Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O čem sní ženy a muži: lesbické milování a sex se sousedkou

aktualizováno 
My se oddáváme fantaziím o sexu na veřejnosti, ženy nepohrdnou celebritou a leckdy do svých erotických snů zahrnou i tvrdší scénku. Zveme vás na fascinující prohlídku ženských a mužských intimních tužeb.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

O rozdílech mezi mužskými a ženskými erotickými fantaziemi napovídá studie provedená v roce 2007 na univerzitě v Montrealu, která analyzovala 3 500 snů. Zjistila, že sexuální aktivitu obsahuje osm procent mužských i ženských snů.

Ženské sny se většinou týkají reálných sexuálních partnerů, ať už současných, nebo minulých. Velká část žen ale sní i o celebritách, o zpěvácích, hercích a politicích. Jen pro zajímavost, horní příčky žebříčku obsadili Brad Pitt, Bono a George Clooney.

Mužské sny se naopak týkají spíše žen, po nichž muž zatím neúspěšně touží. Objevují se v nich dámy z denních představ, neznámé ženy, které muž potkal, a sex se odehrává často na veřejnosti. Muži navíc sní dvakrát častěji než ženy o skupinovém sexu. Oproti tomu osmnácti procentům žen se zdá o tom, že byly k sexu přinuceny, přičemž tento typ snů se vyskytuje jen u pěti procent mužů.

Skupinový sex jen v představách

Podle závěrů, k nimž dospěl při zkoumání erotických fantazií už v padesátých letech Alfred Kinsey, se fantazie podobají nočním snům. Jeho rozsáhlý výzkum odhalil, že ženské fantazie se týkají povětšinou jejich partnerů, kdežto muži sní o tom, že na služební cestě naberou do auta sexy stopařku, nejlépe ještě s několika kamarádkami.

Dva muži a jedna žena. Sníme o tom, ve skutečném životě to ale prožít nechceme

Psycholožka Nancy Friday, jejíhož výzkumu erotických fantazií se zúčastnily tři tisícovky respondentů, však tvrdí, že muži si fantazírováním o skupinovém sexu pouze odžívají to, na co by v reálném životě nikdy nesebrali odvahu. I když v jejich fantaziích často vystupuje jedna žena a dva muži, ve skutečnosti by dokázalo jen několik málo z nich podělit se o svou partnerku v posteli s jiným mužem.

Ženy mají podle Friday tento typ fantazií jen výjimečně, protože se při skupinovém sexu cítí ohrožené a tato představa jim není příjemná ani ve fantazii.

Ženy měly v mužských fantaziích téměř vždy jasnou identitu. Většinou sice nešlo o současnou partnerku, ale její místo obsazovaly většinou sousedky, kolegyně, bývalky nebo kamarádky současné přítelkyně. Neznámé ženy se ve fantaziích vyskytovaly jen zcela minimálně.

Rozdíl je i v tom, jak se muži a ženy staví k homosexuálním, potažmo lesbickým fantaziím. Zatímco ženy si představují milování s jinou ženou často a bez problémů se k tomu přiznávají, muži se naopak svých případných homosexuálních sklonů bojí. Pokud už se jejich fantazie náhodou jiných mužů týkají, cítí se kvůli nim provinile, skrývají je a vnímají je jako ohrožení své mužnosti.

Perverzity jsou neškodné

Zatímco však ve výzkumu Nancy Friday snilo jen velmi málo mužů o násilném sexu (nebo to nebyli ochotní přiznat), ostatní autoři dospěli k zcela jiným závěrům. Podle studie provedené na University of California, jejíž závěry zveřejnil v roce 2008 mimo jiné i list The New York Times, se dvanáct procent sexuálních fantazií vysokoškolských studentů týkalo velmi mladých dívek či dětí a celých třicet procent vysokoškoláků se někdy vzrušuje u představ násilí páchaného na ženách.

Součástí zejména ženských fantazií jsou i sny pohrávající si se submisivností a dominancí. To neznamená, že by po takových hrátkách toužila žena v reálu

Perverzní erotické fantazie jsou mnohem častější, než si myslíme. Odborníci však zůstávají v klidu a tvrdí, že občasné fantazírování o sexuálních perverzitách rozhodně neznamená, že by člověk trpěl sexuální deviací nebo je chtěl nutně uskutečnit v reálném životě. Jeden z autorů výzkum psychiatr Arnold Cooper zdůrazňuje, že na sexuálních fantaziích není nic špatného a nikomu neubližují. Určité nebezpečí vidí pouze v možném narušení partnerského života v případě, že fantazie začnou nahrazovat skutečný sexuální život.

Výzkum přitom ukázal stejnou míru výskytu perverzních fantazií u mužů i žen. Zatímco se však u mužů fantazie relativně často týkaly například velmi mladých dívek nebo fetišistických pomůcek, u žen převažoval spíše sex z donucení (druhá nejčastější byla soulož za přítomnosti diváků).

Autoři výzkumu to vysvětlují tím, že pedofilie nebo fetišismus jsou úchylky, které se prakticky téměř vůbec neobjevují u žen a jimiž trpí pouze muži. Co se týká fantazií o sexu z donucení, jimiž se velmi pravděpodobně čas od času nechá unést i vaše partnerka, psychologové k nim zaujímají ambivalentní postoj. Například ještě ve čtyřicátých letech tvrdil slavný psycholog Maslow, že tyto fantazie a sny odrážejí podvědomou touhu ženy po znásilnění.

V sedmdesátých a osmdesátých letech zase feministky přesvědčeně tvrdily, že fantazie o znásilnění jsou projevem masochismu a znakem toho, že se ženou není něco v pořádku a nosí v sobě zasuté trauma. V současné době nechávají psychologové ženy dýchat a snít si, o čem chtějí. Prý jde o projev zdravé sexuality.

Podle výzkumu provedeného psychoterapeutem Brettem Kahrem, který analyzoval téměř dvacet tisíc erotických fantazií v rámci British Sexual Fantasy Research Project, sní o znásilnění sedmapadesát procent žen. Devět až sedmnáct procent z nich o něm přitom sní velmi často.

Jaké jsou vaše sexuální fantazie?

celkem hlasů: 6207

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. září 2010. Anketa je uzavřena.

Sex se dvěma ženami 3350
Sex s kolegyní z práce 1344
Sex s přítelkyní vaší ženy 572
Sex s násilným prvkem 507
Sex s mužem 224
Sex s jednou ženou a vašimi kamarády 210
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz