Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Přítelkyně nemůže dosáhnout orgasmu

aktualizováno 
Nedávno se mi partnerka svěřila, že se mnou ještě nikdy nedosáhla orgasmu a vyvrcholení vždy jen předstírala. Nevím, co s tím mám dělat, píše čtenář Petr.

Přiznání, že vaše přítelkyně předvádí orgasmus, se neposlouchá lehce. | foto: Profimedia.cz

"Dobrý den, rozhodl jsem se vám napsat s problémem, který mě nedávno naprosto šokoval. Je mi dvacet sedm a skoro rok chodím s bezvadnou holkou, která se jmenuje Soňa. Skvěle nám to klape a doteď jsem měl pocit, že nemáme žádný problém. Nehádáme se, máme spoustu společného, podobný smysl pro humor, podnikáme hodně věcí ve dvou. Zatím spolu ještě nebydlíme, ale zrovna nedávno jsme mluvili o tom, že bychom se sestěhovali.

Ještě nedávno bych tvrdil, že máme také bezproblémový sex, ale před dvěma týdny mi Soňa řekla, že se mnou ještě nikdy nedosáhla vyvrcholení. Teda ona ho nedosáhla nikdy ani s nikým jiným, prý má orgasmus, jen když si dělá dobře sama. Něco jsme popili, takže byla taková uvolněnější a sdílnější a vypadlo to z ní. Doteď mě vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo být, protože mi připadalo, že si sex docela užívá. A taky prý jo, prý se jí sex se mnou líbí, má ho ráda, ale prostě nikdy nevyvrcholí. Orgasmus pokaždé předstírala, aby mě nezklamala.

Jsem z toho dost v šoku a nevím, jak se k tomu mám postavit. Od té doby jsme spolu nespali, protože já už jí nějak nevěřím. Pořád musím myslet na to, jak mi celou dobu lhala a vlastně mě podváděla. Ona se o kontakt snaží, ale mně se do toho moc nechce a jsem k ní dost odtažitý. Nechápu, co z toho měla a proč to dělala. Najednou mám pocit, že jsem úplně neschopný a nestojím v posteli za nic. Pořád na to myslím, probírám to ze všech stran a nemůžu se hnout z místa. Jestli pro mě máte nějakou radu, budu rád."

Petr

Petře, děkujeme vám za váš dotaz. I když by vám konkrétně s problémem dosažení vyvrcholení lépe poradil sexuolog, pokusím se vaši situaci analyzovat a navrhnout vám možné řešení. Chápu, že přiznání vaší partnerky o předstíraném orgasmu pro vás muselo být značně šokující a že je pro vás obtížné se s touto situací vyrovnat. V první řadě byste si měl uvědomit, že tato skutečnost nevypovídá nic o vašich kvalitách ani sexuální zdatnosti. Problémy s dosažením orgasmu má celá řada žen a jejich příčiny většinou leží mimo jejich partnera. Vzhledem k tomu, že vaše přítelkyně je schopná dosáhnout orgasmu při masturbaci, troufám si soudit, že při správné stimulace a odstranění případných psychických překážek bude schopna dosáhnout vyvrcholení i při klasickém sexu.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na                     e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Pokuste se nevztahovat si její dosavadní předstírání proti sobě osobně a nevnímat ho jako útok. Sám píšete, že váš vztah je v ostatních oblastech bez problémů, je tedy pravděpodobné, že vás vaše přítelkyně jen chtěla uchránit zklamání a přiznání bylo nejspíš velmi obtížné i pro ni. Je samozřejmé, že v každém funkčním vztahu chce muž dovést při sexu partnerku k vyvrcholení, ale skutečnost, že se vám to zatím během několika měsíců nepovedlo, ani v nejmenším neznamená, že to tak musí být i do budoucna. Neberte přiznání své přítelkyně jako zradu, ale spíš jako důkaz, že se váš vztah přesunul do fáze, kdy vám mnohem víc důvěřuje a kdy se vám dokázala svěřit i s takto intimní věcí. Zároveň vnímejte celou situaci jako příležitost k tomu, abyste stav věcí změnili.

Promluvte si se svou přítelkyní a požádejte ji, aby už v budoucnu orgasmus nepředstírala a reagovala pouze na ty podněty, které ji skutečně vzrušují. Tak budete moci svou sexuální aktivitu zacílit správným směrem. Nebojte se experimentování a zkoušejte nejrůznější způsoby stimulace, navrhněte například své přítelkyni, aby vám sama vedla ruce. Vzhledem k tomu, že dosahuje vyvrcholení při masturbaci, sama nejlépe ví, která místa na jejím těle a jaký druh stimulace ji vzrušuje. Existuje však možnost, že jejímu dosažení orgasmu při klasickém sexu brání například psychický blok. Při dlouhodobějším neúspěchu v této oblasti je zcela jistě vhodné vyhledat pomoc odborníka. Jde velmi pravděpodobně o odstranitelný a dočasný problém, kterému byste neměli dovolit, aby ohrozil váš funkční a bezproblémový vztah.

Psycholožka Bára

Autor:Nejčtenější

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Extrémní gastronomie: „škvarky“ z vybíjených delfínů mají příchuť rtuti

Postoj úřadů k zabíjení delfínů je v Peru vlažný. I proto tam delfíní maso...

Sytě červené a tučné maso „chancho marino“, které vám nabídnou v přímořských rybích restauracích Peru jako předkrm,...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Najdete na iDNES.cz