Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pivní břicho a chlupatá záda aneb co hyzdí muže

aktualizováno 
Neohrožují váš život, ale dokážou ho pořádně znepříjemnit. Některých mužských "kosmetických" problémů se ale můžete zbavit. S pivním břichem nezatočíte jinak než cvičením a dietou, ale například na nadměrné pocení zabere injekce botulotoxinu a chlupatá záda si můžete nechat "opravit" laserem.

Možná vypadáte jako macho, podle žen ale ochlupená záda sexy rozhodně nejsou. | foto: Profimedia.cz

Chlupatá záda

 Pokud žijete v domnění, že chlupatá záda jsou výrazem mužnosti a ženy po nich v podstatě šílí, měli byste změnit názory. Průzkum provedený agenturou Harris Interactive v roce 2002 zjistil, že devadesáti procentům žen připadají chlupy na mužských zádech nepřitažlivé. Sedmdesát procent považuje záda za nejhorší místo, kde mohou muži chlupy vůbec mít. Jen čtyřicet procent žen vám to však řekne nahlas.

I proto asi patří odstranění ochlupení zad ke stále žádanějším kosmetickým zákrokům. Na téhle tělesné partii vám asi žiletka příliš nepomůže, takže zbývá laser. Počítejte ale s tím, že budete potřebovat minimálně tři sezení a za jednu návštěvu zaplatíte od čtyř do deseti tisíc v závislosti na tom, jaký typ depilace si vyberete a kde ji podstoupíte.

Nadměrné pocení

I když se samozřejmě potí i ženy, muži jsou na tom o dost hůř. Podle výzkumu provedeného v roce 2010 na Osaka International University a Kobe University se muži začínají potit dříve než ženy a potí se zhruba dvakrát víc.

Nejčastěji používaným prostředkem proti pocení jsou deodoranty a antiperspiranty. Deodoranty však pouze překrývají zápach provázející rozkládání potu. Antiperspiranty tvorbu potu omezují, ale nadměrné pocení zvládnout nedokáží. Stále častěji se proto ke "zkrocení" nadměrného pocení používají injekce botulotoxinu, který se váže k nervovým zakončením potních žláz a blokuje produkci potu. Odstranění nadměrného pocení pomocí botulotoxinu vás vyjde na pět až dvacet tisíc v závislosti na klinice, na níž se rozhodnete zákrok podstoupit. Ceny se liší i podle tělesných oblastí, kam jsou injekce aplikovány.

Pivní břicho

 I přes své pojmenování nemá nic společného s konzumací piva. Výzkumu provedeného v roce 2009, který citoval deník Daily Mail, se zúčastnilo víc než dvacet tisíc respondentů. Lékaři při něm sledovali osm let jejich zdravotní stav a zjistili, že intenzivní pití alkoholu sice souvisí s nadváhou, ale nemá žádný vliv na zvýšené ukládání tuku v oblasti břicha.

Alkohol vaší váze rozhodně nepomůže. Nejhorší je ale prý jednorázové popíjení.

Podle závěrů šetření, které zveřejnil v roce 2006 list The Daily Telegraph, přispívají k růstu pivního břicha nejvíc mejdany a další jednorázové alkoholické akce. Muži, kteří holdují nárazovému popíjení, mají podle autorů studie v pase v průměru o šest centimetrů víc než jejich kolegové. Tuk uložený v oblasti břicha je však pro vaše tělo nejnebezpečnější, protože je dáván do souvislosti s cukrovkou a kardiovaskulárními onemocněními. A jak se téhle tělesné disproporce zbavit? Kromě změny jídelníčku a pohybového režimu vám od pivního břicha žádné zázračné metody bohužel nepomohou.

Plešatost

Pokud vám denně vypadne sto až sto padesát vlasů, jste v normě. Když se vám ale dělá na temeni kolečko nebo se zvětšují kouty, zařadili jste se mezi miliony mužů, které ztráta vlasů postihne. Podle statistik jí trpí přibližně čtvrtina mužů ve věku kolem dvaceti let, dvě třetiny šedesátníků a tři čtvrtiny pánů starších osmdesáti let. Plešatění mužů neboli androgenní alopecie je vázána na mužský pohlavní hormon testosteron.

V naprosté většině případů je ztráta vlasů u mužů způsobena geneticky, takže možnosti její prevence jsou prakticky nulové. Zázraky si neslibujte ani od volně dostupných pilulek, po nichž se vám podle reklamních sloganů obnoví vlasový porost. Chcete-li své vlasy zachránit, musíte si vyžádat odbornou pomoc. Zkouší se fototerapie, hormonální léčba nebo transplantace vlasů. Je však potřeba si uvědomit, že žádná z těchto metod není stoprocentní. Například účinky fototerapie za několik měsíců odeznívají, u transplantace vlasů se určité procento štěpů odhojí. Navíc jde o finančně nákladnou metodu, transplantace stojí kolem padesáti tisíc korun.

Chrápání

Chrápání sice není vadou na kráse, ale může značně narušit partnerskou idylu. Trpí jím přibližně patnáct procent žen a pětadvacet procent mužů. Jeho příčinou může být chronická rýma, obezita, vysoký krevní tlak, ale například i spánková apnoe, která se dává do souvislosti se zvýšeným rizikem infarktů a cévních mozkových příhod.

Studie provedená na univerzitě v Budapešti v roce 2008 zjistila, že lidé, kteří intenzivně chrápou, mají o čtyřiatřicet procent větší riziko, že je postihne srdeční záchvat, a o sedmašedesát procent větší riziko, že dostanou mozkovou mrtvici. I když se prodává řada "zaručených" receptů na odstranění chrápání od nosních klipů a vycpávek až po polohovací polštáře, nejspolehlivější metodou je laserový zákrok na měkkém patře, který má účinnost kolem devadesáti procent. Zaplatíte za něj kolem deseti tisíc korun.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Pokud je pro vás jazz příliš, možná máte moc testosteronu, říká studie

Neoslovil vás například jazzman Lionel Hampton? Možná za to mohou hormony.

Pro někoho rajská hudba, plná fantazie, pro jiného chaos a cesta do deprese. Naše vnímání hudby, jako je jazz,...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.

Najdete na iDNES.cz