Pět signálů, jimiž vám dává najevo, že jí lezete na nervy

aktualizováno 
Rozčilují ji vaše vousy v umyvadle, vytahuje vaše hádky před známými, flirtuje s vašimi kamarády a váš byt je neustále zaplněn jejími nesnesitelnými kamarádkami. Ženy se svěřují s tím, jak dávají mužům najevo, že jim začínají lézt na nervy a že se s nimi nudí.
Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku.

Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku. | foto: Profimedia.cz

1. Reptá při domácích pracích

Když jste spolu začínali chodit, s láskou žehlila vaše košile, tvářila se, že ji to snad dokonce i baví, a neodvážila se vám ani říct, abyste vynesli koš. Přirozeně neočekáváte, že bude dělat veškeré domácí práce sama, ale pokud poslední dobou reptá i u svého podílu na domácích povinnostech, měli byste zpozornět.

"Myslím, že je úplně normální a přirozené, že postupem času ve vztahu opadne zamilovanost a člověk začne na tom druhém vnímat i věci, které původně neviděl," říká jedna z účastnic ankety, která si přála zůstat v anonymitě. "Takže pokud po nějaké době přesunu část domácích prací na svého partnera, je to v pohodě. Jakmile mi ale začne vadit uklízet po něm donekonečna vousy v umyvadle, ponožky na zemi a loužičky v koupelně, je mi jasné, že se začínám nudit a přestává mi vyhovovat. Je to takový můj vnitřní maják."

2. Vytahuje vaše hádky na veřejnosti

Neexistuje na světě pár, který by se čas od času nepohádal, ale pokud vaše rozepře vytahuje partnerka na veřejnosti, byť jen v narážkách, a domáhá se zastání od posluchačů, je nejvyšší čas vzít nohy na ramena a přesunout se mimo její akční rádius.

Potvrzuje to i šestatřicetiletá Darina: "Vím, že je to pro toho chlapa blbý, ale když mi leze na nervy, prostě nedokážu naše tahanice uzavřít a mám tendenci do nich zapojovat všechny kolem. Kolikrát se neudržím a třeba na návštěvě odvykládám, proč jsme se naposledy pohádali. Podávám to samozřejmě jako prudce vtipnou historku, ale oba dobře víme, že to až tak vtipný není. Prostě to v sobě nedokážu uzavřít a musím se o to podělit. Nevím, jak to líp popsat, ale když jsem ve vztahu spokojená, tak to nedělám."

3. Flirtuje s jinými muži

"Když s někým začínám chodit nebo mi stoprocentně vyhovuje, ostatní kluci pro mě prostě neexistují a ani mě nenapadne, abych s někým flirtovala. Jakmile mi ale chlap začne lézt z nějakého důvodu na nervy, ale ještě to není na rozchod, začínám se zase rozhlížet kolem sebe, jestli bych nenarazila na někoho zajímavějšího. Začínám znovu flirtovat a koketovat, abych se ujistila, že jsem ještě v kurzu," tvrdí třiadvacetiletá studentka Veronika.

Zaměřte se proto na to, jak se vaše přítelkyně chová k ostatním mužům. Vysílá k číšníkovi tak ohnivé pohledy, že se aktivují i požární hlásiče? Vypadá prodavač v samoobsluze, že brzo utone v jejím výstřihu, a začínají vaši kamarádi v její společnosti nápadně často uhýbat pohledem? Je nám líto, ale berte to jako signál, že nejlepší časy vašeho vztahu jsou už minulostí.

4. Vaše roztomilost už není roztomilá

"S manželem jsme se rozvedli před třemi lety, podnět vyšel ode mě a úplně přesně si pamatuji, když mi začínal vadit. Od začátku našeho vztahu mi říkal princezno a mně se to vždycky líbilo, pak mi to ale najednou začalo vadit. Připadalo mi to neskutečně trapné a úplně jsem se styděla, když mi tak řekl před lidmi. V tu chvíli jsem pochopila, že už to bude jen horší a počet věcí, které mi na něm vadí, bude už jen narůstat," rozčiluje se čtyřiatřicetiletá Jitka.

Připadal jí ze začátku vašeho vztahu roztomilý váš moravský přízvuk nebo styl humoru, ale v poslední době máte pocit, že by byla nejraději, kdybyste si mezi rty dali vsadit zip? A platí to samé i o tónu vašeho hlasu, mrkání a koneckonců i dýchání? Už jste zřejmě pochopili, že tenhle vztah už nikam dál pokračovat nebude.

5. Váš byt okupují její kamarádky

Když se čas od času objeví u vás doma její kamarádka, může se vám to ze začátku jevit jako příjemné zpestření. U zvláště přitažlivých kousků můžete přemýšlet o tom, jak těžké by bylo přesvědčit vaši milou, aby souhlasila se sexem ve třech, ale nijak zvlášť se jejími kamarádkami ohroženi necítíte. Jenže jakmile se ve vašem bytě usídlí hejno ženských, které neustále klevetí, povykují, hihňají se, a vaše drahá polovička nedá bez tohoto klubka zmijí ani ránu, máte zaděláno na problém.

"Když to začalo jít s naším manželstvím z kopce, pořád jsem si zvala někoho na návštěvu jednoduše proto, že jsem s ním nechtěla zůstat sama. Neměli jsme si co říct a vzhledem k dítěti jsem z domova nemohla, tak pro mě kamarádky byly jistotou, že nebudu muset poslouchat, jak po vydatné večeři funí u televize," říká dvaatřicetiletá Blanka. Klevetící klubko kamarádek, které okupují váš byt, jí v podstatě slouží jako barikáda proti vám.

Autor:

Nejčtenější

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Vlastnosti, které vám zajistí sex: věda odhalila, čím oslovíte ženy

Jak souvisejí osobnostní rysy a frekvence sexuálního života? Vědci nalezly...

Je to vůbec největší studie, která zkoumá vztah mezi osobnostními vlastnostmi a mírou sexu a počtem potomků. Tvrdí, že...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Odtržená klepeta krabům dorostou, tvrdí na Floridě. Vědci to zpochybňují

Kdo sní pětadvacet krabů co nejrychleji? Účastníci soutěže Keys Fisheries Stone...

Stát Florida propaguje praxi udržitelné krabí sklizně. Idea, že odlomená klepeta budou krabům bez obtíží dorůstat, však...

OBRAZEM: Lovec a jeho dravec. Fotky lovců s orly jsou ikonické

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní,...

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní, výhružný predátor. V mongolských...

Hmyz ve zbrani: šestinozí spojenci válek a terorismu

Zatím jen umělecká fantazie. Takto by mohli vypadat hmyzí válečníci vylepšení...

Jeho produkce je levná, nasazení jednoduché a následky velmi efektivní. Ničivé a smrtící. Hmyz ve válečných nebo...

Najdete na iDNES.cz