Poradna: Svěřuje se mi s přílišnými intimnostmi

aktualizováno 
Nedávno jsem se seznámil se zajímavou ženou. Rozumíme si, ale udivuje mě, s jak intimními detaily se mi po tak krátké době svěřuje, píše čtenář Vašek.

Intimní zpovědi přítelkyně mohou být projevem její extrovertní povahy, její důvěry i jejího zájmu posunout vztah dál. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu a odborný názor.

Před třemi týdny jsem se díky náhodě a společnému koníčku seznámil s Janou, velice atraktivní ženou. Ani nevím, jak jsme se spolu dali do řeči. A jelikož jsem nikdy nebyl žádný velký vypravěč, rád jsem se pasoval spíše do role aktivního posluchače.

Ona sama říká, že se se mnou moc hezky povídá, přitom ale mluví hlavně ona, já se snažím spíše poslouchat, občas ji něčím pobavit, rozesmát, aby se nenudila. Co mi však dělá trochu starosti, jsou témata našich rozhovorů. Od zcela neškodných věcí, jako je počasí, práce, koníčky, jsme se totiž za ony tři týdny dostali k tématům, o kterých, jak sama říká, nemluvila nikdy nejen s muži, ale ani se svými kamarádkami. Kromě jiného se bavíme o – použiji její výraz – jejích intimních zlozvycích.

Já bych to ani zlozvyky nenazval, udivuje mě ale, s jakými intimnostmi se mi svěřuje. Nemohu přitom říci, že by mi její chování nějak vadilo, pravdou je spíše opak.

Nerad bych však její otevřenost chápal špatně. Jde podle vašeho názoru z její strany pouze o projev důvěry vůči mně, nebo se mi snaží naznačit něco jiného? Je možné, že se jedná pouze o "klasickou" komunikaci ženy s mužem? Tomu ale moc nevěřím, nikdy se mi nic podobného nestalo. Je mi pětatřicet let (Janě třiatřicet let), mám tedy již s čím srovnávat.

Děkuji mnohokrát za odpověď,

Vašek

Vašku,

děkujeme vám za dotaz. Zcela upřímně si však nejsem jistá, jak bych vám mohla být ve vaší situaci nápomocna. Chování vaší přítelkyně si lze vykládat mnoha způsoby a pouze na základě poskytnutých informací bohužel nelze zodpovědně říci, který z nich je ten správný.

Ptáte se, zda svěřování s intimními záležitostmi po tak krátké době patří mezi klasickou komunikaci mezi mužem a ženou. Je to naprosto individuální záležitost. Ženy (a ostatně i muži) introvertního založení jsou uzavřené a potřebu svěřování nemusí pocítit ani po několikaletém vztahu, zatímco extrovertně založení jedinci mohou svěřovat i poměrně intimní věci lidem, které potkali teprve nedávno.

Poradna

Vaše otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz. Zodpoví je psycholožka Bára.

Píšete, že vaše přítelkyně tvrdí, že se vám svěřuje s věcmi, které o ní nikdo další neví. Pokud je tomu skutečně tak, může to opravdu být mimořádný projev důvěry z její strany. Možná jsou vaše posluchačské schopnosti skutečně výjimečné a navíc jste s onou ženou naladěni "na stejnou vlnu", což v ní podporuje pocit souznění, a proto se směrem k vám otevřela i v takto krátké době.

Možná je i varianta, že se vás snaží svým vyprávěním z intimního života ohromit a probudit ve vás zájem. I když by takové chování bylo vzhledem k jejímu věku poněkud nepatřičné, pro řadu lidí skutečně představuje způsob, jak jedince druhého pohlaví zaujmout. Stejně tak je samozřejmě možné, že vás vnímá pouze jako trpělivého posluchače a kamaráda, jemuž se vypovídá, a jako sexuální partner pro ni nejste zajímavý.

Která z těchto variant však představuje skutečnou motivaci vaší přítelkyně, nelze z vašeho dopisu určit. Na druhou stranu je otázkou, zda a k čemu to potřebujete vědět. Píšete, že vám její svěřování nevadí a věci, které vám svěřuje, vás nijak nepobuřují. Užívejte si proto vzájemnou blízkost a důvěru. Váš vztah je zatím v začátcích a časem zcela jistě sám poznáte, zda vás vnímá jako sexuálního partnera, nebo spíše jen kamaráda na svěření se.

Psycholožka Bára

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Vyzkoušeli jsme první český nevěstinec se silikonovými pannami

Rebecca má mírně vyděšený výraz.

Netradiční nevěstinec otevřeli začátkem listopadu v centru Prahy. Na toho, kdo si přijde užít, čekají místo živých žen...

Sexuální závislost se šíří jako epidemie, varuje výzkum

O závislosti na sexu se vedou vědecké pře.

Jsou v téměř nepřetržitém souboji s myšlenkami na sex, vynakládají enormní množství energie na to, aby svůj sexuální...

Společnost nás stresuje požadavky na výkon, tak pijeme, říká terapeut

„Abyste se stali závislými, musíte stejně jako olympijský vítěz intenzivně a...

Narušené vztahy, odcizení, ale též stres z diktátu výkonnosti. Tam leží kořeny závislostí. „Společnost je ráda, když...

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

OBRAZEM: Nahota, krása, neřest, nevinnost. Česko hostilo burlesku

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a...

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a radikality. A stále víc se zabydluje i v...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: Králík ze střechy. Kočky jsme jedli ještě nedávno

Kočku známe jako parťáka v kuchyni, který čeká na své sousto. V jiných zemích...

Je pro nás nepředstavitelná, má nádech krutosti, v mnoha zemích není navíc legální. Přesto není konzumace koček věcí...

VIDEO: Vyzkoušeli jsme první český nevěstinec se silikonovými pannami

Rebecca má mírně vyděšený výraz.

Netradiční nevěstinec otevřeli začátkem listopadu v centru Prahy. Na toho, kdo si přijde užít, čekají místo živých žen...

Je to poslání, říká o své práci sexuální asistentka

Vladana Augstenová pracuje od roku 2016 jako sexuální asistentka pro...

O sexuálních potřebách hendikepovaných lidí nemluvíme, přehlíží je rodiče, popírají sociální i zdravotní pracovnice....

Audi A4 2.0 TDI 2016 ·
Audi A4 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 30 007 km, diesel
490 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz