Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Jsem zamilovaný do vdané kolegyně

aktualizováno 
Flirtujeme spolu, už jsme spolu i spali, ale ona je vdaná a rozvést se zatím nechce. Jsem do ní zamilovaný a chtěl bych, abychom byli spolu, píše čtenář Michal.

Flirtování v práci může vyjadřovat leccos: zájem o krátkodobý románek, touhu provokovat a užít si atmosféry nabité vzrušením a někdy i zájem o dlouhodobý vztah. | foto: Profimedia.cz

"Dobrý den,

v životě by mě nenapadlo, že budu psát do nějaké poradny, ale už si skutečně nevím rady a jsem poměrně zoufalý. Pomohlo by mi, kdyby se k mému problému vyjádřil někdo nezávislý. Dělám u jedné firmy zabývající se daňovým poradenstvím, takže většinu času trávím v kanceláři. Sdílím ji s kolegyní, říkejme jí třeba Iveta. Je o tři roky starší než já, je vdaná a velice přitažlivá. Ze začátku jsme spolu jen kamarádili, i když se mi hodně líbila už od chvíle, co jsem ji viděl poprvé.

Na vánočním večírku jsme spolu začali flirtovat (byli jsme oba opilí, tak jsem si víc troufal), a i když jsme spolu ještě tenkrát nic neměli, naše dvojsmyslné vtipkování pokračovalo i následující dny. Na Nový rok mi dokonce napsala esemesku, že jí moc chybím. Od té doby jsme spolu začali chodit na obědy, někdy večer do hospody, píšeme si a občas si koupíme nějaký drobný dárek. Zásadní zlom ale nastal na začátku dubna na firemním výjezdu, kde jsme se spolu poprvé vyspali. Sice to bylo opět pod vlivem alkoholu, ale bylo to fantastické. Nikdy jsem s žádnou ženou nic podobného nezažil. Podruhé jsme se spolu vyspali na cestě z toho výjezdu, protože jsme jeli ve stejném autě. A bylo to zase super.

Jenže od té doby to zůstává na úrovni flirtování a laškování. Když se na ni pokusím v kanceláři sáhnout (jsme tam sami dva), odtáhne se a říká, že musíme být rozumní. Slovně si troufá a provokuje mě řečmi, ale před činem jako by utíkala. Řekl jsem jí, že ji miluju a že si ji klidně vezmu, když se rozvede, ona ale tvrdí, že to nejde (i když žádný konkrétní rozumný důvod neuvedla). Popravdě nevím, co by vlastně chtěla. Mně na ní záleží, je úplně jiná než ženy, které jsem poznal doposud. Chtěl bych s ní být. Nevím, jestli je natolik prudérní, že se nechce rozvést. Jinak mi totiž tvrdí, že mě má ráda a že se jí v mé společnosti líbí. A sex se jí líbil stejně jako mně, to jsem bezpečně poznal a navíc mi to i řekla. Fakt nevím, kde by mohl být problém."

Michal

(redakčně kráceno)

Michale,

děkujeme vám za váš dotaz. Je zřejmé, že situace, kterou procházíte, není nijak jednoduchá a že nejistota, s níž se potýkáte, pro vás musí být značně vyčerpávající. I když jste uvedl velké množství informací a snažil jste se svou situaci popsat co nejpodrobněji, nelze bohužel z vašeho dopisu odhadnout, zda to s vámi Iveta myslí upřímně a co stojí za jejím otálením. Měl byste však uvážit skutečnost, že váš poměr trvá pouze přibližně půl roku a pro Ivetu ještě nemusel dospět do stádia, kdy by se jí "vyplatilo" vzdát se svého manželství ve váš prospěch. Otázkou však je, zda do tohoto stádia vůbec někdy dospěje.

Její neochota pokračovat v tělesné rovině vašich styků může být důsledkem výčitek svědomí, stejně jako rozhodnutí, že už ve vašem poměru nechce dál pokračovat. Stejně tak je možné, že jí vyhovuje situace, kdy si užívá vaší pozornosti, dělá jí dobře, že s ní flirtujete, ale o vážný vztah nemá zájem. Jedinou spolehlivou metodou, jak to zjistit, je se jí jednoduše zeptat.

Promluvte si s ní o tom, co od vašeho vztahu očekává a jak to vidí do budoucna. Netlačte na ni a nedávejte jí ultimáta, na druhou stranu se však nenechte odbýt ani otřepaným klišé, že se na rozvod necítí, ale zároveň o vás nechce přijít. V takovémto stádiu byste totiž mohli skončit na několik následujících let, aniž by se cokoli změnilo.

Doporučujeme vám, abyste si sám pro sebe stanovil datum, do kdy jste ochotný toto "bezčasí" tolerovat. Můžete ho zároveň oznámit i Ivetě s tím, že do této doby byste měl rád váš vztah vyřešený a věděl, co od něj můžete čekat. Jakmile se však rozhodnete pro rázné řešení, je potřeba být důsledný. Počítejte i s možností, že se nebude chtít rozvést a na vztah s vámi nepřistoupí. Potom je potřeba skutečně důsledně přerušit všechny soukromé styky, což bude zřejmě značně obtížné vzhledem k tomu, že spolu sdílíte kancelář. Zkuste uvažovat i o možnosti, že byste v tomto případě změnil zaměstnání, abyste měl možnost si věci sám pro sebe srovnat. Považujeme totiž za málo pravděpodobné, že by se vám v případě, že byste s ní denně trávil několik hodin prakticky o samotě, podařilo získat od Ivety osobní odstup. Přejeme vám hodně štěstí a doufáme, že se situace nakonec vyřeší dle vašich představ.

Psycholožka Bára

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Autor:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Mlékař Al Capone. Gangster se dal před uvězněním na počestný byznys

Mléko mělo být jeho legálním byznysem. O přestup na „počestný“ byznys se však...

Na svědomí měl desítky lidských životů, nakonec se však chtěl stát počestným obchodníkem. Mlékařem. Kromě toho si však...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Pro dcerku bych udělala, co jí na očích vidím, říká MOgirl Hanny

Jsem pro každou špatnost,“ říká MOgirl Hanny.

Svou životní radost začala čekat už v osmnácti a povytaženým obočím nad tím, že se stala maminkou tak mladá, uvykla....

Najdete na iDNES.cz