Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O čem sní ženy a muži: lesbické milování a sex se sousedkou

aktualizováno 
My se oddáváme fantaziím o sexu na veřejnosti, ženy nepohrdnou celebritou a leckdy do svých erotických snů zahrnou i tvrdší scénku. Zveme vás na fascinující prohlídku ženských a mužských intimních tužeb.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

O rozdílech mezi mužskými a ženskými erotickými fantaziemi napovídá studie provedená v roce 2007 na univerzitě v Montrealu, která analyzovala 3 500 snů. Zjistila, že sexuální aktivitu obsahuje osm procent mužských i ženských snů.

Ženské sny se většinou týkají reálných sexuálních partnerů, ať už současných, nebo minulých. Velká část žen ale sní i o celebritách, o zpěvácích, hercích a politicích. Jen pro zajímavost, horní příčky žebříčku obsadili Brad Pitt, Bono a George Clooney.

Mužské sny se naopak týkají spíše žen, po nichž muž zatím neúspěšně touží. Objevují se v nich dámy z denních představ, neznámé ženy, které muž potkal, a sex se odehrává často na veřejnosti. Muži navíc sní dvakrát častěji než ženy o skupinovém sexu. Oproti tomu osmnácti procentům žen se zdá o tom, že byly k sexu přinuceny, přičemž tento typ snů se vyskytuje jen u pěti procent mužů.

Skupinový sex jen v představách

Podle závěrů, k nimž dospěl při zkoumání erotických fantazií už v padesátých letech Alfred Kinsey, se fantazie podobají nočním snům. Jeho rozsáhlý výzkum odhalil, že ženské fantazie se týkají povětšinou jejich partnerů, kdežto muži sní o tom, že na služební cestě naberou do auta sexy stopařku, nejlépe ještě s několika kamarádkami.

Dva muži a jedna žena. Sníme o tom, ve skutečném životě to ale prožít nechceme

Psycholožka Nancy Friday, jejíhož výzkumu erotických fantazií se zúčastnily tři tisícovky respondentů, však tvrdí, že muži si fantazírováním o skupinovém sexu pouze odžívají to, na co by v reálném životě nikdy nesebrali odvahu. I když v jejich fantaziích často vystupuje jedna žena a dva muži, ve skutečnosti by dokázalo jen několik málo z nich podělit se o svou partnerku v posteli s jiným mužem.

Ženy mají podle Friday tento typ fantazií jen výjimečně, protože se při skupinovém sexu cítí ohrožené a tato představa jim není příjemná ani ve fantazii.

Ženy měly v mužských fantaziích téměř vždy jasnou identitu. Většinou sice nešlo o současnou partnerku, ale její místo obsazovaly většinou sousedky, kolegyně, bývalky nebo kamarádky současné přítelkyně. Neznámé ženy se ve fantaziích vyskytovaly jen zcela minimálně.

Rozdíl je i v tom, jak se muži a ženy staví k homosexuálním, potažmo lesbickým fantaziím. Zatímco ženy si představují milování s jinou ženou často a bez problémů se k tomu přiznávají, muži se naopak svých případných homosexuálních sklonů bojí. Pokud už se jejich fantazie náhodou jiných mužů týkají, cítí se kvůli nim provinile, skrývají je a vnímají je jako ohrožení své mužnosti.

Perverzity jsou neškodné

Zatímco však ve výzkumu Nancy Friday snilo jen velmi málo mužů o násilném sexu (nebo to nebyli ochotní přiznat), ostatní autoři dospěli k zcela jiným závěrům. Podle studie provedené na University of California, jejíž závěry zveřejnil v roce 2008 mimo jiné i list The New York Times, se dvanáct procent sexuálních fantazií vysokoškolských studentů týkalo velmi mladých dívek či dětí a celých třicet procent vysokoškoláků se někdy vzrušuje u představ násilí páchaného na ženách.

Součástí zejména ženských fantazií jsou i sny pohrávající si se submisivností a dominancí. To neznamená, že by po takových hrátkách toužila žena v reálu

Perverzní erotické fantazie jsou mnohem častější, než si myslíme. Odborníci však zůstávají v klidu a tvrdí, že občasné fantazírování o sexuálních perverzitách rozhodně neznamená, že by člověk trpěl sexuální deviací nebo je chtěl nutně uskutečnit v reálném životě. Jeden z autorů výzkum psychiatr Arnold Cooper zdůrazňuje, že na sexuálních fantaziích není nic špatného a nikomu neubližují. Určité nebezpečí vidí pouze v možném narušení partnerského života v případě, že fantazie začnou nahrazovat skutečný sexuální život.

Výzkum přitom ukázal stejnou míru výskytu perverzních fantazií u mužů i žen. Zatímco se však u mužů fantazie relativně často týkaly například velmi mladých dívek nebo fetišistických pomůcek, u žen převažoval spíše sex z donucení (druhá nejčastější byla soulož za přítomnosti diváků).

Autoři výzkumu to vysvětlují tím, že pedofilie nebo fetišismus jsou úchylky, které se prakticky téměř vůbec neobjevují u žen a jimiž trpí pouze muži. Co se týká fantazií o sexu z donucení, jimiž se velmi pravděpodobně čas od času nechá unést i vaše partnerka, psychologové k nim zaujímají ambivalentní postoj. Například ještě ve čtyřicátých letech tvrdil slavný psycholog Maslow, že tyto fantazie a sny odrážejí podvědomou touhu ženy po znásilnění.

V sedmdesátých a osmdesátých letech zase feministky přesvědčeně tvrdily, že fantazie o znásilnění jsou projevem masochismu a znakem toho, že se ženou není něco v pořádku a nosí v sobě zasuté trauma. V současné době nechávají psychologové ženy dýchat a snít si, o čem chtějí. Prý jde o projev zdravé sexuality.

Podle výzkumu provedeného psychoterapeutem Brettem Kahrem, který analyzoval téměř dvacet tisíc erotických fantazií v rámci British Sexual Fantasy Research Project, sní o znásilnění sedmapadesát procent žen. Devět až sedmnáct procent z nich o něm přitom sní velmi často.

Jaké jsou vaše sexuální fantazie?

celkem hlasů: 6207

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. září 2010. Anketa je uzavřena.

Sex se dvěma ženami 3350
Sex s kolegyní z práce 1344
Sex s přítelkyní vaší ženy 572
Sex s násilným prvkem 507
Sex s mužem 224
Sex s jednou ženou a vašimi kamarády 210
Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Najdete na iDNES.cz