Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Je vdaná, má dítě a spíme spolu. Nevím, co s tím

aktualizováno 
Trvá to už několik let. Má manžela a dítě, ale občas spolu spíme a ona mi stále dává naději, že bychom mohli být spolu. Nedokážu se zorientovat, jak to se mnou vlastně myslí, píše čtenář Petr.

Setkání s femme fatale nemusí být vždy procházkou rájem. | foto: Profimedia.cz

"Dobrý den, rozhodl jsem se vám napsat, i když tak trochu tuším, co mi poradíte. Pomohlo by mi ale znát názor někoho nezaujatého. Moje situace je totiž dost zoufalá. Je mi pětatřicet let a na střední jsem začal chodit se svou spolužačkou Kristýnou. Bez nadsázky si myslím, že je to moje osudová žena a jsme pro sebe stvořeni. Dokonale si rozumíme, jsme naladěni na stejnou vlnu a alespoň ona mě neuvěřitelně přitahuje. Po tříletém vztahu jsme se rozešli. Byl to rozchod z rozumu, protože ona odjela dlouhodobě do zahraničí a shodli jsme se, že by vztah na dálku neměl cenu.

Vystřídali jsme oba několik partnerů, ale zůstávali jsme stále v kontaktu a byli jsme nejlepší kamarádi. Pak Týna potkala svého současného manžela, po roce vztahu otěhotněla, vdávala se už v pátém měsíci a později se jí narodil syn Matouš. Její manžel je hodně pracovně vytížený a často jezdí na několikadenní služební cesty. Přibližně před pěti lety jsme naše kontakty a styky zintenzivnili. Týna byla často sama, já jsem zrovna neměl vztah, takže jsme spolu trávili pořád víc a víc času. S Matoušem mám vynikající vztah a mám ho skutečně rád, takže jsem s nimi byl šťastný. Podnikali jsme spoustu akcí společně, věděl jsem o všech jejích vztahových problémech a časem jsme spolu začali i spát.

Jenže tím to také hasne. Už skoro pět let žiji v jakémsi bezčasí. Trávím s Týnou a Matoušem spoustu času, když zrovna není její manžel doma, máme k sobě víc než blízko, spíme spolu, ale ona se odmítá rozvést. Argumentuje tím, že svoje dítě nepřipraví o tátu, i když ten moc nefunguje a doma téměř nebývá.

Na druhou stranu se odmítá vzdát mě, tvrdí, že mě miluje, a když jsem si za tu dobu našel třikrát jinou partnerku, nesla to hodně těžce a skutečně žárlila. To mi připadá jako důkaz, že o mě opravdu stojí. Pokusil jsem se s ní několikrát přerušit styky, ale jsem do ní příliš zamilovaný a opravdu bych chtěl, abychom byli spolu. Její oblíbenou větou je, že nemůže být se mnou, ani beze mě. Myslíte, že mám vůbec nějakou šanci? Díky za odpověď."

Petr

Petře,

děkujeme za váš dotaz. Je samozřejmé, že situace je pro vás únavná a vyčerpávající, nehledě na to, že má zcela jistě negativní vliv na váš osobní život. Sice neuvádíte, jak se k vašemu vztahu s Kristýnou stavěly vaše předchozí partnerky, ale troufáme si předpokládat, že jím nebyly nijak nadšené. Sám uznáváte, že jste do Kristýny stále zamilovaný a stavět nová partnerství na základech vztahu, který pro sebe stále nemáte vyřešený, je velmi nešťastné řešení. Jeho negativní vliv se do nich téměř vždy promítne.

Ptáte se, zda máte ve vztahu s Kristýnou nějakou šanci. Zkuste si sám pro sebe upřímně a objektivně zrekapitulovat situaci a popsat si ji například v několika bodech na papír. Pět let máte intenzivní kontakt s manželkou cizího muže a matkou jeho dítěte. Sice si rozumíte, ale na druhou stranu si sám uvědomujete, že se stýkáte převážně v situacích, kdy její manžel není nablízku. Pokud se na tuto situaci podíváte objektivně, dostáváte od Kristýny jen občasný sex a kontakt v době, kdy nemůže být se svým manželem.

Podobně vystavěný milenecký vztah by možná měl naději na úspěch a další rozvoj, pokud by podobně fungoval několik týdnů a poté se posouval dál. To se však ve vašem případě neděje. Vaše přítelkyně měla již pět let na to, aby se rozhodla, zda s vámi chce dlouhodobě být, a případně začala jednat. Vytrvale vám však opakuje, že se rozvést nehodlá, a vy byste se s touto myšlenkou měl smířit.

Žárlivost na vaše krátkodobé známosti bohužel nepředstavuje důkaz, že je do vás Kristýna zamilovaná nebo že s vámi plánuje společnou budoucnost. Stejně tak dobře může jít o neochotu dělit se o muže, který jí poskytuje příjemnou společnost, pozornost, obdiv a porozumění. Je například možné, že se bojí zůstat sama v době, kdy není její manžel nablízku, a nechce se vzdávat vaší společnosti.

Svou situaci byste měl vyřešit co nejrychleji, abyste se mohl posunout z místa. Sdělte Kristýně, že je pro vás tato situace nepřijatelná a dlouhodobě neudržitelná a že trváte na jasném závěru a vyřešení. Nenechte se znovu vmanipulovat do mnohoznačných tvrzení typu, že nemůže být s vámi ani bez vás. Trvejte na tom, aby vám jasně odpověděla na otázku, zda a kdy se rozvede. Pokud se dočkáte záporné odpovědi, vysvětlete jí, že se od ní potřebujete odpoutat, a stanovte si dobu, po kterou zcela přerušíte kontakt. Po tuto dobu si nevolejte, nepište ani jinak se nekontaktujte a snažte se toto předsevzetí důsledně dodržovat. Jen tak budete mít možnost reálně se od ní odpoutat a ujasnit si myšlenky.

PORADNA

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpovíme je ve spolupráci s odborníky.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.

Najdete na iDNES.cz