Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevěra může vylepšit manželství, ale musíte být jako Vinnetou a Bond

aktualizováno 
Pokud vám bude někdo tvrdit, že nevěra je špás, nevěřte mu. Nemusíte jí ubližovat tomu druhému, vždy však ubližujete sami sobě. Protože si ji ale stejně neodpustíme, je potřeba ji brát z lepší stránky. A jste-li dost veselý, umíte-li dobře lhát a plánovat program, může vašemu partnerství prospět.

Nevěra vám může projít, musíte být ale odvážný jako Vinnetou, lstivý jako James Bond - a mít výjimečně tolerantní nebo natvrdlou partnerku. | foto: iDNES.cz / Profimedia.cz

Ženy to ostatně vědí také.

Jedna, říkejme jí Lenka, to dokonce ráda praktikuje. Její muž je výjimečný atomový fyzik. Velkoryse se finančně stará o ni a tři rozkošné dcery ve slunném pět plus jedna v centru moravského velkoměsta. Jenže s ním není velká legrace a nemá moc času. Pořád pracuje. Ta mladá dáma, než se stala matkou, žila dlouho v Paříži, pracovala na vyslanectví a vedla veselý život.

"Dokážu být skvělá manželka, jen když občas zahnu," říká. "To mě natolik rozsvítí, že jsem schopná se vrátit vesele do kuchyně uchystat nejlepší krmi, celý den skákat kolem dcer a večer ještě na manželovi aplikuji to, co jsem se naučila."

Svědomí ji nijak netrápí. V Boha nevěří. A co prospívá životu, je přece dobré. Také se nebojí.

Zásadně nehřeší s Čechy, ale pouze s Francouzi, s nimiž se seznámila v Paříži. Má je ráda, ale že by se do nich zamilovala, to nehrozí. Miluje přece svého muže.

Nebojí se ani prozrazení. Její příležitostní milenci (obávám se, že i milenky) zmizí v břiše Paříže. A ona nepije natolik, aby se někdy zapomněla a svému muži to na sebe vyklopila.

Svou nevěrou se rádi chlubíme, ale jakékoli "selhání" našich žen nás vždy hluboce zasáhne. Je tedy pravděpodobné, že laskavý čtenář je nyní pobouřen a stojí na straně podváděného manžela a odsuzuje tu "rajdu".

Vezměme tedy jiný příběh.

Dosti slavný umělec byl v padesáti na vrcholu sil. Navíc na sklonku socialismu neměl tolik příležitostí k tvůrčí práci, kolik by potřeboval, aby vybil své překypující libido. Jeho žena byla učitelka. Milá, inteligentní, hluboce rodinná, ale v padesáti už jí sex mnoho neříkal.

Avantýry svého muže, o kterých jí vždy mlhavě řekl, ne trpěla, ale láskyplně tolerovala. Jen si vymínila, že nesmí ohrozit rodinu a když k ní půjde muž do postele, bude vždy lékařsky zkontrolovaný a umytý. Oboje horlivě a s úctou, ne-li s láskou, plnil. Vztah nejen neskončil, dnes můžete oba manžele potkat na Malé Straně v Praze jako jeden z nejzamilovanějších postarších párů. Vodí se za ruce a občas se dokonce k velikému gaudiu mladých líbají.

Dvě podmínky

Co z těchto případů vyplývá? Aby nevěra utužila nebo obohatila vztah, musí být splněny dvě podmínky. Na jedné straně inteligentní, milující a vynalézavý nevěrník. Na druhé straně buď neskutečně důvěřivý nebo neskutečně tolerantní a milující partner.

Pozor, po nevěře vám může zůstat pěkná morální kocovina.

Pozor, po nevěře vám může zůstat pěkná morální kocovina.

Pokud nejsou tyto podmínky splněny, skončí nevěra malou nebo velkou katastrofou. Máte-li partnerku, která se vyzná v životě a pozná vaše lži, plzákovské zatloukat, zatloukat, zatloukat nepomůže. Přestane si vás vážit a začne uvažovat o vlastní nevěře. A i kdyby ne, vztah zcela zdegraduje.

Podezřívavému a vnímavému partnerovi je lepší říct pravdu. Buď se čestně rozejdete, nebo bude vztah zachráněn na jiném základě. Třeba se dočkáte i nějaké švédské trojky.

Lhát má cenu jen tehdy, když to umíte, jste odvážný jako Vinnetou, protřelý jako Bond a dokážete riskovat a improvizovat. Pak můžete dosáhnout skvělých výsledků. Máte-li dostatečně pružné svědomí.

Ze sexuálního hlediska je pro manželský pár život s více ženami zdravý. Přicházíte na nové myšlenky, vaše žena vám nezevšední. Ale pozor! Nesmíte narazit na milenku, která vás sexuálně uchvátí a vy se na ni fixujete. Pak váš výkon v manželské posteli klesne a budete se trápit.

Nevěra je zdravá i z hlediska nálady. V manželství trpí lidé ponorkovou nemocí, znají své zvyky, lezou si na nervy. Když můžete na chvíli utéct k jiné ženě, osvěžíte se a inspirujete milionkrát víc než z odporně nudného zápasu Sparty proti Slavii nebo z věčně stejných tlachů o politice v hospodě Na růžku.

Pokud se do své nové milenky bláznivě nezamilujete, máte i zrcadlo. Je to totiž ženština jako každá jiná. Lže, fixluje, přetvařuje se, chodí pozdě, nemožně dlouho se pajcuje v koupelně, nedokáže zaparkovat auto, nikdy neklikne v počítači na správnou ikonu a v posteli se stydí, když by neměla, a je bujná, když se vám chce spát. V takovém zrcadle pak vypadá vaše manželka jako Angelina Jolie s inteligencí Angely Merkelové.

Máte proč si jí vážit.

Ano.

Důvodů, proč si vylepšit vztah nevěrou, je dost.

Dokážeme si ale přiznat, že přesně tytéž důvody má naše žena?

Použili byste nevěru jako záchrannou páku svého vztahu?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 27. září 2011. Anketa je uzavřena.

Ne 1970
Ano 853
Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Pokud je pro vás jazz příliš, možná máte moc testosteronu, říká studie

Neoslovil vás například jazzman Lionel Hampton? Možná za to mohou hormony.

Pro někoho rajská hudba, plná fantazie, pro jiného chaos a cesta do deprese. Naše vnímání hudby, jako je jazz,...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Najdete na iDNES.cz