Otestovali jsme bojovníky proti stárnutí pleti

  13:00aktualizováno  13:00
Inventura v koupelně… Čas od času je potřeba, tu poslední jsem však spojil rovněž se soukromým testem: Na uvolněných poličkách našlo totiž své místo osm přípravků z inovované linie pánské kosmetiky MATIS Paris - Réponse Homme.

Moderní doba mění návyky, o pleť pečují i muži

Všechny z nich slibují, že se vypořádají se stárnutím a navrátí pleti mužů středního věku vitalitu. Jak to dopadlo?

Hloubková čisticí pěna je určena na celkové očištění obličeje od nečistot a přebytků mastnoty ráno a večer. Její tekutá struktura po aplikaci se mění na bílou nadýchanou pěnu, která se trošku hůře nanášela, což bylo, jak jsem postupně zjistil, jen otázkou cviku. Pleť jsem měl po spláchnutí pěny vodou osvěženou – a přípravek ji též připraví na holení.

Frekvence používání detoxikačního gelového peelingu závisí na potřebách vaší pleti, průměrně by se však měl tenhle "kosmetický šmirgl“ dostávat ke slovu jednou až dvakrát týdně. Účinek je přitom zřetelný bezprostředně: zbytky odumřelých buněk a kůže šly dolů, jako když se svléká had. Škoda, že ho nejde použít častěji.

Gel na holení je na první pohled jedním z mnoha… a ještě k tomu v menším balení, než je obvyklé. Leč po prvním použití jsem svůj dosavadní gel předal mladšímu bratrovi, jemuž ještě raší místo vousů chmýří. Můj nový holicí gel se totiž choval jako nějaký výrobek určený pro NASA. Velmi malé množství polopěnivého gelu stačí na pokrytí celého obličeje – a ještě mi zbylo na oholení šíje. Výrobce slibuje, že látky či částice obsažené v gelu mají zabránit poškrábání kůže – a nelže. Kdybych neměl tak "jetou“ žiletku, vyhnul bych se nejspíš i té jedné červené tečce, která se po opláchnutí obličeje objevila.

Matis Paris

Zklidňující balzám po holení – I když balzámy ani vody po holení moc nepoužívám, na zklidňujícím balzámu po holení od firmy MATIS jsem ocenil příjemnou parfemaci a nemastnou strukturu (stejná vůně ostatně doprovází celou linii a vrcholí v podobě toaletní vody stejné značky).

Naopak zmatňující hydratační emulzi jsem (spolu s očním gelem) nosil u sebe, protože mám problémy (obzvláště v letních měsících) s lesknoucí se pletí. Kromě toho příjemně osvěžovala.

Energizující gel proti únavě je svou texturou podobný předešlé emulzi. Jeho vůně je skutečně osvěžující, nicméně žádný zvláštní příval energie jsem… necítil. Tento výrobek tedy ani neurazí, ani nepřekvapí.

Předposlední položku v mé nové kosmetické sadě, celkově omlazující krém, pro mě naštěstí zatím není nutností. Mám mastnější pleť s menší náchylností na vrásky, takže ho budu buď používat jako prevenci – nebo se o něj budu dělit s tátou.

Primárně nejsem ani adeptem pro služby osvěžujícího očního gelu proti tmavým kruhům a otokům – s kruhy pod očima jsem nikdy neměl moc problémy, a to ani po nočních tazích městem. Přesto mě tento, co se objemu týče, nejmenší, zato však téměř nejdražší gel přesvědčil. Čím? Uvolňuje napětí kolem očí, které mě trápilo ráno a během dlouhého vysedávání před monitorem, a také funguje skvěle na vyhlazování nejen mimických vrásek kolem očí.

A jak by znělo celkové závěrečné hodnocení? Přítelkyně i já jsme ocenili, že mužům se opět rozšířila škála pánské kosmetiky. Určitě nebudu potřebovat celou řadu, ale vyberu si ty, které vychází vstříc mým potřebám a trápením. Tedy především čisticí pěnu, peeling, gel na holení, zmatňující emulzi a oční gel.

Autoři:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

Další z rubriky

VIDEO: Takto pracují deratizátoři. Potkan vylezl z WC i ve 13. patře

Týmy deratizátorů vhazují do kanalizačních vpustí nástrahy s jedem. Někdy musí...

Vždy od dubna do října posílají Pražské vodovody a kanalizace do hlavního města týmy deratizátorů. Mají za úkol házet...

VIDEO: Chlap je pro nás zaplacená složenka, tvrdí české prostitutky

Ilustrační snímek

Obě se k sexuální práci dostaly ze sociálních důvodů. Zažily, jak náročný první sex za úplatu je. Trpí také stigmatem...

OBRAZEM: Těla jako plátna. V Londýně se konal festival tetování

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním....

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním. Mnozí další ho doplnili modifikacemi...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz