Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pět věcí, které škodí mužům: krásné ženy i lifestylové magazíny

aktualizováno 
Dokáží vás vyřadit z provozu, třebaže byste to do nich neřekli. Krásné ženy vám vypnou mozek, kvůli pánským magazínům se stanete obětí posedlosti vlastním tělem a sójové výrobky zničí vaše spermie.

"Prosím, tady jsem, všimněte si mě!" Setká-li se muž s atraktivní ženou, jeho mozek podle vědců "vypne" a soustředí se především na to, aby ji zaujal. | foto: Profimedia.cz

1. Hezké ženy

Jdete na pohovor, pracovní prezentaci nebo na těžkou zkoušku do školy? Doufejte, že u toho nebude atraktivní žena. Představuje pro vás totiž, jak varují vědci, další ohrožení. Výzkum holandských odborníků z roku 2009 ukázal, že mužský mozek v přítomnosti atraktivní ženy "vypíná".

Muži, kteří přišli do styku s krásnou ženou, dosahují několik desítek minut po setkání výrazně horších výsledků v testech inteligence i výkonnosti. Autoři výzkumu se domnívají, že je tomu tak proto, že veškerý mozkový potenciál spotřebují muži na to, aby atraktivní ženu zaujali, a v ostatních oblastech u nich dochází k útlumu. Zajímavé je, že u žen k podobnému jevu nedochází.

2. Laptopy

Pracujete-li často s notebookem položeným na stehnech, ohrožujete podle lékařů svou plodnost. Souvislost mezi poškozením spermií a teplem, které produkují laptopy v chodu, prokázalo už několik studií. Naposledy, loni, se jí zabývali urologové z State University of New York. Zjistili, že už za pouhou jednu hodinu používání notebooku položeného v klíně vzrůstá teplota ve varlatech o 2,5 stupně Celsia. Nebezpečnou věcí se však laptop stává už po čtvrthodině, k poškození spermií totiž stačí, když se teplota zvýší o jeden stupeň Celsia. Nezachrání vás ani podložka pod notebookem. Zpomalí sice zvyšování teploty ve varlatech, nebezpečných hodnot však dosáhne i tak už za půl hodiny.

3. Sója

Podobně jako notebook na kolenou zacvičí s vaší plodností i přílišná vášeň pro konzumaci sójových výrobků. Naposledy zkoumali vliv pravidelného pojídání sóji na mužskou neplodnost vědci z Harvardu v roce 2008. Ze závěrů, které zveřejnili v magazínu Human Reproduction vyplývá, že muži, kteří konzumují sójové výrobky prakticky denně, mají přibližně o polovinu méně zdravých spermií než ti, kteří sóju nejedí. Nízký počet zdravých spermií je přitom jednou z hlavních příčin mužské neplodnosti. Náruživí příznivci sójových výrobků mají podle výzkumu v průměru o čtyřicet milionů spermií na mililitr krychlový méně. Podle lékařů je to proto, že chemické látky obsažené v sóji napodobují účinky estrogenu, ženského pohlavního hormonu.

4. Antidepresiva

Předepsal-li vám lékař antidepresiva, budete čelit dalšímu zabijáku plodnosti. Podle výzkumu z roku 2008, který citovala agentura Reuters, totiž běžně předepisované léky proti depresi poškozují DNA spermií. Autoři výzkumu z Cornell Medical Center v New Yorku tvrdí, že při jejich dlouhodobém užívání vzrůstá riziko poškození spermií na třicet procent. K poškození dochází už po čtyřech týdnech užívání léků.

5. Pánské magazíny

Kupujete si je? Podle psychologů tak poškozujete vnímání vlastního těla (body image). Před třemi lety zveřejnil psycholog David Giles výsledky několikaletého výzkumu, v němž se zabýval vlivem fotografií zobrazovaných v pánských magazínech na to, jaký vztah mají muži ke svému tělu. Zjistil, že se kvůli lifestylovým časopisům ocitají pod stejným tlakem jako ženy.

I muži mají pocit, že fotografie prezentují "reálné" muže a diktují tak, jak by měli vypadat oni sami. Právě média zaměřená na životní styl mohou podle psychologů za poruchu nazývanou "athletica nervosa", která se projevuje přílišnou koncentrací na svůj vzhled, posedlostí svalovou hmotou, nadměrným cvičením a zneužíváním anabolických steroidů.

Autoři: ,Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Najdete na iDNES.cz