Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Svěřuje se mi s přílišnými intimnostmi

aktualizováno 
Nedávno jsem se seznámil se zajímavou ženou. Rozumíme si, ale udivuje mě, s jak intimními detaily se mi po tak krátké době svěřuje, píše čtenář Vašek.

Intimní zpovědi přítelkyně mohou být projevem její extrovertní povahy, její důvěry i jejího zájmu posunout vztah dál. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu a odborný názor.

Před třemi týdny jsem se díky náhodě a společnému koníčku seznámil s Janou, velice atraktivní ženou. Ani nevím, jak jsme se spolu dali do řeči. A jelikož jsem nikdy nebyl žádný velký vypravěč, rád jsem se pasoval spíše do role aktivního posluchače.

Ona sama říká, že se se mnou moc hezky povídá, přitom ale mluví hlavně ona, já se snažím spíše poslouchat, občas ji něčím pobavit, rozesmát, aby se nenudila. Co mi však dělá trochu starosti, jsou témata našich rozhovorů. Od zcela neškodných věcí, jako je počasí, práce, koníčky, jsme se totiž za ony tři týdny dostali k tématům, o kterých, jak sama říká, nemluvila nikdy nejen s muži, ale ani se svými kamarádkami. Kromě jiného se bavíme o – použiji její výraz – jejích intimních zlozvycích.

Já bych to ani zlozvyky nenazval, udivuje mě ale, s jakými intimnostmi se mi svěřuje. Nemohu přitom říci, že by mi její chování nějak vadilo, pravdou je spíše opak.

Nerad bych však její otevřenost chápal špatně. Jde podle vašeho názoru z její strany pouze o projev důvěry vůči mně, nebo se mi snaží naznačit něco jiného? Je možné, že se jedná pouze o "klasickou" komunikaci ženy s mužem? Tomu ale moc nevěřím, nikdy se mi nic podobného nestalo. Je mi pětatřicet let (Janě třiatřicet let), mám tedy již s čím srovnávat.

Děkuji mnohokrát za odpověď,

Vašek

Vašku,

děkujeme vám za dotaz. Zcela upřímně si však nejsem jistá, jak bych vám mohla být ve vaší situaci nápomocna. Chování vaší přítelkyně si lze vykládat mnoha způsoby a pouze na základě poskytnutých informací bohužel nelze zodpovědně říci, který z nich je ten správný.

Ptáte se, zda svěřování s intimními záležitostmi po tak krátké době patří mezi klasickou komunikaci mezi mužem a ženou. Je to naprosto individuální záležitost. Ženy (a ostatně i muži) introvertního založení jsou uzavřené a potřebu svěřování nemusí pocítit ani po několikaletém vztahu, zatímco extrovertně založení jedinci mohou svěřovat i poměrně intimní věci lidem, které potkali teprve nedávno.

Poradna

Vaše otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz. Zodpoví je psycholožka Bára.

Píšete, že vaše přítelkyně tvrdí, že se vám svěřuje s věcmi, které o ní nikdo další neví. Pokud je tomu skutečně tak, může to opravdu být mimořádný projev důvěry z její strany. Možná jsou vaše posluchačské schopnosti skutečně výjimečné a navíc jste s onou ženou naladěni "na stejnou vlnu", což v ní podporuje pocit souznění, a proto se směrem k vám otevřela i v takto krátké době.

Možná je i varianta, že se vás snaží svým vyprávěním z intimního života ohromit a probudit ve vás zájem. I když by takové chování bylo vzhledem k jejímu věku poněkud nepatřičné, pro řadu lidí skutečně představuje způsob, jak jedince druhého pohlaví zaujmout. Stejně tak je samozřejmě možné, že vás vnímá pouze jako trpělivého posluchače a kamaráda, jemuž se vypovídá, a jako sexuální partner pro ni nejste zajímavý.

Která z těchto variant však představuje skutečnou motivaci vaší přítelkyně, nelze z vašeho dopisu určit. Na druhou stranu je otázkou, zda a k čemu to potřebujete vědět. Píšete, že vám její svěřování nevadí a věci, které vám svěřuje, vás nijak nepobuřují. Užívejte si proto vzájemnou blízkost a důvěru. Váš vztah je zatím v začátcích a časem zcela jistě sám poznáte, zda vás vnímá jako sexuálního partnera, nebo spíše jen kamaráda na svěření se.

Psycholožka Bára

Autor:


Nejčtenější

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...

VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Vzlétl jsem s Boeingem 737. Skoro jako doopravdy

Snili jste jako malí, že budete pilotem? Máte šanci to zkusit.

Vypadá to jako běžný obchod, jenže jakmile se za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v jiném světě. Jen pár kroků od...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: durian je superzdravé ovoce, které výjimečně páchne

S durianem si v Singapuru zapózoval i dvojník Kim Čong-una, během setkání hlavy...

Zlepšuje sílu svalů, kvalitu kůže, snižuje krevní tlak. Je neuvěřitelným zdrojem železa, vitaminu C, draslíku. Je to...

Extrémní gastronomie: prasečí rektum považují Namibijci za pochoutku

Prase savanové (Phacochoerus africanus) je pro kuchaře tuhou výzvou. Vybírají...

Někdy je lepší se moc nevyptávat. Na otázku, která část prasete savanového je nejlepší, vám totiž lidé z namibijského...

Extrémní gastronomie: konzumace švédské delikatesy je adrenalin

Na fotce vypadá konzerva nevinně. Zápach k ní však pustí jen ty nejodolnější.

Už jen otevírání plechovky je výzva, neobejde se bez exploze silného odéru. Že se kolem pokrmu surströmming nese...

Najdete na iDNES.cz