Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Pět výherců WSOP, na které by se nejraději zapomnělo

Komerční sdělení   1:00aktualizováno  1:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
WSOP už si nějaké ty desítky let udržuje status nejprestižnějšího turnaje na naší zeměkouli. Výherci v poslední dekádě musí projít bez úhony polem čítajícím stovky až tisíce hráčů a věnovat se naplno turnaji trvajícímu týden. Logicky se poté nejen díky závratné sumě stávají ikonou pokerové kultury. Někteří z nich ovšem stejně rychle pohasnou, upadnou do zapomnění a nebo v horším případě: zůstanou v povědomí pouze díky negativním ohlasům.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na některé vítěze WSOP je lepší zapomenout | foto: PokerStars.cz

Dnes si proto představíme 5 takových výherců, ne každý totiž asi může být Chris Moneymaker, dnes již legenda, která v roce 2003 přišla odnikud a zvedla ohromnou vlnu zájmu a přispěla tak k velmi rychlému rozvoji, který stále nezadržitelně utíká dopředu.

5. Jerry Yang (2007)
Tento sociální pracovník si k finálovému stolu rozhodně přinesl svojí nejlepší hru a přestože měl velmi málo chipů, agresivní pojetí se mu vyplatilo a vyřadil postupně všech zbylých 7 hráčů na své cestě k vítězství. Jeho minulost je okořeněna čtyřmi lety strávenými v uprchlickém táboře v Thajsku a svou vstupenku na hlavní turnaj WSOP vyhrál ve $225 satelitu na internetu.

Bohužel svou mediální roli nikdy příliš nepřijmul, ani jeho pozdější pokerová přezdívka 'The Shadow' ho nepomohla "prodat" a jeho jediným placeným umístěním od té doby je $1,324 na Binion's Poker Open. Mnoho stránek ho označilo za nejvíce anonymního vítěze WSOP a přestože je v osobním životě skvělý člověk, jeho přínos pro poker je minimální a v historii nejspíš zůstane jako jeden z těch nejvíce zapomenutelných výherců.

4. Amarillo Slim (1972)
Amarillo Slim rozený Thomas Austin Preston, Jr. je naopak odlišný případ. Býval jedním z nejpopulárnějších šampiónů od doby, co na začátku 70. let vyhrál. Po dalších 30 let se účastnil talk shows a byl skutečnou tváří pokeru, přestože jeho praktiky v podnikání a vydělávání peněz byly mnohdy zpochybňovány.

V roce 2004 proti němu byla ovšem vznesena hned tři obvinění z obtěžování 12leté příbuzné. Nakonec byla zmírněna na přestupek při dohodě s žalobcem, ale tato epizoda již stihla zastínit jeho veškerou dosavadní práci. Mnoho pokerových hráčů s ním od té doby nechce být spojováno a kolovaly dokonce zvěsti o tom, že měl být hrán Nicolasem Cagem v připravovaném filmu, ale po tomto obvinění z toho sešlo. I tak se o rozkvět pokeru zasadil velkou měrou.

3. Robert Varkonyi (2002)

Absolvent MIT (Massachusetts Institute of Technology) přestál pole 630 hráčů, aby získal vytoužené 2 miliony dolarů. V té době byl mnohými hráči považován za absolutního "donka" a tak se Phil Hellmuth rozhodl vsadit, že pokud Varkonyi vyhraje, oholí si hlavu dohola. Jak řekl, tak nakonec skutečně učinil.

A tento turnaj byl v podstatě vrchol Varkonyiho slávy po níž upadl v úplné zapomnění, k čemuž přispěl fakt, že byl upřímně řečeno opravdu nepříliš zajímavá osoba. Je také považován za jednoho z nejméně zkušených hráču, kterým se náramek hlavního turnaje podařilo vyhrát. Další ročník naštěstí rozptýlil všechny chmury, když se ve startovní listině objevilo jméno Chrise Moneymakera. Nebýt něj, kdo ví, kde by dnes poker byl.

2. Jamie Gold (2006)
Bývalý hollywoodský agent si připsal na své konto 12 milionů dolarů, což je dodnes stále největší turnajová výhra vůbec. Přestál nejpočetnější ročník soutěže čítající na 8,700 hráčů a svůj obří stack chipů dokonale zužitkoval na finálovém stole, kde seděli i Allen Cunningham a Paul Wasicka. Díky superlativům provázejících tento ročník se pravděpodobně stal nejznámějším ze "zapomenutelných" výherců.

Jeho reputace ovšem nebyla valná, v průběhu turnaje často provokoval a dobíral si soupeře a také využíval velmi neférových praktik, přestože byly ještě v rámci obecných pravidel (tzv. angle-shooting). Pomyslným hřebíkem do rakve bylo pak nařčení Crispina Leysera, který s ním měl dohodu o rozdělení výhry, z toho, že mu Gold nezaplatil.

Ten se s ním poté mimosoudně vyrovnal, ale v pokeru velmi těžký "hřích" nesplacení dluhu byl již nesmazatelně zapsán u jeho jména. Je tedy smutné, že na největšího vítěze v pokerových turnajích by většina lidí radši zapomněla.

1. Russ Hamilton (1994)
Zdá se, že zde snad již není nikdo, kdo by mohl přece jen vyčnívat nad zde uvedenými jmény, přesto ale takový člověk existuje. Tento vítěz finále z roku 1994 dostal kromě 1 milionu dolarů i množství stříbra odpovídající jeho váze, díky reklamní akci pořádané WSOP.

Tou dobou ho ještě všichni považovali za kvalitního šampióna, jelikož to byla stálice Las Vegaských casin. V roce 2008 ovšem přišla velká rána, když Kahnawake Gaming Commission zveřejnila důkazy, které Hamiltona usvědčovaly jako hlavní figuru stojící za skandálními praktikami a podvody, které se odehrály na internetové herně Ultimate Bet.

Mediální bouře na sebe nenechala dlouho čekat a kompletně strhala Hamiltona. WSOP Hráč roku 2006 Toma Schneider o něm řekl, že způsobil pokeru více škody, než dalších 100 nejhorších hráčů dohromady. Donutil vítězné hráče pochybovat o svých schopnostech a půjčovat si peníze, aby z nich mohl opět profitovat. Hromada stříbra o jeho váze se tak stala symbolem jeho chamtivosti.

Autor:


Nejčtenější

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Čech si splnil životní sen!

Jiří Gattner alias Hark123

V turnaji organizovaném PokerStars u příležitosti zprovoznění služby PokerStars Home Games porazil český hráč Jiří...

Najdete na iDNES.cz