Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Manželka mě neustále podvádí

aktualizováno 
Manželka neustále střídá milence, poštvala proti mně rodinu, udala mě na policii, ale neustále tvrdí, že mě miluje a že se polepší, píše čtenář Libor.

Vztah s partnerkou, která se dopouští opakované nevěry, je deprimující a je na místě si položit otázku, zda je šance na změnu reálná. | foto: Profimedia.cz

Vážení přátelé,

co se mně stalo, je téměř neuvěřitelné, proto budu jen velmi stručný, abych nebyl za šílence.

Dal jsem se dohromady se sousedkou, poté co mě doslova sbalila, rozvedl jsem se a nechal ženu i se dvěma dětmi. Ona se ke mně nastěhovala. Za rok, co jsme spolu žili, jsem neustále pozoroval její aktivity s muži v práci i mimo ni. Když jsem ji při nevěře nachytal (dopouštěla se jí o vybájených pracovních sobotách, přesčasech, během neustálých odchodů k lékaři atd.), odešla k rodičům a způsobila panickou reakci její rodiny vůči mně, protože jí vykládala, jak ji strašně trápím.

Firma, v níž jsem pracoval, zkrachovala a já si našel práci v Ostravě. Ona se přestěhovala se mnou. Našel jsem jí práci prodavačky oděvů a po měsíci, kdy jsem se těšil neustálé pozornosti a pusinkování, jsem podlehl a vzal si ji za manželku. Zamilovanost udělala své.

Netrvalo ani několik dnů a už jsem pozoroval chlápky, kteří postávali před vchodem atd. Přiznala mi, že má opět přítele, se kterým měla poměr už měsíc před svatbou, a že je do něj zamilovaná. Aby s ním mohla trávit večery, utíkala z bytu a vyhrožovala sebevraždou, zatímco on mi vyhrožoval a sprostě nadával do telefonu. Zničila mi úplně vše, opilá rozbila sporťáka, kterého ode mě dostala k Vánocům, a navíc mě ještě udala na policii, že ji týrám a biju! Poté utekla k rodičům do Polešovic a opět způsobila divokou paniku.

Nervově jsem se zhroutil, přišel jsem o práci a o zaměstnání přišla i ona. Bydlíme teď u Olomouce. Přiznala mi, že během vztahu se mnou měla kvanta milenců. Teď čekám na rozvod. Ještě půl roku vydržet... Ona mne mezitím pusinkuje a slibuje, jak bude dobrá a jak mne miluje.

To je přitom jen střípek, o dalším raději pomlčím, je to prostě život.

Všem čtenářům přeji, aby se měli pěkně a vážili si spolehlivých partnerů!

Libor

Libore,

naprosto chápu vaše rozhořčení a pesimismus. Zkušenost, kterou jste prošel, je skutečně nepříjemná a zcela jistě psychicky vyčerpávající. Není mi však příliš jasné, čeho se týká váš dotaz. Chcete se rozvést, nebo přemýšlíte, jak své manželství ještě zachránit? Pokud uvažujete o druhé variantě, rozhodně bych doporučovala návštěvu u odborníka, který vám pomůže vyrovnat se s následky vaší bouřlivé minulosti.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Pomůže vám najít příčiny opakované nevěry, odhalit vztahové problémy, kterých si možná nejste sami vědomi, a společně se můžete pokusit najít řešení. Opakované nevěry, neshody, do nichž je zapojena i rodina a fyzické násilí jsou velmi vážným problémem, s nímž si velmi pravděpodobně nedokážete sami dva poradit. Jestliže má mít váš vztah šanci na další pokračování, budete oba potřebovat velkou sebedisciplínu, dobrou vůli a velké odhodlání. Pokuste se být objektivní a identifikovat i chyby, které jste udělal vy sám.

O objektivní přístup a odhalení vlastních chyb se pokuste i v případě, jestliže jste už pevně rozhodnutý, že chcete stávající vztah ukončit. Budete tak mít menší pravděpodobnost, že je zopakujete v dalším vztahu. V každém případě vám přeji hodně štěstí.

Psycholožka Bára

Autor:Nejčtenější

Operace Barmaid: velká ponorková loupež mohla vést ke třetí světové válce

Britská ponorka HMS Conqueror (S48) po návratu z Falkland. Hned nato ale měla...

Stačilo málo a britská ponorka HMS Conqueror se mohla stát kořistí. A její nebetyčně drzý kousek mohl vyprovokovat...

VZTAHY 2038: Párovat se budeme podle DNA, rozvod zažehná pilulka

Budoucnost jako ze sci-fi. Mnohé futuristické prognózy ohledně toho, jak budou...

Technologie promění hledání protějšku, umělá inteligence námluvy i vztah samotný. Emoce budou transparentnější,...Čínský syndrom: Asijské kondomy nejdou v Africe na odbyt. Jsou malé

Čína má s kampaněmi na podporu užívání kondomů dost zkušeností. Tamní výrobci...

Čína je gigantem průmyslové výroby a globálně dominuje řadě trhů. A je i předním světovým výrobcem kondomů. Úspěšnou...

OBRAZEM: Nahá a mrazivá krása. Otužilkyně se koupe v zimním Dněpru

Inna Vladimirská si koupel v Dněpru dopřává každé nedělní ráno bez ohledu na...

Inna Vladimirská si koupel v Dněpru dopřává každé nedělní ráno bez ohledu na teplotu a na počasí. Už devět let.

Paruky na vaginu: historický módní doplněk připomněla newyorská přehlídka

Modely korejské návrhářka Kaimin nešly přehlédnout.

Na newyorské přehlídce vzbudila poprask. Aby ne, po molu pochodovaly její modelky, které neměly kalhotky. Tak docela...

Další z rubriky

Armáda versus zombie. Pentagon plánoval, jak likvidovat nemrtvé

Likvidace zombií nikoho nepobuřuje a podněcuje kreativitu, vysvětloval Pentagon...

Když onen plán praskl, vyvolalo to hodně údivu a smíchu. Až se nechtělo věřit, že by americká armáda opravdu plánovala,...

VIDEO: Tanec u tyče spojuje sex-appeal, ohebnost i sílu

Žádná vulgarita. Pole dance, tanec u tyče, je elegantní, ale náročnou sportovní...

Je zosobněním elegance, ladnosti. Cesta k působivému vystoupení u tyče je však dlážděná poctivou přípravou a modřinami....

Deset mýtů o whisky: pije se z whiskovek a voda do ní nepatří

Na „whiskovky“ zapomeňte. Nechaly by z nápoje vyprchat vůni.

Má se pít ze skleniček se širokým dnem a rovnými stěnami, nepatří do ní ani kapka vody a čím je starší, tím je lepší....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz