Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obyčejné věci, které vrátí vašemu vztahu jiskru

aktualizováno 
Kde byla dřív jiskra, může nastoupit stereotyp, místo krásy okamžiku může přijít nuda. Přesto není důvod rezignovat. S trochou snahy můžete vyhoření vztahu předejít a udržet si energii a chuť překonávat i ta horší období.

Na laškování prý není nikdy pozdě a láska kvete v každém věku | foto: Profimedia.cz

Inspirací pro oživení vztahu mohou být následující tipy, které přinesl magazín AskMen.com.

Uspořádejte večírek

Jedním z největších omylů, kterých se můžete ve vztahu dopustit, je přesvědčení, že musíte trávit každou volnou chvilku se svou partnerkou sami. Zkuste uspořádat večírek.

Zapomeňte ale na to, že pozvete svoje kámoše od piva a partnerka vyjde naprázdno. Vše naplánujte s ní a pozvěte i její přátele. Na party tak budete společně, ale může si užívat po svém.

Navíc se můžete seznámit s jejími přáteli či kolegyněmi a představit jí ty své. Pokud jste skutečně sehraný pár, bude to zajímavá zkušenost, kterou vztah oživíte.

Změňte prostředí

Pokud vaše nápady končí na tom, že si s partnerkou sednete znovu do té samé restaurace, vypovídá to něco o vašem zájmu o udržení vztahu. Opakováním vyzkoušených stereotypů partnerku pravděpodobně nezaujmete.

Zkuste s vaším protějškem navštívit nové město, naplánujte výlet na místo, kde jste společně ještě nebyli.

Řekněte ne stereotypu: vezměte holku a vyrazte s ní na výlet!

Změna prostředí a nové zážitky dají vašemu vztahu svěží nádech. Opravdovou třešničkou na dortu bude, když výlet ukončíte vášnivou nocí v hotelu.

Zkuste trávit alespoň trochu času sami

Tohle samozřejmě není rada pro někoho, kdo tráví celé večery u piva a partnerku vidí pouze u večeře. Pokud však váš vztah vypadá tak, že svou přítelkyni milujete až tak vroucně, že se s ní snažíte trávit všechen volný čas, vězte, že děláte chybu.

Každý člověk totiž potřebuje chvíle, které může strávit po svém a kdy nemusí brát ohledy na svého partnera: proč byste to měl upírat své milé?

Strávíte-li občas víkend odděleně, poznáte, pokud váš vztah funguje, jak je krásné po někom toužit a těšit se na setkání s ním. A tenhle zážitek vám dost možná připomene, že některé věci berete ve vztahu až příliš samozřejmě.

Chvilku o samotě potřebuje čas od času každý

Věnujte jí dárek

Ne, nemusí se jednat o nic bombastického a superdrahého. A nemluvíme o narozeninách nebo o Vánocích. Stačí drobnost, třeba květina, kterou jí dáte najevo, že jste na ni dnes mysleli.

Zapomeňte na své machistické kamarády a chlapácké řeči o tom, že vaše partnerka si stejně nic nezaslouží.

Chcete jí prostě udělat radost. Uvidíte, že to ocení.

Překvapte ji nečekanou návštěvou

Nejde o to, stopovat partnerku na každém kroku. Můžete ji ale překvapivě navštívit v práci a pozvat ji na oběd nebo ji "náhodou" potkat na ulici.

Důvod je tentýž jako u předchozího doporučení: dáte jí najevo, že na ni myslíte. Přesto jsme o kousek dál. Tentokrát byla vaše touha po ní tak velká, že jste zatoužil po tom, vidět se s ní, alespoň na chvíli.

Pozvěte ji na rande

To, že jste se svou partnerkou kdysi dávno chodil na rande a snažil jste se u toho být ohleduplný, ještě neznamená, že jsou vaše povinnosti džentlmena u konce.

Zkuste naplánovat nové rande. Ne ve vaší oblíbené čínské restauraci, zkuste to vzít vážně.

Rezervujte stůl v pěkném podniku. Objednejte lahev oblíbeného vína, chovejte se, jako byste byl znovu na námluvách, dělejte, co můžete, abyste si užili slavnostní večer ve dvou.

Objevujte společně nové věci

Tohle je ta nejlehčí věc, kterou můžete pro udržení si svěžího vztahu udělat.

Nové výzvy jsou přesně tím, co vztah podpoří

Prostě zkuste něco nového. Přihlaste se na kuchařský kurz, jděte spolu do tanečních, vyrazte na adrenalinovou túru na kolech. Zkuste si stanovit nějaké nové společné cíle. Životospráva, zdraví, naučit se cizí jazyk… cokoliv.

Společný cíl přece totiž znamená i společnou cestu.

A když už jí spolu půjdete, sdělujte si postřehy a zážitky.

Najít někoho, s kým byste mohli skončit v posteli, je totiž jednoduché. Ale najít někoho, s kým si potom budete ještě povídat, už je těžší. Máte-li někoho takového, byla by škoda o něj - jen kvůli pohodlnosti a zajetým kolejím - přijít.

Zkuste nové věci v ložnici

Určitě existují hrátky, které jste se svou partnerkou ještě nevyzkoušeli. Zkuste to, nebo se vaše postelové scény začnou velice brzy odehrávat podle předem připraveného scénáře… a skončí to tak, že vy i vaše partnerka budete čekat na to jediné: až zavřete oči ke spánku.

Zeptejte se své partnerky, po čem touží. Zapojte svou fantazii. Uvidíte, že brzy najdete společnou řeč.

PŘEČTĚTE SI, ČEHO SE V POSTELI VYVAROVAT

Přiveďte třetího do party

Každý pár si tím musí projít. Každý se musí rozhodnout, jestli není dvojka příliš nízké číslo.

Zapomeňte ale na Švédsko. Mluvíme o příchodu dítěte. Pokud máte o vztah zájem, nedá vás nic tak dohromady jako péče o někoho, kdo je důležitější než každý z vás.

Samozřejmě, ne vždy je to možné. Buďme realisté. Pro začátek se může vaše dvojice rozrůst třeba o psa, kočku nebo třeba zlatou rybičku. O někoho, o koho se budete společně starat.

Autoři:


Nejčtenější

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Najdete na iDNES.cz