Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pět signálů, jimiž vám dává najevo, že jí lezete na nervy

aktualizováno 
Rozčilují ji vaše vousy v umyvadle, vytahuje vaše hádky před známými, flirtuje s vašimi kamarády a váš byt je neustále zaplněn jejími nesnesitelnými kamarádkami. Ženy se svěřují s tím, jak dávají mužům najevo, že jim začínají lézt na nervy a že se s nimi nudí.
Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku.

Než skončí nesoulad konfliktem, dostane se vám nejspíš několika náznaků, že věci nejsou v pořádku. | foto: Profimedia.cz

1. Reptá při domácích pracích

Když jste spolu začínali chodit, s láskou žehlila vaše košile, tvářila se, že ji to snad dokonce i baví, a neodvážila se vám ani říct, abyste vynesli koš. Přirozeně neočekáváte, že bude dělat veškeré domácí práce sama, ale pokud poslední dobou reptá i u svého podílu na domácích povinnostech, měli byste zpozornět.

"Myslím, že je úplně normální a přirozené, že postupem času ve vztahu opadne zamilovanost a člověk začne na tom druhém vnímat i věci, které původně neviděl," říká jedna z účastnic ankety, která si přála zůstat v anonymitě. "Takže pokud po nějaké době přesunu část domácích prací na svého partnera, je to v pohodě. Jakmile mi ale začne vadit uklízet po něm donekonečna vousy v umyvadle, ponožky na zemi a loužičky v koupelně, je mi jasné, že se začínám nudit a přestává mi vyhovovat. Je to takový můj vnitřní maják."

2. Vytahuje vaše hádky na veřejnosti

Neexistuje na světě pár, který by se čas od času nepohádal, ale pokud vaše rozepře vytahuje partnerka na veřejnosti, byť jen v narážkách, a domáhá se zastání od posluchačů, je nejvyšší čas vzít nohy na ramena a přesunout se mimo její akční rádius.

Potvrzuje to i šestatřicetiletá Darina: "Vím, že je to pro toho chlapa blbý, ale když mi leze na nervy, prostě nedokážu naše tahanice uzavřít a mám tendenci do nich zapojovat všechny kolem. Kolikrát se neudržím a třeba na návštěvě odvykládám, proč jsme se naposledy pohádali. Podávám to samozřejmě jako prudce vtipnou historku, ale oba dobře víme, že to až tak vtipný není. Prostě to v sobě nedokážu uzavřít a musím se o to podělit. Nevím, jak to líp popsat, ale když jsem ve vztahu spokojená, tak to nedělám."

3. Flirtuje s jinými muži

"Když s někým začínám chodit nebo mi stoprocentně vyhovuje, ostatní kluci pro mě prostě neexistují a ani mě nenapadne, abych s někým flirtovala. Jakmile mi ale chlap začne lézt z nějakého důvodu na nervy, ale ještě to není na rozchod, začínám se zase rozhlížet kolem sebe, jestli bych nenarazila na někoho zajímavějšího. Začínám znovu flirtovat a koketovat, abych se ujistila, že jsem ještě v kurzu," tvrdí třiadvacetiletá studentka Veronika.

Zaměřte se proto na to, jak se vaše přítelkyně chová k ostatním mužům. Vysílá k číšníkovi tak ohnivé pohledy, že se aktivují i požární hlásiče? Vypadá prodavač v samoobsluze, že brzo utone v jejím výstřihu, a začínají vaši kamarádi v její společnosti nápadně často uhýbat pohledem? Je nám líto, ale berte to jako signál, že nejlepší časy vašeho vztahu jsou už minulostí.

4. Vaše roztomilost už není roztomilá

"S manželem jsme se rozvedli před třemi lety, podnět vyšel ode mě a úplně přesně si pamatuji, když mi začínal vadit. Od začátku našeho vztahu mi říkal princezno a mně se to vždycky líbilo, pak mi to ale najednou začalo vadit. Připadalo mi to neskutečně trapné a úplně jsem se styděla, když mi tak řekl před lidmi. V tu chvíli jsem pochopila, že už to bude jen horší a počet věcí, které mi na něm vadí, bude už jen narůstat," rozčiluje se čtyřiatřicetiletá Jitka.

Připadal jí ze začátku vašeho vztahu roztomilý váš moravský přízvuk nebo styl humoru, ale v poslední době máte pocit, že by byla nejraději, kdybyste si mezi rty dali vsadit zip? A platí to samé i o tónu vašeho hlasu, mrkání a koneckonců i dýchání? Už jste zřejmě pochopili, že tenhle vztah už nikam dál pokračovat nebude.

5. Váš byt okupují její kamarádky

Když se čas od času objeví u vás doma její kamarádka, může se vám to ze začátku jevit jako příjemné zpestření. U zvláště přitažlivých kousků můžete přemýšlet o tom, jak těžké by bylo přesvědčit vaši milou, aby souhlasila se sexem ve třech, ale nijak zvlášť se jejími kamarádkami ohroženi necítíte. Jenže jakmile se ve vašem bytě usídlí hejno ženských, které neustále klevetí, povykují, hihňají se, a vaše drahá polovička nedá bez tohoto klubka zmijí ani ránu, máte zaděláno na problém.

"Když to začalo jít s naším manželstvím z kopce, pořád jsem si zvala někoho na návštěvu jednoduše proto, že jsem s ním nechtěla zůstat sama. Neměli jsme si co říct a vzhledem k dítěti jsem z domova nemohla, tak pro mě kamarádky byly jistotou, že nebudu muset poslouchat, jak po vydatné večeři funí u televize," říká dvaatřicetiletá Blanka. Klevetící klubko kamarádek, které okupují váš byt, jí v podstatě slouží jako barikáda proti vám.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Další z rubriky

Pokud je pro vás jazz příliš, možná máte moc testosteronu, říká studie

Neoslovil vás například jazzman Lionel Hampton? Možná za to mohou hormony.

Pro někoho rajská hudba, plná fantazie, pro jiného chaos a cesta do deprese. Naše vnímání hudby, jako je jazz,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Najdete na iDNES.cz