Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Přítelkyně si domlouvá schůzky na internetu

aktualizováno  20:07
Už jednou jsem ji odhalil, jak hledá přítele na seznamce. Rozešli jsme se, ale po jejím naléhání jsem jí dal ještě šanci. Teď, po několika měsících, mám za to, že stojím před tímtéž problémem. Mám vztah hned ukončit, nebo jí dát možnost vše vysvětlit? Nebo ji mám stylově přistihnout při činu? ptá se čtenář Jakub.

Internet může být velmi pohotovým nástrojem nevěry | foto: Profimedia.cz

Je mi třicet let, s přítelkyní jsem asi pět let a děti zatím nemáme. I když pořád něco podnikáme, do vztahu se trochu vkradl stereotyp. Na podzim jsem zaznamenal změnu v jejím chování. Když jsem se na to zaměřil, zjistil jsem, že moje milá je na seznamce a vcelku vážně se zajímá o seznámení a plánuje si schůzky (k žádné zatím nedošlo). Udeřil jsem na ni, vyvolal bouřku a vztah ukončil.

Pak následoval milion SMS a telefonátů, v nichž se mi omlouvala atd. Po zralé úvaze jsem ji vzal na milost a poměr navzdory vážné trhlině pokračoval. Všechno se trochu pročistilo, vztah snad i nabral větší obrátky. Uběhlo ale pár měsíců a opět stojím před problémem: zase změna v chování, i když už jen nepatrná. Semínko pochybností už ale bylo zaseto, proto jsem opět rozjel pátrání. Jeden z nápadníků byl neodbytný, a z toho, co vím, tipuji, že dřív nebo později k nabízené schůzce dojde.

Mít přítelkyni, která má milence, není zrovna můj sen, a tak řeším, co s tím. Mám to na ni vybalit a nechat ji vyjádřit se k celé věci, nebo vztah ihned ukončit? Nebo si počkat na případné setkání a nějakým zajímavým způsobem s ní s vtipem a elegancí vyrazit dveře? Hledám řešení moderního muže, tak píšu vám! Zároveň musím upozornit, že sledovat takovou tokající korespondenci není moc příjemné. Veškeré myšlenky se k tomu stáčejí a člověk se nemůže soustředit na nic jiného.

Jakub

Jakube,

nepochybuji o tom, že vaše situace je velmi nepříjemná a pro vás náročná. Bohužel, pochyby a podezírání jsou častou komplikací, s níž se musí vztah po odhalené nevěře vyrovnávat (a to i v případě, že ke skutečné nevěře nedošlo a "pouze" se k ní schylovalo). Základním pravidlem pro to, aby mohl takovýto nalomený vztah dál pokračovat, je ochota obou partnerů udělat za tím, co se stalo, "tlustou čáru", stanovit si jasná pravidla a snažit se svému partnerovi důvěřovat.

Nepíšete, zda vaše podezření, že si partnerka domluví s oním mužem schůzku, vychází z konkrétní korespondence, nebo jen z její změny chování. Pokud nemáte k dispozici naprosto zřejmý důkaz, že nabídku svého nápadníka akceptuje (nebo se k tomu chystá), měl byste zvážit možnost, že se jedná jen o důsledek vaší podezíravosti, která nemusí mít reálný podklad.

Diametrálně odlišná situace nastává přirozeně v případě, že máte jasné důkazy, že se k nevěře schyluje. Potom nevidím důvod, proč byste měl s řešením otálet. Možnost, kterou naznačujete, a sice nachytat ji při nevěře a pak se s ní stylově rozejít, však zavání především pomstychtivostí a nikoli snahou po konstruktivním vyřešení situace. Takové řešení se může velmi snadno obrátit proti vám a nakonec nejvíc ponížíte sám sebe. Jednoznačně proto doporučuji přímý a upřímný rozhovor.

Ve vašem dopisu mi však chybí zásadní informace, totiž ta, zda o pokračování současného vztahu stojíte, či nikoli. V první řadě si sám pro sebe ujasněte, zda je pro vás další pokračování vztahu vůbec možné, nebo jestli je vaše důvěra v partnerku natolik podlomená, že už to dál nechcete zkoušet. Pokud dospějete k závěru, že už byste své partnerce nikdy nemohl důvěřovat, sdělte jí důvody svého rozhodnutí. Jestliže o pokračování vztahu stojíte, popravdě si s ní promluvte o tom, co jste zjistil, a požádejte ji, aby k tomu zaujala jasný postoj.

Společně se pak pokuste přijít na to, kde je ve vašem vztahu problém a proč k této opakované situaci došlo. Znovu upozorňuji na důležitost společného stanovení jasných hranic a pravidel, která obnoví vaši důvěru.

V každém případě zapomeňte na jakékoli pomstychtivé tendence a snažte se situaci vyřešit konstruktivně a s grácií. Ať už bude výsledek jakýkoli, budete mít minimálně ze sebe dobrý pocit.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Najdete na iDNES.cz