Poradna: Sexuální úchylka ohrožuje moji partnerku

aktualizováno 
Vzrušují mě ženy, které se přejídají. Mám partnerku, která mou vášeň sdílí, ale už váží přes sto kilo a já se bojím o její zdraví, píše čtenář Josef. Máme se vzdát své sexuální preference, nebo riskovat zdravotní problémy?

Sexuální preference neznají hranic. Mohou zahrnovat i přejídání se. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

dlouho jsem váhal, jestli se se svým problémem vůbec někomu svěřit. Ale asi to jinak nepůjde. Potřebuji odpověď na otázku: mám se vzdát svého sexuálního života, když představuje zdravotní riziko pro mé partnerky?

Jak začít? Vzrušují mne velká ženská bříška, jedení a přibírání. Jsem si toho vědom už asi od 12 let, chvíli trvalo, než jsem si to připustil a ujasnil. Nyní mám jasno, erotickým stimulem jsou pro mě přejídající se ženy, nafouklá nebo tlustá bříška. Je to divné, ale je to tak. Jak jsem zjistil, nejsem v tom sám, na YouTube lze nalézt mnoho videí s touto tématikou.

Ve svém životě jsem si prošel obdobím popírání, snažil jsem se dělat, že se mi líbí to, co ostatním. Pár let to šlo, ale stejně jsem orgasmu nedosáhl, pokud jsem si v duchu nepromítl nějaké pěkné bříško. Což mi přijde vůči partnerkám nefér. V dalším období jsem své partnerky skrytě vykrmoval, což mi přijde ještě víc nefér a dodnes z toho mám výčitky. Některé momenty takových vztahů byly naprosto skvělé, ale většinou vše skončilo frustrovanou partnerkou na dietě. V další fázi jsem si zkusil vybírat mezi plnoštíhlými ženami, marně jsem však hledal takovou, která je spokojená a která se svého těla a jídla nebojí.

Pak se mi ale splnil sen, o kterém jsem si už myslel, že je nereálný. Potkal jsem dívku, která je mi ve všech směrech blízká a bohužel nebo bohudík se mnou sdílí i moji úchylku. Ostatně, seznámili jsme se právě díky tomu. Pak jsem zjistil, že máme podobné názory, hodnoty, humor... chtěl bych si ji jednou vzít.... asi.

Má partnerka byla štíhlá, ale bažící po přibírání. Strávili jsme dlouhé hodiny řešením toho, jaké to bude, kam až můžeme zajít, jaká jsou rizika. Nakonec jsme si dali strop 100 kilogramů, s tím, že do té doby si budeme užívat tak, jak jsme o tom oba od puberty snili. A opravdu to tak bylo, všechny moje i její fantazie se začaly měnit v realitu. Krásnější období jsem nikdy před tím nezažil. Čím blíž ale byla ručička váhy ke 100, tím víc jsme to řešili. Ubírali jsme na tempu a momentálně se nacházíme ve fázi, kdy se naší libůstce věnujeme jen o víkendech. I tak váží má partnerka už 115 kilo.

A oba dva řešíme, co dál: vzdát se sexuality, nebo dál riskovat: Ale do kdy?

Josef (33)

Josefe,

děkujeme vám za dotaz. Zcela chápu, že svěření se s problémem tohoto rázu pro vás bylo značně obtížné a vážím si vaší důvěry. Sexuální preference, o níž v dopisu píšete, se jmenuje krmící fetišismus a je popsána i v odborné literatuře. Osoby zaměřené tímto směrem vzrušuje přejídání, obezita a tělesný tuk jako takový.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Je rozhodně chvályhodné, že máte na svou vášeň náhled a uvědomujete si, že ať už tajné, nebo přiznané vykrmování partnerek má četná zdravotní rizika a můžete jím způsobit partnerce rozsáhlé problémy. Velmi pozitivně také vnímám váš přístup, kdy jste si našel podobně zaměřenou partnerku a oba dva jste schopni posoudit a uvědomit si rizika, která s sebou vaše sexuální preference nese. Bohužel ji však pravděpodobně ani jeden z vás není schopný zvládnout a převzít nad ní kontrolu. Takzvaná morbidní obezita přitom nemusí ohrožovat jen zdraví vaší partnerky, ale též její život.

Velmi bych vám doporučovala, abyste oba vyhledali sexuologa, který by vám pomohl s vaší sexuální preferencí pracovat. Nejde o to, abyste se svého sexuálního zaměření zcela vzdali, ale abyste nad ním získali takovou kontrolu, aby neohrožovalo zdraví vaší přítelkyně. Vzhledem k současné váze vaší partnerky byste návštěvu odborníka rozhodně neměli odkládat.

Psycholožka Bára

Autor:


Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Další z rubriky

OBRAZEM: Tanečnice, kurtizána a špionka Mata Hari byla svůdná i naivní

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy...

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy bohyně. Jenže Mata Hari byla spíš...

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Šílená operace FBI: Aljašku měli před Sověty chránit jednorucí zálesáci

Zálesák znalý divočiny a umění přežití by se FBI hodil. Úřad však měl na své...

Byl to bláznivý pokus, jak chránit Aljašku před sovětskou invazí. Počítal s vytvořením sítě agentů, na něž kladla FBI...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz