Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Po porodu se mnou nechce spát, trvá to už rok

aktualizováno  13:14
Odmítá jakékoli intimnosti, nenechá se skoro ani pohladit. Všechny návrhy odmítá s tím, že je unavená, za poslední rok jsme spolu spali jen třikrát. Situace už je pro mě k nevydržení, přemýšlím i nad tím, že bych svoje sexuální potřeby řešil s prostitutkou či si našel milenku, píše čtenář Aleš.

Narození dítěte vnese do vztahu změnu a může narušit jeho partnerskou rovinu

Vážená redakce,

rozhodl jsem se obrátit na vaši poradnu s problémem, který mě trápí už skoro rok. Jde o věc, která se dost těžko probírá s kamarády v hospodě, nehledě na to, že by mi skutečně nebylo příjemné, aby o tom někdo z mého okolí věděl. Proto jsem se rozhodl pro toto řešení.

S Renátou jsme měli naprosto standardní a docela spokojený vztah. Seznámili jsme se na vysoké, chodili spolu čtyři roky a pak jsme se vzali. Za další dva roky se nám narodil syn Šimon, kterému je teď něco málo přes rok. Řekl bych, že jsme celkem spokojení, klape nám to, nijak zvlášť se nehádáme (nějaké konflikty občas samozřejmě máme, ale nic zásadního). Problém je v tom, že po porodu se mnou Renáta přestala skoro spát. Když mě odmítala nedlouho po porodu, říkal jsem si, že ještě není úplně v pořádku, že je unavená a že se to časem upraví. Ale už je to víc než rok a přijde mi, že se to spíš horší.

Nenechá na sebe skoro sáhnout, veškeré návrhy odmítá, v posteli je úplně studená. Od narození Šimona jsme spolu spali třikrát. To se nedá dlouhodobě vydržet. Mám ji rád, ale už začínám uvažovat o tom, jestli by nebylo řešením zaplatit si prostitutku nebo si pořídit milenku. Jsem normální chlap a mám svoje potřeby. Když jí to ale vyčtu, řekne mi, že je unavená a že si nedokážu představit, kolik je kolem dítěte práce.

Aleš

V první řadě není potřeba se za tenhle problém stydět. S podobnými potížemi se po narození dítěte potýká celá řada párů. Zřejmě není třeba zdůrazňovat, že narození dítěte představuje náročnou zkoušku pro vás oba coby rodiče, ale zátěžovou situací je i pro partnerský vztah. Jeho těžiště se ze dne na den přesouvá na dítě, které vyžaduje spoustu času a energie. Je zcela normální, že se po narození dítěte rodiče cítí vyčerpaní a že se může objevit i jistá míra odcizení. Je patrné, že jde navíc o vaše první dítě, proto je pravděpodobné, že se vaše žena cítí v roli matky nejistá a tento stav jen prohlubuje její vyčerpání.

Je přirozené, že vám chybí intimita. Milenka či prostitutka vám však dodají pouhý sex a váš partnerský problém se tím nijak nevyřeší. Zapracovat musíte především na svém vztahu a najít si pro sebe nové role.

Po narození potomka se vztah přirozeně posouvá na jinou úroveň a vy si musíte zvyknout na roli rodičů, to však neznamená, že byste měli přestat fungovat jako partneři. Vaše dítě je už dostatečně staré na to, aby je mohl na kratší dobu pohlídat někdo jiný než rodiče. Zkuste si naplánovat alespoň jeden večer mimo domov, který byste mohli věnovat jen sami sobě.

Potřebuje znovu obnovit vztah jeden k druhému a soustředit se i na jiné věci, než je vaše dítě. Velmi efektivní je také předem naplánovaná "romantika", když se například domluvíte, že každé první úterý v měsíci vyrazíte na večeři jen ve dvou, při níž budou zcela zapovězené hovory týkající se vašeho potomka. Zkrátka se budete programově věnovat jen sobě a svému vztahu.

Zkuste si také promluvit s manželkou o tom, jak byste jí mohli ulehčit povinnosti. Proberte možnost platit si paní na úklid nebo nabídněte několik domácích prací, za něž převezmete zodpovědnost vy. Pokud chodíte do práce, přes den ženě samozřejmě s dítětem a domácností nepomůžete, ale můžete se zapojit večer a pomoci například s koupáním, podílet se na přípravě večeře, nakupovat a tak dále. Navrhněte jí, aby si některý den v týdnu vyhradila sama pro sebe, pro nějakou zájmovou aktivitu (cvičení, kurz keramiky nebo angličtinu), která ji bude bavit a odpočine si u ní, zatímco vy pohlídáte potomka. Vaše manželka snahu zcela jistě ocení.

Zjednodušeně řečeno: vaším cílem by mělo být obnovení partnerské roviny vašeho vztahu a přesunutí části pozornosti a času mimo dítě. Dokud se vaše partnerka stoprocentně věnuje pouze roli matky, na partnerskou intimitu již nezbývá prostor.

 

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Najdete na iDNES.cz