Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Požádejte svou milou o ruku ve velkém stylu

  8:00aktualizováno  8:00
Kytice budoucí tchyni i nastávající manželce a seriozní pohovor s otcem vaší dívky. Klasika. Nudná, stereotypní, bez invence. Ale možností je spousta, můžete to zkusit třeba ve stavu beztíže, pomalovat deštníky nebo se prodrat do televize.

Chystáte-li se položit své milé tu důležitou otázku, není třeba držet se osvědčené a nudné klasiky. | foto: Profimedia.cz

Inspiraci najdete ve výběru originálních způsobů, jak svou milou požádat o ruku, který sestavil server Oddee.com.

Zažij se mnou stav beztíže

Sedmadvacetiletá Graciela Asturiasová dostala od svého přítele opravdu zajímavý dárek. Architektku z Manhattanu pozval do výšky několika kilometrů nad zemský povrch, aby spolu zažili stav beztíže.

Stav téměř nulové gravitace zažili na pár chvil na palubě speciálně upraveného Boeingu 727 při prudkém klesání ve výšce mezi sedmi tisíci a téměř jedenácti tisíci metry nad zemí.

Když se Graciela se svým přítelem Alexem vznášela kabinou letadla, vyslovil Alex "tu otázku". Nejdřív se trochu bál, aby mu při gravitaci blízké nule neuletěl zásnubní prstýnek, všechno ale vyšlo.

Tenhle "úlet" navíc nebyl pro dvojici poslední. Pár plánuje oslavit desáté výročí svatby výletem na oběžnou dráhu.

Spoluhráči na celý život

Před dvěma lety vytvořil chlapík s přezdívkou Moviesign zvláštní mapu v počítačové hře Halo 3 a pozval svou přítelkyni hrající pod uživatelským jménem Furtive Penguin k síťové hře dvou proti dvěma spolu s dalšími kamarády. Když virtuální boj začal, vedl Moviesign svou "parťačku" Furtive Penguin na místo, kde měl být ukrytý speciální energetický meč.

Místo něj však Furtive Penguin uviděla hromadu zbraní, které byly vyskládány do tvaru jednotlivých písmen žádosti o ruku. Poté ji Moviesign požádal, zda bude jeho spoluhráčkou po celý život.

S ohlášením data svatby však ještě vyčkávají. "Čekáme na oznámení data vydání dalšího dílu hry Halo," vysvětlila otálení s posunem vztahu "na další level" Furtive Penguin.

Hackerem pro dobrou věc

Do říše počítačové hry situoval svou žádost o ruku i šestadvacetiletý Američan Bernie Peng. Oblíbenou hru Bejeweled přeprogramoval tak, aby sedmadvacetiletá Tammy Li při dosažení určitého skóre spatřila na obrazovce svého počítače safírový prstýnek a větu, která musí potěšit každou zamilovanou ženu. (Skóre prý však bylo nastaveno docela nízko, mladík zřejmě nechtěl nic ponechat náhodě.)

Tammy Li teď nosí na ruce úplně stejný prstýnek, který "vyhrála" v počítačové hře.

Příběh se šířil internetem, až dorazil i k výrobcům Bejeweledu. Čin mladého hackera je ohromil a dvojici nabídli, že jim na svatbu přispějí.

Pozor na lidi s deštníkem

Parta kamarádů, hodně deštníků a hlavně originální nápad. To byly nezbytné součásti žádosti o ruku Seana Palmgrena. Zakoupil spoustu deštníků, na každý z nich namaloval jedno písmeno, rozdal je a své známé s nimi "vyhnal" do parku, kam poté vyrazil se svou milou Betsy.

Když míjeli podivnou skupinku lidí, kteří drželi v rukou navzdory krásnému počasí deštníky, vyvedlo to Betsy z míry. A smysl celého happeningu jí nedošel, ani když všichni deštníky rozevřeli a jednotlivá písmena dala dohromady nápis "Vezmeš si mě?".

Chystáte-li se položit své milé tu důležitou otázku, není třeba držet se osvědčené a nudné klasiky.

"Můj bože, někdo se právě zasnoubil!" pronesla ohromeně Mary a začala se rozhlížet kolem sebe, aby dotyčný pár identifikovala. Že se celá akce týká právě jí, jí došlo, až když uviděla klečícího Seana.

Když vaši slečnu přesvědčuje Tom Cruise

Hollywoodský herec měl právě po španělské premiéře filmu Poslední samuraj, když se objevil v portugalské televizi. Jeho angažmá bylo přitom výsledkem intervence kameramana Joao Martinse, který Cruise během natáčení ve Španělsku přemluvil, aby za něj požádal o ruku jeho přítelkyně Sonii.

Na státním kanálu R se tak objevil klip, v němž Tom Cruise řekl: "Sonio, musíš si vzít Joaa. Prosím, vezmi si ho. Brečí tady za kamerou." Pak přidal ještě pár vtípků o tom, že by jejich děti měly být pojmenovány po něm.

Martins během vysílání klipu se Soniou právě telefonoval, takže si mohl hned vyslechnout její dojatý souhlas.

Jedno velké divadlo

Skvělé nápady se nerodí pouze v USA, jak by se možná mohlo zdát, ale také třeba na Ukrajině. Osmatřicetiletý Genadij Zaleskij zaplatil v přepočtu asi 300 tisíc korun, aby si zahrál hlavní roli v divadelní hře. Poté zařídil své přítelkyni a jejím kamarádkám místa v hledišti.

Měl vystoupit v masce, a v ní vyznat lásku postavě hrající hlavní ženskou roli. Genadij si však místo toho masku sundal, podíval se hlubokým pohledem na svou přítelkyni v publiku a pronesl: "Ne, žena, kterou miluju, se jmenuje Viktorie a sedí v šesté řadě. Vezmeš si mě, Viktorie?"

Konec dobrý, všechno dobré: souhlasila.

Neodcházejte od televizních obrazovek

Na to, že zazní-li žádost o ruku z televizní obrazovky, bude její apel působivější, vsadil i Američan Rand. Jako velký fanoušek amerického fotbalu si přitom začal pohrávat s myšlenkou, požádat svou milou Geraldine o ruku skrze reklamu během největšího zápasu roku slavného Super Bowlu.

A rozhodl se ji financovat z veřejných zdrojů. V srpnu 2006 spustil webové stránky, na nichž svůj plán včetně všech jeho překážek načrtl. Získal mnoho příznivců a sponzorů a pomalu shromažďoval peníze. Potřeboval v přepočtu asi 42 a půl milionů korun, tři dny před zápasem měl ale jen něco kolem jednoho a půl milionu.

Nápad se Super Bowl tedy opustil a zrealizoval plán B. Zaplatil si reklamu v seriálu Veronica Mars, což byl Geraldinin nejoblíbenější pořad.

Na obrazovce se objevil 6. února 2007 v 21:23. I tahle žádost o roku byla úspěšná. Peníze, které Randovi zbyly, pár daroval dětské nemocnici.

Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

Extrémní gastronomie: drůbeží pařátky se v Indonésii jedí jako sušenky

Ne, pařátky se v Indonésii rozhodně nevyhazují. Tamní kuchaři je připravují...

V Indonésii se dojídá a zbytky se nenechávají. I zdánlivě nechutné části drůbeže se tu setkají s nadšením strávníků. K...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Najdete na iDNES.cz