Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevěra může vylepšit manželství, ale musíte být jako Vinnetou a Bond

aktualizováno 
Pokud vám bude někdo tvrdit, že nevěra je špás, nevěřte mu. Nemusíte jí ubližovat tomu druhému, vždy však ubližujete sami sobě. Protože si ji ale stejně neodpustíme, je potřeba ji brát z lepší stránky. A jste-li dost veselý, umíte-li dobře lhát a plánovat program, může vašemu partnerství prospět.

Nevěra vám může projít, musíte být ale odvážný jako Vinnetou, lstivý jako James Bond - a mít výjimečně tolerantní nebo natvrdlou partnerku. | foto: iDNES.cz / Profimedia.cz

Ženy to ostatně vědí také.

Jedna, říkejme jí Lenka, to dokonce ráda praktikuje. Její muž je výjimečný atomový fyzik. Velkoryse se finančně stará o ni a tři rozkošné dcery ve slunném pět plus jedna v centru moravského velkoměsta. Jenže s ním není velká legrace a nemá moc času. Pořád pracuje. Ta mladá dáma, než se stala matkou, žila dlouho v Paříži, pracovala na vyslanectví a vedla veselý život.

"Dokážu být skvělá manželka, jen když občas zahnu," říká. "To mě natolik rozsvítí, že jsem schopná se vrátit vesele do kuchyně uchystat nejlepší krmi, celý den skákat kolem dcer a večer ještě na manželovi aplikuji to, co jsem se naučila."

Svědomí ji nijak netrápí. V Boha nevěří. A co prospívá životu, je přece dobré. Také se nebojí.

Zásadně nehřeší s Čechy, ale pouze s Francouzi, s nimiž se seznámila v Paříži. Má je ráda, ale že by se do nich zamilovala, to nehrozí. Miluje přece svého muže.

Nebojí se ani prozrazení. Její příležitostní milenci (obávám se, že i milenky) zmizí v břiše Paříže. A ona nepije natolik, aby se někdy zapomněla a svému muži to na sebe vyklopila.

Svou nevěrou se rádi chlubíme, ale jakékoli "selhání" našich žen nás vždy hluboce zasáhne. Je tedy pravděpodobné, že laskavý čtenář je nyní pobouřen a stojí na straně podváděného manžela a odsuzuje tu "rajdu".

Vezměme tedy jiný příběh.

Dosti slavný umělec byl v padesáti na vrcholu sil. Navíc na sklonku socialismu neměl tolik příležitostí k tvůrčí práci, kolik by potřeboval, aby vybil své překypující libido. Jeho žena byla učitelka. Milá, inteligentní, hluboce rodinná, ale v padesáti už jí sex mnoho neříkal.

Avantýry svého muže, o kterých jí vždy mlhavě řekl, ne trpěla, ale láskyplně tolerovala. Jen si vymínila, že nesmí ohrozit rodinu a když k ní půjde muž do postele, bude vždy lékařsky zkontrolovaný a umytý. Oboje horlivě a s úctou, ne-li s láskou, plnil. Vztah nejen neskončil, dnes můžete oba manžele potkat na Malé Straně v Praze jako jeden z nejzamilovanějších postarších párů. Vodí se za ruce a občas se dokonce k velikému gaudiu mladých líbají.

Dvě podmínky

Co z těchto případů vyplývá? Aby nevěra utužila nebo obohatila vztah, musí být splněny dvě podmínky. Na jedné straně inteligentní, milující a vynalézavý nevěrník. Na druhé straně buď neskutečně důvěřivý nebo neskutečně tolerantní a milující partner.

Pozor, po nevěře vám může zůstat pěkná morální kocovina.

Pozor, po nevěře vám může zůstat pěkná morální kocovina.

Pokud nejsou tyto podmínky splněny, skončí nevěra malou nebo velkou katastrofou. Máte-li partnerku, která se vyzná v životě a pozná vaše lži, plzákovské zatloukat, zatloukat, zatloukat nepomůže. Přestane si vás vážit a začne uvažovat o vlastní nevěře. A i kdyby ne, vztah zcela zdegraduje.

Podezřívavému a vnímavému partnerovi je lepší říct pravdu. Buď se čestně rozejdete, nebo bude vztah zachráněn na jiném základě. Třeba se dočkáte i nějaké švédské trojky.

Lhát má cenu jen tehdy, když to umíte, jste odvážný jako Vinnetou, protřelý jako Bond a dokážete riskovat a improvizovat. Pak můžete dosáhnout skvělých výsledků. Máte-li dostatečně pružné svědomí.

Ze sexuálního hlediska je pro manželský pár život s více ženami zdravý. Přicházíte na nové myšlenky, vaše žena vám nezevšední. Ale pozor! Nesmíte narazit na milenku, která vás sexuálně uchvátí a vy se na ni fixujete. Pak váš výkon v manželské posteli klesne a budete se trápit.

Nevěra je zdravá i z hlediska nálady. V manželství trpí lidé ponorkovou nemocí, znají své zvyky, lezou si na nervy. Když můžete na chvíli utéct k jiné ženě, osvěžíte se a inspirujete milionkrát víc než z odporně nudného zápasu Sparty proti Slavii nebo z věčně stejných tlachů o politice v hospodě Na růžku.

Pokud se do své nové milenky bláznivě nezamilujete, máte i zrcadlo. Je to totiž ženština jako každá jiná. Lže, fixluje, přetvařuje se, chodí pozdě, nemožně dlouho se pajcuje v koupelně, nedokáže zaparkovat auto, nikdy neklikne v počítači na správnou ikonu a v posteli se stydí, když by neměla, a je bujná, když se vám chce spát. V takovém zrcadle pak vypadá vaše manželka jako Angelina Jolie s inteligencí Angely Merkelové.

Máte proč si jí vážit.

Ano.

Důvodů, proč si vylepšit vztah nevěrou, je dost.

Dokážeme si ale přiznat, že přesně tytéž důvody má naše žena?

Použili byste nevěru jako záchrannou páku svého vztahu?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 27. září 2011. Anketa je uzavřena.

Ne 1970
Ano 853
Autoři: ,


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Najdete na iDNES.cz