Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna: Vedle mě má ještě jednoho chlapa

aktualizováno 
Stále chodí ven s dalším mužem a vím jistě, že to není jen kamarád. Mně tvrdí, že se nedokáže rozhodnout. Já ji ale nechci ztratit, píše Lukáš.

Nejistota bývá ve vztahu horší než jasné rozhodnutí, byť to může bolet. | foto: Profimedia.cz

Ahoj,

jmenuji se Lukáš a mám problém se svou přítelkyní. Ze dne na den jsem se dozvěděl, že chodí stále ven se svým kamarádem, s nímž se dlouho nestýkala. Řekla mi to moje kamarádka, která ho dobře zná a ví na 100 procent, že v tom je i něco víc než kamarádství.

S přítelkyní spolu stále chodíme, jestli se to tedy tak dá nazvat. Moc se totiž vlastně nestýkáme, sem tam zajdeme na cigaretu. Řešil jsem to s ní, ale bez výsledku, pořád opakovala: Já nevím, potřebuji čas na rozmyšlenou. Proto jsem jí čas chtěl nechat, ale ona s ním stále chodí ven. Těžce to nesu, když se nedokáže rozhodnout. Vím, že mi nechce ublížit, ale chtěl bych vědět, na čem jsem.

Když jsem se jí opět zeptal, zda chce být se mnou dál, nedokázala odpovědět. Pořád tvrdí, že neví. Chtěl bych ji hrozně zpět, miluji ji. Píšeme si jen na dobrou noc nebo o tom, co děláme, jinak o ničem.

Ona nechce nic řešit a já nevím jak dál. Chtěl bych, aby si uvědomila, o co přišla, ale nedochází jí to. Dnes jsem jí říkal, jak mi strašně moc chybí to, co jsme spolu prožívali. Chtěl jsem, aby si ty krásné chvíle vybavila. Poradili byste mi, jak se zachovat?

Díky, Lukáš (22)

Lukáši,

děkujeme vám za dotaz. Chápu, že situace, kterou popisujete, je pro vás náročná a deprimující. Skutečnost, že se vaše přítelkyně stýká se svým kamarádem, nemusí nutně znamenat, že je v tom něco víc a že ho za vás chce vyměnit. Nepíšete, zda jste přímo o tomto problému se svou přítelkyní mluvil a zeptal se jí, zda se jedná pouze o kamarádský kontakt.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, zodpoví je psycholožka Bára.

Mnohem závažnější mi však připadá skutečnost, že se spolu téměř nestýkáte a váš kontakt je víceméně na společenské rovině. Nejsem si jista, zda lze kontakt, kdy spolu občas zajdete na cigaretu nebo si napíšete zprávu, nazývat chozením. Spíše to vypadá, že vaše přítelkyně se už o udržení vztahu nechce příliš snažit. Je normální, že vám tato situace nevyhovuje a žádáte její řešení.

Promluvu s přítelkyní byste každopádně neměl odkládat a rozhodně se nespokojte s výmluvami, že přítelkyně potřebuje čas na to, aby se rozhodla, a že zatím neví. Neutěšujte se ani tím, že vám nechce ublížit, tímto postojem vám totiž ubližuje mnohem víc než upřímností. Žádejte jasné vyjádření stanoviska, zda o pokračování vašeho vztahu stojí, či nikoli. A pokud v něm bude chtít dál pokračovat, můžete dál řešit, na jaké úrovni je vlastně vztah s jejím kamarádem.

Jestliže se rozhodne pro rozchod, obávám se, že budete muset tuto skutečnost přijmout. Neexistuje způsob, jak byste ji mohl "donutit", aby se do vás znovu zamilovala nebo svého rozhodnutí litovala, pokud k tomu nedospěje sama. Jestliže nakonec zvolí toto řešení, neuchylujte se k citovému vydírání, přemlouvání ani k výčitkám. Pokuste se zvládnout situaci s grácií a zachovat si sebeúctu do dalších, perspektivnějších vztahů.

Psycholožka Bára

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Najdete na iDNES.cz