiškrcování. Zemřel zřejmě buď nešťastnou náhodou na zadušení, nebo na zástavu srdce v důsledku orgasmu.

Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz