Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Přítelkyně nemůže dosáhnout orgasmu

aktualizováno 
Nedávno se mi partnerka svěřila, že se mnou ještě nikdy nedosáhla orgasmu a vyvrcholení vždy jen předstírala. Nevím, co s tím mám dělat, píše čtenář Petr.

Přiznání, že vaše přítelkyně předvádí orgasmus, se neposlouchá lehce. | foto: Profimedia.cz

"Dobrý den, rozhodl jsem se vám napsat s problémem, který mě nedávno naprosto šokoval. Je mi dvacet sedm a skoro rok chodím s bezvadnou holkou, která se jmenuje Soňa. Skvěle nám to klape a doteď jsem měl pocit, že nemáme žádný problém. Nehádáme se, máme spoustu společného, podobný smysl pro humor, podnikáme hodně věcí ve dvou. Zatím spolu ještě nebydlíme, ale zrovna nedávno jsme mluvili o tom, že bychom se sestěhovali.

Ještě nedávno bych tvrdil, že máme také bezproblémový sex, ale před dvěma týdny mi Soňa řekla, že se mnou ještě nikdy nedosáhla vyvrcholení. Teda ona ho nedosáhla nikdy ani s nikým jiným, prý má orgasmus, jen když si dělá dobře sama. Něco jsme popili, takže byla taková uvolněnější a sdílnější a vypadlo to z ní. Doteď mě vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo být, protože mi připadalo, že si sex docela užívá. A taky prý jo, prý se jí sex se mnou líbí, má ho ráda, ale prostě nikdy nevyvrcholí. Orgasmus pokaždé předstírala, aby mě nezklamala.

Jsem z toho dost v šoku a nevím, jak se k tomu mám postavit. Od té doby jsme spolu nespali, protože já už jí nějak nevěřím. Pořád musím myslet na to, jak mi celou dobu lhala a vlastně mě podváděla. Ona se o kontakt snaží, ale mně se do toho moc nechce a jsem k ní dost odtažitý. Nechápu, co z toho měla a proč to dělala. Najednou mám pocit, že jsem úplně neschopný a nestojím v posteli za nic. Pořád na to myslím, probírám to ze všech stran a nemůžu se hnout z místa. Jestli pro mě máte nějakou radu, budu rád."

Petr

Petře, děkujeme vám za váš dotaz. I když by vám konkrétně s problémem dosažení vyvrcholení lépe poradil sexuolog, pokusím se vaši situaci analyzovat a navrhnout vám možné řešení. Chápu, že přiznání vaší partnerky o předstíraném orgasmu pro vás muselo být značně šokující a že je pro vás obtížné se s touto situací vyrovnat. V první řadě byste si měl uvědomit, že tato skutečnost nevypovídá nic o vašich kvalitách ani sexuální zdatnosti. Problémy s dosažením orgasmu má celá řada žen a jejich příčiny většinou leží mimo jejich partnera. Vzhledem k tomu, že vaše přítelkyně je schopná dosáhnout orgasmu při masturbaci, troufám si soudit, že při správné stimulace a odstranění případných psychických překážek bude schopna dosáhnout vyvrcholení i při klasickém sexu.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na                     e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Pokuste se nevztahovat si její dosavadní předstírání proti sobě osobně a nevnímat ho jako útok. Sám píšete, že váš vztah je v ostatních oblastech bez problémů, je tedy pravděpodobné, že vás vaše přítelkyně jen chtěla uchránit zklamání a přiznání bylo nejspíš velmi obtížné i pro ni. Je samozřejmé, že v každém funkčním vztahu chce muž dovést při sexu partnerku k vyvrcholení, ale skutečnost, že se vám to zatím během několika měsíců nepovedlo, ani v nejmenším neznamená, že to tak musí být i do budoucna. Neberte přiznání své přítelkyně jako zradu, ale spíš jako důkaz, že se váš vztah přesunul do fáze, kdy vám mnohem víc důvěřuje a kdy se vám dokázala svěřit i s takto intimní věcí. Zároveň vnímejte celou situaci jako příležitost k tomu, abyste stav věcí změnili.

Promluvte si se svou přítelkyní a požádejte ji, aby už v budoucnu orgasmus nepředstírala a reagovala pouze na ty podněty, které ji skutečně vzrušují. Tak budete moci svou sexuální aktivitu zacílit správným směrem. Nebojte se experimentování a zkoušejte nejrůznější způsoby stimulace, navrhněte například své přítelkyni, aby vám sama vedla ruce. Vzhledem k tomu, že dosahuje vyvrcholení při masturbaci, sama nejlépe ví, která místa na jejím těle a jaký druh stimulace ji vzrušuje. Existuje však možnost, že jejímu dosažení orgasmu při klasickém sexu brání například psychický blok. Při dlouhodobějším neúspěchu v této oblasti je zcela jistě vhodné vyhledat pomoc odborníka. Jde velmi pravděpodobně o odstranitelný a dočasný problém, kterému byste neměli dovolit, aby ohrozil váš funkční a bezproblémový vztah.

Psycholožka Bára

Autor:Nejčtenější

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Vzdejme se dětí. Vymřít je etické, říká hlasatel antinatalismu

Belgický spisovatel Théophile de Giraud je provokatérem a hlasatelem...

Bolest a neštěstí jsou v životě intenzivnější, obvyklejší a delší než štěstí, říká. „Porovnejte migrénu a orgasmus,“...Neobvyklé diagnózy: permanentní vzrušení, kosti místo svalů

Mívá až 160 orgasmů za dvě hodiny. A ne, není to nijak potěšující. Cara...

Z vašeho těla se stává krunýř, protože svaly se mění na kosti. Vaše končetiny vás ohrožují, protože je nemáte pod...

Předchůdce suši kvasil i desetiletí. Dnes stojí až tisíce dolarů

Druhem nare-suši je funa-suši. I tento pokrm zraje na rýžovém lůžku a vyznačuje...

Silně zapáchající přesolená ryba skladovaná dlouhé měsíce až roky v druhořadém nálevu. Navíc vycpaná téměř...

Nejcennější whisky mám v hlídaném skladu, říká sběratel

Cena této padesát let staré whisky Glenfiddich se odhaduje na 800 tisíc korun.

Kromě starých jaguárů, obrazů od Picassa a diamantů můžete peníze ukládat i do pití. Do lahví, jejichž cena je vysoká...

Další z rubriky

Předchůdce suši kvasil i desetiletí. Dnes stojí až tisíce dolarů

Druhem nare-suši je funa-suši. I tento pokrm zraje na rýžovém lůžku a vyznačuje...

Silně zapáchající přesolená ryba skladovaná dlouhé měsíce až roky v druhořadém nálevu. Navíc vycpaná téměř...

KVÍZ: Výroba, degustace a mýty. Vyzkoušejte si, co všechno víte o whisky

Osloví nás právě tahle?

V našem cyklu o whisky jsme se věnovali její výrobě, degustaci, geografii spojené s tímto nápojem i mýtům, které o něm...

VIDEO: Muslimský Pákistán má transsexuální hlasatelku. Silnou a odvážnou

„Nechci propagovat samu sebe, nechci se představovat jako jednotlivec. Na tuto...

Chtěla být dívkou, ale rodiče ji nutili, aby se oblékala a chovala jako chlapec. Když se bránila, vyhodili ji z domu....

Najdete na iDNES.cz