Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Sexuální úchylka ohrožuje moji partnerku

aktualizováno 
Vzrušují mě ženy, které se přejídají. Mám partnerku, která mou vášeň sdílí, ale už váží přes sto kilo a já se bojím o její zdraví, píše čtenář Josef. Máme se vzdát své sexuální preference, nebo riskovat zdravotní problémy?

Sexuální preference neznají hranic. Mohou zahrnovat i přejídání se. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

dlouho jsem váhal, jestli se se svým problémem vůbec někomu svěřit. Ale asi to jinak nepůjde. Potřebuji odpověď na otázku: mám se vzdát svého sexuálního života, když představuje zdravotní riziko pro mé partnerky?

Jak začít? Vzrušují mne velká ženská bříška, jedení a přibírání. Jsem si toho vědom už asi od 12 let, chvíli trvalo, než jsem si to připustil a ujasnil. Nyní mám jasno, erotickým stimulem jsou pro mě přejídající se ženy, nafouklá nebo tlustá bříška. Je to divné, ale je to tak. Jak jsem zjistil, nejsem v tom sám, na YouTube lze nalézt mnoho videí s touto tématikou.

Ve svém životě jsem si prošel obdobím popírání, snažil jsem se dělat, že se mi líbí to, co ostatním. Pár let to šlo, ale stejně jsem orgasmu nedosáhl, pokud jsem si v duchu nepromítl nějaké pěkné bříško. Což mi přijde vůči partnerkám nefér. V dalším období jsem své partnerky skrytě vykrmoval, což mi přijde ještě víc nefér a dodnes z toho mám výčitky. Některé momenty takových vztahů byly naprosto skvělé, ale většinou vše skončilo frustrovanou partnerkou na dietě. V další fázi jsem si zkusil vybírat mezi plnoštíhlými ženami, marně jsem však hledal takovou, která je spokojená a která se svého těla a jídla nebojí.

Pak se mi ale splnil sen, o kterém jsem si už myslel, že je nereálný. Potkal jsem dívku, která je mi ve všech směrech blízká a bohužel nebo bohudík se mnou sdílí i moji úchylku. Ostatně, seznámili jsme se právě díky tomu. Pak jsem zjistil, že máme podobné názory, hodnoty, humor... chtěl bych si ji jednou vzít.... asi.

Má partnerka byla štíhlá, ale bažící po přibírání. Strávili jsme dlouhé hodiny řešením toho, jaké to bude, kam až můžeme zajít, jaká jsou rizika. Nakonec jsme si dali strop 100 kilogramů, s tím, že do té doby si budeme užívat tak, jak jsme o tom oba od puberty snili. A opravdu to tak bylo, všechny moje i její fantazie se začaly měnit v realitu. Krásnější období jsem nikdy před tím nezažil. Čím blíž ale byla ručička váhy ke 100, tím víc jsme to řešili. Ubírali jsme na tempu a momentálně se nacházíme ve fázi, kdy se naší libůstce věnujeme jen o víkendech. I tak váží má partnerka už 115 kilo.

A oba dva řešíme, co dál: vzdát se sexuality, nebo dál riskovat: Ale do kdy?

Josef (33)

Josefe,

děkujeme vám za dotaz. Zcela chápu, že svěření se s problémem tohoto rázu pro vás bylo značně obtížné a vážím si vaší důvěry. Sexuální preference, o níž v dopisu píšete, se jmenuje krmící fetišismus a je popsána i v odborné literatuře. Osoby zaměřené tímto směrem vzrušuje přejídání, obezita a tělesný tuk jako takový.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Je rozhodně chvályhodné, že máte na svou vášeň náhled a uvědomujete si, že ať už tajné, nebo přiznané vykrmování partnerek má četná zdravotní rizika a můžete jím způsobit partnerce rozsáhlé problémy. Velmi pozitivně také vnímám váš přístup, kdy jste si našel podobně zaměřenou partnerku a oba dva jste schopni posoudit a uvědomit si rizika, která s sebou vaše sexuální preference nese. Bohužel ji však pravděpodobně ani jeden z vás není schopný zvládnout a převzít nad ní kontrolu. Takzvaná morbidní obezita přitom nemusí ohrožovat jen zdraví vaší partnerky, ale též její život.

Velmi bych vám doporučovala, abyste oba vyhledali sexuologa, který by vám pomohl s vaší sexuální preferencí pracovat. Nejde o to, abyste se svého sexuálního zaměření zcela vzdali, ale abyste nad ním získali takovou kontrolu, aby neohrožovalo zdraví vaší přítelkyně. Vzhledem k současné váze vaší partnerky byste návštěvu odborníka rozhodně neměli odkládat.

Psycholožka Bára

Autor:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Pro dcerku bych udělala, co jí na očích vidím, říká MOgirl Hanny

Jsem pro každou špatnost,“ říká MOgirl Hanny.

Svou životní radost začala čekat už v osmnácti a povytaženým obočím nad tím, že se stala maminkou tak mladá, uvykla....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Najdete na iDNES.cz