Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Nechce se mnou bydlet

aktualizováno 
Chtěl bych se svou přítelkyní začít bydlet, ale ona se stále vymlouvá, že se na to ještě necítí. Co si o tom mám myslet a jak ji ke společnému bydlení přemluvit, ptá se čtenář Pavel.

Odmítnutí společného bydlení může vyvolat pochybnosti o budoucnosti vztahu | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

obracím se na vás pro radu ohledně problému, který pro muže asi není úplně typický. Je mi pětadvacet let a už skoro rok chodím se stejně starou dívkou. Myslím, že nám to spolu, až na nějaké drobnosti, klape, a chtěl bych náš vztah posunout někam dál. Bydlím v pronajatém bytě a chtěl bych, aby se nastěhovala ke mně, nebo ještě lépe, abychom si spolu nějaký byt koupili.

Když jí to ale řeknu, začne kličkovat s tím, že se na to ještě necítí, že je na takový závazek příliš mladá a že se známe moc krátce. Nevím, co si o tom mám myslet a hlavně jak ji mám přimět, aby se mnou bydlet začala. Je mi jasné, že by mi spousta lidí řekla, ať se na ni vykašlu nebo ať si vážím toho, že mám svoji svobodu a nemusím se nikomu zpovídat.

Mně ale přijde normální, že spolu po čase dva lidé začnou bydlet. Svou přítelkyni miluji a časem bych s ní chtěl mít děti, takže mi její odmítání vadí o to víc. Nemyslím si ale, že by mě chtěla opustit, žádné takové náznaky nedělá. Myslím, že jsme spolu opravdu šťastní a spokojení.
Pavel

Pavle, děkujeme za váš dotaz. Z popisu přirozeně nelze odhadovat, jaké důvody vedou vaši přítelkyni k tomu, že s vámi odmítá společně bydlet. Je možné, že se na tak velký závazek osobně skutečně ještě necítí, možná má pocit, že do tohoto stádia váš vztah ještě nedospěl, nebo ji k tomu vedou ještě zcela jiné důvody. Máte však naprostou pravdu v tom, že její odmítání společného bydlení v žádném případě nemusí být signálem blížícího se rozchodu. Současně chápeme, že se chcete usadit, chcete posunout svůj vztah dál a toužíte po větších "zárukách".

V první řadě byste si měli s přítelkyní promluvit o tom, jak vidí vaši budoucnost a jakou roli v ní hrajete vy. Zeptejte se jí, jak si představuje váš vztah za rok či za pár let. Možná zjistíte, že se vaše představy rozcházejí již v elementárních záležitostech, jako je například založení rodiny. V takovém případě je otázkou, do jaké míry jsou vaše plány důležité pro vás, zda jste z nich ochotný slevit, jestli dokážete jejich realizaci odložit a najít tak společný kompromis.

Žádná doporučená doba, po jejímž uplynutí by spolu partneři měli začít společně bydlet nebo založit rodinu, samozřejmě neexistuje. Každý má svá osobní očekávání nastavená jinak. Je však potřeba ujasnit si, do jaké míry jsou představy přítelkyně kompatibilní s vašimi plány.

Není od věci stanovit si přibližný časový horizont, v němž byste chtěli mít některé klíčové záležitosti vyřešeny. Pokud má tedy vaše přítelkyně pocit, že spolu chodíte příliš krátce na to, abyste spolu začali bydlet, domluvte se například, že tento problém na půl roku uzavřete a po uplynutí stanovené lhůty se o něm začnete bavit znovu a pokusíte se jej vyřešit.

Rozhodně však doporučujeme postupovat při řešení postupně. Pokud si vaše přítelkyně zatím není jista ani spolubydlením, návrhem na koupi společného bytu ji velmi pravděpodobně vyděsíte. V důsledku toho potom existuje větší pravděpodobnost, že váš návrh odmítne, protože koupě bytu představuje mnohem větší závazek. Zkuste nejprve skutečně vyřešit společný pronájem, a jestliže zjistíte, že vám tato zkušenost vyhovuje, můžete se posunout dál. Přejeme vám hodně štěstí.

PORADNA

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpovíme je ve spolupráci s odborníky.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Vosy a Noční čarodějnice. Do války proti nacistům zasáhly i pilotky

Hrdinky. Rufina Gaševová a Natalie Meklinová patřily do bombardovacího...

Sovětské pilotky létaly za druhé světové války bojové mise, jejich americké kolegyně přepravovaly náklady nebo...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz