Pět signálů, jimiž vám dává najevo, že jí lezete na nervy

aktualizováno 
Rozčilují ji vaše vousy v umyvadle, vytahuje vaše hádky před známými, flirtuje s vašimi kamarády a váš byt je neustále zaplněn jejími nesnesitelnými kamarádkami. Ženy se svěřují s tím, jak dávají mužům najevo, že jim začínají lézt na nervy a že se s nimi nudí.
Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku.

Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku. | foto: Profimedia.cz

1. Reptá při domácích pracích

Když jste spolu začínali chodit, s láskou žehlila vaše košile, tvářila se, že ji to snad dokonce i baví, a neodvážila se vám ani říct, abyste vynesli koš. Přirozeně neočekáváte, že bude dělat veškeré domácí práce sama, ale pokud poslední dobou reptá i u svého podílu na domácích povinnostech, měli byste zpozornět.

"Myslím, že je úplně normální a přirozené, že postupem času ve vztahu opadne zamilovanost a člověk začne na tom druhém vnímat i věci, které původně neviděl," říká jedna z účastnic ankety, která si přála zůstat v anonymitě. "Takže pokud po nějaké době přesunu část domácích prací na svého partnera, je to v pohodě. Jakmile mi ale začne vadit uklízet po něm donekonečna vousy v umyvadle, ponožky na zemi a loužičky v koupelně, je mi jasné, že se začínám nudit a přestává mi vyhovovat. Je to takový můj vnitřní maják."

2. Vytahuje vaše hádky na veřejnosti

Neexistuje na světě pár, který by se čas od času nepohádal, ale pokud vaše rozepře vytahuje partnerka na veřejnosti, byť jen v narážkách, a domáhá se zastání od posluchačů, je nejvyšší čas vzít nohy na ramena a přesunout se mimo její akční rádius.

Potvrzuje to i šestatřicetiletá Darina: "Vím, že je to pro toho chlapa blbý, ale když mi leze na nervy, prostě nedokážu naše tahanice uzavřít a mám tendenci do nich zapojovat všechny kolem. Kolikrát se neudržím a třeba na návštěvě odvykládám, proč jsme se naposledy pohádali. Podávám to samozřejmě jako prudce vtipnou historku, ale oba dobře víme, že to až tak vtipný není. Prostě to v sobě nedokážu uzavřít a musím se o to podělit. Nevím, jak to líp popsat, ale když jsem ve vztahu spokojená, tak to nedělám."

3. Flirtuje s jinými muži

"Když s někým začínám chodit nebo mi stoprocentně vyhovuje, ostatní kluci pro mě prostě neexistují a ani mě nenapadne, abych s někým flirtovala. Jakmile mi ale chlap začne lézt z nějakého důvodu na nervy, ale ještě to není na rozchod, začínám se zase rozhlížet kolem sebe, jestli bych nenarazila na někoho zajímavějšího. Začínám znovu flirtovat a koketovat, abych se ujistila, že jsem ještě v kurzu," tvrdí třiadvacetiletá studentka Veronika.

Zaměřte se proto na to, jak se vaše přítelkyně chová k ostatním mužům. Vysílá k číšníkovi tak ohnivé pohledy, že se aktivují i požární hlásiče? Vypadá prodavač v samoobsluze, že brzo utone v jejím výstřihu, a začínají vaši kamarádi v její společnosti nápadně často uhýbat pohledem? Je nám líto, ale berte to jako signál, že nejlepší časy vašeho vztahu jsou už minulostí.

4. Vaše roztomilost už není roztomilá

"S manželem jsme se rozvedli před třemi lety, podnět vyšel ode mě a úplně přesně si pamatuji, když mi začínal vadit. Od začátku našeho vztahu mi říkal princezno a mně se to vždycky líbilo, pak mi to ale najednou začalo vadit. Připadalo mi to neskutečně trapné a úplně jsem se styděla, když mi tak řekl před lidmi. V tu chvíli jsem pochopila, že už to bude jen horší a počet věcí, které mi na něm vadí, bude už jen narůstat," rozčiluje se čtyřiatřicetiletá Jitka.

Připadal jí ze začátku vašeho vztahu roztomilý váš moravský přízvuk nebo styl humoru, ale v poslední době máte pocit, že by byla nejraději, kdybyste si mezi rty dali vsadit zip? A platí to samé i o tónu vašeho hlasu, mrkání a koneckonců i dýchání? Už jste zřejmě pochopili, že tenhle vztah už nikam dál pokračovat nebude.

5. Váš byt okupují její kamarádky

Když se čas od času objeví u vás doma její kamarádka, může se vám to ze začátku jevit jako příjemné zpestření. U zvláště přitažlivých kousků můžete přemýšlet o tom, jak těžké by bylo přesvědčit vaši milou, aby souhlasila se sexem ve třech, ale nijak zvlášť se jejími kamarádkami ohroženi necítíte. Jenže jakmile se ve vašem bytě usídlí hejno ženských, které neustále klevetí, povykují, hihňají se, a vaše drahá polovička nedá bez tohoto klubka zmijí ani ránu, máte zaděláno na problém.

"Když to začalo jít s naším manželstvím z kopce, pořád jsem si zvala někoho na návštěvu jednoduše proto, že jsem s ním nechtěla zůstat sama. Neměli jsme si co říct a vzhledem k dítěti jsem z domova nemohla, tak pro mě kamarádky byly jistotou, že nebudu muset poslouchat, jak po vydatné večeři funí u televize," říká dvaatřicetiletá Blanka. Klevetící klubko kamarádek, které okupují váš byt, jí v podstatě slouží jako barikáda proti vám.

Autor:


Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

VIDEO: Takto pracují deratizátoři. Potkan vylezl z WC i ve 13. patře

Týmy deratizátorů vhazují do kanalizačních vpustí nástrahy s jedem. Někdy musí...

Vždy od dubna do října posílají Pražské vodovody a kanalizace do hlavního města týmy deratizátorů. Mají za úkol házet...

Další z rubriky

Šlofík není lenošení. Dopřávejte si ho, pomáhá rozhodování

Šlofík pomáhá výkonnosti, tvrdí věda.

Není to lenost, není to pohodlnost. Schrupnout si po obědě je velmi racionální, zdravé, pragmatické rozhodnutí. Šlofík...

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

Šílená operace FBI: Aljašku měli před Sověty chránit jednorucí zálesáci

Zálesák znalý divočiny a umění přežití by se FBI hodil. Úřad však měl na své...

Byl to bláznivý pokus, jak chránit Aljašku před sovětskou invazí. Počítal s vytvořením sítě agentů, na něž kladla FBI...Najdete na iDNES.cz