Ponožky v sandálech, zastrčený svetr. Vyhněte se faux pas při oblékání

aktualizováno 
Nepodléhejte panice. Skutečně není nutné uposlechnout diktát doby, stát se metrosexuálem a zarputile řešit, jakým směrem si gelovat vlasy a jak těsně mají kalhoty obepínat vaše sexy pozadí. Trochu pozornosti byste ale oblékání věnovat měli: výrazný přešlap může zhatit rande i narušit dojem z obchodní schůzky.

Mezi švihákem oblečeným s vtipem a "přeplácaným kreativcem" je rozdíl | foto: Profimedia.cz

A vedle se přitom šlápne tak lehce! Zvlášť jste-li mužem s plnou hlavou pracovních povinností a nápadů, který na dlouhé postávání před zrcadlem věru nemá čas.

Tím spíš byste si měli připomenout ty nejtrestuhodnější přehmaty, jichž se můžeme při oblékání dopustit… a jichž se čas od času dopustí i muž disponující průměrným vkusem.

1. Ponožky v sandálech jsou určitě pohodlné a v horkých dnech pěkně sají pot. Blížíte se v nich ale vzhledu školáka s aktovkou na zádech. Věřte, že spolehlivě odradí každou ženu, která za něco stojí.

Platí tedy: když sandály, tak bez ponožek, když ponožky, tak v uzavřené botě. Výjimku lze uznat pouze v případě ponožek kotníkových – velice nízkých, které se nosí do pantoflí a nad nimiž se v kombinaci se sandály dá přivřít oko.

2. Do kalhot můžete zastrčit pouze košili nebo velice přiléhavé triko. V žádném případě si do nich nesoukejte klasické triko, mikinu, či dokonce svetr. Vypadali byste jak zaměstnanec JZD z 80. let, který si do montérek strkal z praktických důvodů vše.

3. Na botách záleží. Kvalitní a čistá obuv by měla být zásadou číslo jedna.

V sešmajdaných a špinavých botách na nikoho dojem neuděláte. Jistou službu by vám snad taková image mohla přinést při žádosti o sociální dávky, to ale není váš případ.

4. Pozor na kombinaci výrazných vzorů na oblečení! Nápadný vzor by měl být pouze buď na vrchní, či spodní části oděvu. K maskáčům se tedy nehodí pruhované triko ani kostkovaná košile.

Spousta mužů vyznávajících pohodlný styl oblékání takový "detail" neřeší, ženy ovšem ano – a vaše ležérnost v tomhle ohledu za sebou nechá věru otřesný dojem.

5. Pokud vaše profese vyžaduje jako každodenní outfit oblek, nepodceňujte materiál ani barvu.

Může se hodit

Inspirujte se módními trendy na Modissimo.cz a vyberte si z pestré nabídky pánského oblečení z pohodlí domova.

Vzhled materiálu  by měl být matný, nejlépe tvíd, vlna či vlna s příměsí, v létě může být oblek lněný. Barvy vybírejte nenápadné, příjemné odstíny: vhodná je například šedá, hnědá, béžová, sáhnout můžete i po jemných proužcích.

Oblek v černé barvě se hodí jen na některé příležitosti, a to spíše na večer. U pracovního obleku se rozhodně vyvarujte lesklých materiálů a výrazných barev (fialová, zelená, žlutá),  pokud ovšem nepracujete jako umělec v kabaretu. Tam tyto barvy patří, stejně jako výstřední  materiály.

6. Teplákové soupravy jsou pouze volnočasovou záležitostí a jsou určeny pro sportovní události či k návštěvě fitness-center.

I přesto, že ceny za značkové kousky dosahují cenové hladiny kvalitního obleku, jsou absolutně nevhodné pro běžné oblékání. Budete-li v nich chodit po městě, budete vypadat prostě jako balík… a tenhle dojem nezachrání ani sebelepší značka.

7. Trika i jiné druhy oblečení s reklamními nápisy a slogany patří jen na firemní akce nebo pracoviště. Jinde nebude na vaši praktickou úvahu "Přece to triko nevyhodím!" okolí rozhodně slyšet.

Obchodní jednání či seznamovací dostaveníčko s člověkem, jehož hruď zdobí název jakési pojišťovny nebo spotřebního produktu, patřičnou solidnost prostě postrádá.

Autoři:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Chlap je pro nás zaplacená složenka, tvrdí české prostitutky

Ilustrační snímek

Obě se k sexuální práci dostaly ze sociálních důvodů. Zažily, jak náročný první sex za úplatu je. Trpí také stigmatem...

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...

Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.Najdete na iDNES.cz