Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opičí mozky či krysí mláďata: jídla, která nejspíš nebudete chtít ochutnat

aktualizováno 
Útlocitní stolovníci by je zřejmě nepozřeli, gurmáni si je ale nemohou vynachválit. Pokud byste si přitom mysleli, že se pokrmy, nad nimiž se zhrozí nejen zarputilí ochránci zvířat, servírují jen v exotických končinách, budete překvapeni. Řada z nich na vás čeká i na evropských stolech.

Smažené červy si můžete dát třeba ve Vietnamu. S přípravou některých pokrmů se ale nepářou ani evropští kuchaři | foto: Profimedia.cz

Opičí mozek

Ještě teplý, pulzující opičí mozek servírovaný nejlépe přímo v lebce je prý úžasným prostředkem podporujícím plodnost a potenci. Vyhlášenou pochoutkou zůstává v Číně i v některých afrických zemích.

Existují v zásadě dva způsoby, jak ho servírovat. Pokrytcům může kuchař pokrm připravit za zavřenými dveřmi kuchyně. Opici usmrtí, otevře jí hlavu a pošle teplý mozek hostovi na stůl.

Pokud má ale zákazník pevný žaludek, svázaná opice se dopraví na jídelní stůl. Zatímco personál restaurace pevně drží její končetiny, host ji sám zabije úderem do hlavy, kterým jí rozdrtí lebku. Mozek se poté pojídá přímo z hlavy pomocí jídelních hůlek. Zřejmě není potřeba podotýkat, jak bolestivá je to smrt.

Vykrmený ptáček

Někteří lidé se zalíbením poslouchají strnady zahradní, jiní je ovšem s ještě větším zalíbením pojídají. Tento malý ptáček patří mezi speciality francouzské kuchyně a je skutečně neuvěřitelné, jakým způsobem se dostává na talíř strávníků.

Strnad se chytí a živý uvězní v kleci umístěné v tmavé místnosti, aby se narušil rytmus krmení. Poté se násilně překrmuje, až několikrát zvětší svou velikost. Následuje jeho utopení v brandy, ve finále potom putuje na gril, kde se peče šest až osm minut. Pojídá se celý včetně kostí, jeho hlava je přitom zabalená v ubrousku a zbytek těla se strčí celý do úst. Rozžvýkání celého ptačího tělíčka trvá přibližně patnáct minut.

Husí játra

Foie Gras jsou další pochoutkou pocházející z Francie. Jsou to ztučnělá játra kachen nebo hus. Jenže normálně žijící husy či kachny mají játra netučná, takže pro získání této delikatesy jsou husy v některých chovech zakopávány do děr v zemi, aby měly co nejméně pohybu, do volat se jim potom násilně vtlačuje zrní, kukuřice či kaštany.

Foie Gras

Navíc jsou i ony drženy v temné místnosti, aby se narušil rytmus jejich krmení. Poté, co jejich játra zvětší svou velikost zhruba šestinásobně, je farmáři zabijí a játra prodají jako jedinečnou pochoutku.

Krysí mláďata

Máte chuť na novorozené krysí mládě? Jen si poslužte. V Asii máte na výběr dokonce dva způsoby, jak se dá krysátko pojídat. Pokud patříte mezi změkčilejší osoby, necháte si novorozená mláďata krys (je nutné, aby byla ještě slepá a holá) napíchnout prodejcem na speciální bodec a pak ještě živá ofritovat ve vroucím oleji. Jestliže jste skutečně otrlí, dokážete krysí holátko spolknout zaživa a pouze zapít rýžovou pálenkou.

Želví polévka

Tento způsob přípravy želví polévky je skutečně vyhrazený jen pro silné nátury. Dáte vařit vodu s bylinkami a pak do ní vhodíte živou želvu. Želva v panice začne polykat vroucí tekutinu a vaří se tak v podstatě zvnějšku i zevnitř. Tento způsob přípravy se používá v indonéských restauracích a údajně dodává želvímu masu naprosto nepřekonatelnou chuť.

Utopené krevety

Pokud zatoužíte po této pochoutce, máte opět dvě možnosti. Mírnější variantu (alespoň pro oči strávníka, nikoli pro samotné krevety) představuje vhození živých krevet do nádoby s vínem, kde se krevety utopí a poté rychle uvaří. Otrlejší strávníci si živé krevety na talíři polijí brandy, whisky nebo vodkou a pojídají je syrové. Těžko říci, zda v tomto okamžiku krevety už nic necítí, nebo si průchod trávicím ústrojím gurmána "užívají".

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Najdete na iDNES.cz