Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PORADNA: Svádí mě manželčina kamarádka a je mi to nepříjemné

  12:00aktualizováno  12:00
Bavíme se o tom na pivu, řešíme to s kolegyněmi, ale jít si lehnout do křesla v ordinaci odborníka se nám nechce. Jde o přešlapy ve vztazích, tajené komplexy, o nevěru či stud. Tahle témata kolem nás létala tak dlouho, až jsme si v redakci řekli, proč pro ně neotevřít poradnu.

Začít si s kamarádkou své partnerky, to je cesta do pekel | foto: Profimedia.cz

V jejím premiérovém vydání dostane prostor dotaz našeho redakčního známého Petra, pak však již budeme čekat na vaše problémy. Posílejte je na adresu redakce@xman.cz, postupně na ně budeme odpovídat ve spolupráci s odborníky.

Jsem pět let ženatý, podotýkám, že šťastně. S manželkou jsme spolu necelých deset let a zhruba tak dlouho znám i její nejlepší kamarádku Evu. Často jsme se scházeli a podnikali spoustu akcí společně s ní i jejím manželem Davidem. Pak to ale mezi Evou a Davidem začalo skřípat a vyvrcholilo to rozvodem.

V té době s námi trávila spoustu času a manželka to pořád omlouvala tím, že se musí dostat z deprese. Jenže zhruba poslední půl rok po mně začala Eva dost nevybíravě vyjíždět. Při možných i nemožných situacích mě svádí, má dvojsmyslné poznámky a dokonce mi začala posílat i mnohoznačné SMS. Je mi to celkem nepříjemné, protože jednak vůbec není můj typ a jednak mi na manželce skutečně záleží. Nevím ale, jak to celé vyřešit, protože s Evou se manželka zná už od základky a je to její nejlepší kamarádka.
Petr

Petře,
i kdyby Eva váš typ byla, nic to nemění na skutečnosti, že začít si něco s dobrou kamarádkou své ženy je nejkratší cestou do pekla. Ať už budou holky držet při sobě, nebo se navzájem rozhádají, v obou případech existuje značná pravděpodobnost, že váš úlet praskne a přijdete minimálně o jednu z nich. To, že se vám manželčina kamarádka nelíbí a nadto jste šťastně zadaný, je jen bonusem navíc.

Rozhodně bychom vám doporučili, abyste manželce celou situaci popsal a popravdě vylíčil. Řekněte jí, že máte pocit, jako by vás její kamarádka sváděla, a že je vám celá tato záležitost velmi nepříjemná. Pokud máte navíc ještě uložené SMS, které vám poslala, tím lépe pro vás. Nezdráhejte se je použít jako důkaz. Je sice víc než pravděpodobné, že tím oba přijdete o kamarádku, ale v této situaci jde o jediné možné řešení.

Pokud požádáte Evu, aby s tímto chováním přestala, nebo jí dokonce pohrozíte, vystavíte se riziku, že se její náklonnost změní v nenávist a bude se vám chtít pomstít. Nejspolehlivějším a nejjednodušším způsobem, jak to může udělat, potom bude celou situaci přepólovat a osočit z obtěžování a svádění vás. Jakmile k tomu dojde, budete už v očích manželky jen ten, který sice možná nic neudělal, ale možná má také špatné svědomí a jen se vymlouvá a zapírá. Předejděte tomu a vyrazte do útoku co nejdříve, dokud je vaše pozice co nejvýhodnější.

Jestliže se necítíte přímo na to, abyste manželce vpálil, že vás chce její nejlepší kamarádka dostat do postele, zvolte mírnější taktiku. Řekněte jí, že máte pocit, jako by Eviny sympatie byly víc než kamarádské, ale že si možná celou situaci špatně vykládáte. Že víte o jejich kamarádských vztazích a že je možná Evino chování jen důsledkem jejích porozvodově zjitřených emocí. Nakonec ženu můžete požádat, aby vám poradila, jak celou situaci řešit. Případně můžete dodat, že byste teď raději nějakou dobu styky s Evou přerušil a pokud chce, může se s ní vídat jen ona sama. Tím trochu alibisticky přehrajete řešení situace na svou manželku a nemusíte sami podnikat žádné radikální kroky. V každém případě nemusíte mít výčitky svědomí z toho, že jste Evu prozradil, protože její chování také nebylo ukázkou čirého kamarádství a vy teď musíte především bránit svůj vztah a manželství.

poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpovíme je ve spolupráci s odborníky.

Co byste Petrovi radili vy?

celkem hlasů: 4655

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

Ať vše probere s manželkou a požádá ji, aby zasáhla 2984
Ať si s kamarádkou začne 1163
Ať si s kamarádkou promluví a řekne jí, že nevěra nepřichází v úvahu 508
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: brouci jumiles se vám snaží utéct z placky

Jumiles se rekrutují například z čeledi kněžicovitých.

Svěží chuť, vynikající aroma a doslova hemživá konzistence charakterizuje regionální mexickou lahůdku jumiles. Viděno...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Jak šíříme paniku: zlé události vnímáme zásadněji, proto je nafukujeme

Svět není tak špatný, společnost však má tendenci negativní informace zesilovat.

Negativním informacím přikládáme větší význam, proto je zdůrazňujeme, zveličujeme. Realitu nakonec překrucujeme k...

Najdete na iDNES.cz