Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pět žen, které ve svém životě potřebujete

aktualizováno 
Partnerka, kamarádka, milenka, nedostupná královna i hlupačka. Všechny tyhle typy žen byste měli někdy potkat, abyste pak mohli nakonec najít tu pravou. Budou vám totiž velmi prospěšné, každá v jiném ohledu. Některá pro vás bude neustálou výzvou, jiná vám nabídne pocit jistoty, další aspoň příležitost pro srovnání.

Slečnu Nedostupnou sice nikdy "neulovíte", budete ji ale brát jako permanentní výzvu | foto: Profimedia.cz

Milenka

Poznávací znamení: Sex s ní patří k věcem, pro které byste byli ochotni kdykoli zemřít. Je vášnivá, sexy a když se vaši kamarádi dozví, že s ní spíte, spadne jim čelist.

Stýkáte se téměř výhradně za účelem sexu. Mimo postel si nemáte nic moc co říct, a možná vás také limitují závazky k vašim partnerům. Nikdy jste vážně neuvažoval o tom, že byste s ní chtěl strávit zbytek života, bez ohledu na to, jak to vnímá ona.

Čím vám prospěje: I když je sex s ní bezkonkurenční, ujasníte si, co víc očekáváte od ženy, s níž byste chtěli dlouhodobě být.

"Sex a porozumění partnerů v této oblasti je pro vztah zcela jistě důležité," říká psycholožka Zdena Dušková. "Ale zřejmě každému zralému člověku je jasné, že z dlouhodobého hlediska je vyloučené postavit vztah pouze na této charakteristice. Ze své praxe znám spíše případy, kdy jsou partneři schopni tolerovat dlouhodobý nesoulad v sexu, pokud vše ostatní klape, než naopak."

To potvrzuje i výzkum odborníků z texaské univerzity, jehož výsledky byly zveřejněny loni. Dotazníkové šetření provedené mezi sedmi tisíci respondenty zjistilo, že za nejdůležitější u partnerky (případně partnera) považujeme inteligenci, smysl pro humor, toleranci a teprve až poté přichází na řadu atraktivita a porozumění v sexu.

Nedostupná

Poznávací znamení: V její přítomnosti se vám třesou kolena. Je nádherná, okouzlující, třeskutě sexy, ale není vaše. Může být zadaná, pěstovat si image ledové královny nebo vás jednoduše ignorovat či si z vás utahovat.

Nikdy jste s ní nespali a je velmi pravděpodobné, že ani nikdy nebudete. To vám však nebrání, abyste často nepřemýšleli nad tím, jaké by to s ní asi bylo. Možná, že jste jí své city vyjevili, možná si je necháváte pro sebe. Obojí má ale úplně stejný efekt, a totiž nulový.

Čím vám prospěje: I kdybyste dosáhli už všeho, co chcete, ona zůstane tím nedostižným snem, pro který má stále cenu se dál snažit.

Váš vztah vůbec nemusí mít podobu nešťastné nenaplněné lásky, klidně může jít o motivaci ke sebezlepšování se, protože na ni chcete jednoduše udělat dojem. Pokud jde o povrchnější rovinu, máte minimálně zajištěn objekt svých snů.

Kamarádka

Poznávací znamení: Ne že byste to potřebovali, ale kdyby se vám čistě náhodou zachtělo vyfňukat se někomu na rameni ve tři ráno, ona je tím správným člověkem. Jde s vámi ochotně na pivo, stejně jako vám udělá reprezentativní doprovod na firemní večírek, když právě postrádáte partnerku.

Možná se znáte už od školky, z vysoké nebo jste se poznali až v práci. Dá se s ní mluvit prakticky o všem, víte toho o sobě vzájemně víc než dost, ale chybí tam ona pověstná jiskra. Nepřitahuje vás, a pokud to ona má jinak, umně to skrývá.

Kamarádi na kávě

Čím vám prospěje: Tím, že je na stejné vlně jako vy. Dobří kamarádi se prostě velmi těžce hledají. Podle amerického výzkumu, do něhož se zapojilo přes deset tisíc vysokoškolských studentů a jehož výsledky zveřejnil letos server agentury BBC, zná každý člověk průměrně sto padesát lidí, s nimiž udržuje alespoň občasný kontakt. Průměrný počet osob, které by označil za své kamarády nebo přátele, se však pohybuje mezi deseti a patnácti.

"Počet kamarádů a přátel je v naší společnosti brán jako tradiční ukazatel oblíbenosti, popularity a jakési společenské prestiže. Lidé bez přátel jsou tradičně považováni za divné a vybočující. Z tohoto hlediska potvrzují přátelé naše sebepojetí a sebevědomí," vysvětluje psycholožka.

Hlupačka

Poznávací znamení: Jejím hlavním konverzačním tématem jsou nákupy, šaty, ale hlavně a především drby. Je jí vcelku jedno, co se děje kolem ní, protože její uzoučké obzory ji dostatečně zaměstnávají a dá jí spoustu práce srovnat si v mozečku, kdo s kým a kde.

Může to být ošklivka i špičková kočka, ale obvykle se projevuje rádoby roztomilým žvatláním a množstvím zdrobnělin a infantilismů.

Čím vám prospěje: Její výlevy vám poskytují hojný materiál pro hospodské historky a nepřestává vás fascinovat, jak se někdo takový mohl dožít tak vysokého věku.

Hlavním přínosem je však možnost srovnání. Po čase stráveném s ní začnete velmi oceňovat inteligenci a smysl pro humor ostatních žen.

Partnerka

Poznávací znamení: Nemá žádnou konkrétní barvu očí ani vlasů, dokonce ani velikost prsů. Četné výzkumy prokázaly, že oproti běžnému přesvědčení muži nehledají modrooké blondýnky a charakteristiky tohoto typu jsou jim u dlouhodobých partnerek obecně dost jedno.

Jde ale o ženu, u níž byste si dokázali představit, že se vedle ní budete probouzet dalších několik desítek let, uvidíte ji stárnout a bude se vám líbit i poté, co vám porodí několik dětí.

Čím vám prospěje: Pokud si zvolíte dobře, získáte v ní celoživotního parťáka, milenku i kamarádku v jednom.

"Mimo kmenovou rodinu je pro nás manželství či dlouhodobý vztah nejdůležitějším pilířem osobního života," uvádí psycholožka. "Jeho rozpad, ať už kvůli úmrtí jednoho z partnerů nebo rozvodu, je považován psychology za vůbec nejvíc stresující událost v životě člověka."

Podle údajů Centra pro výzkum veřejného mínění považuje manželství za důležité téměř sedmdesát procent Čechů do třiceti let.

Autoři: ,Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz