Požádejte svou milou o ruku ve velkém stylu

  8:00aktualizováno  8:00
Kytice budoucí tchyni i nastávající manželce a seriozní pohovor s otcem vaší dívky. Klasika. Nudná, stereotypní, bez invence. Ale možností je spousta, můžete to zkusit třeba ve stavu beztíže, pomalovat deštníky nebo se prodrat do televize.

Chystáte-li se položit své milé tu důležitou otázku, není třeba držet se osvědčené a nudné klasiky. | foto: Profimedia.cz

Inspiraci najdete ve výběru originálních způsobů, jak svou milou požádat o ruku, který sestavil server Oddee.com.

Zažij se mnou stav beztíže

Sedmadvacetiletá Graciela Asturiasová dostala od svého přítele opravdu zajímavý dárek. Architektku z Manhattanu pozval do výšky několika kilometrů nad zemský povrch, aby spolu zažili stav beztíže.

Stav téměř nulové gravitace zažili na pár chvil na palubě speciálně upraveného Boeingu 727 při prudkém klesání ve výšce mezi sedmi tisíci a téměř jedenácti tisíci metry nad zemí.

Když se Graciela se svým přítelem Alexem vznášela kabinou letadla, vyslovil Alex "tu otázku". Nejdřív se trochu bál, aby mu při gravitaci blízké nule neuletěl zásnubní prstýnek, všechno ale vyšlo.

Tenhle "úlet" navíc nebyl pro dvojici poslední. Pár plánuje oslavit desáté výročí svatby výletem na oběžnou dráhu.

Spoluhráči na celý život

Před dvěma lety vytvořil chlapík s přezdívkou Moviesign zvláštní mapu v počítačové hře Halo 3 a pozval svou přítelkyni hrající pod uživatelským jménem Furtive Penguin k síťové hře dvou proti dvěma spolu s dalšími kamarády. Když virtuální boj začal, vedl Moviesign svou "parťačku" Furtive Penguin na místo, kde měl být ukrytý speciální energetický meč.

Místo něj však Furtive Penguin uviděla hromadu zbraní, které byly vyskládány do tvaru jednotlivých písmen žádosti o ruku. Poté ji Moviesign požádal, zda bude jeho spoluhráčkou po celý život.

S ohlášením data svatby však ještě vyčkávají. "Čekáme na oznámení data vydání dalšího dílu hry Halo," vysvětlila otálení s posunem vztahu "na další level" Furtive Penguin.

Hackerem pro dobrou věc

Do říše počítačové hry situoval svou žádost o ruku i šestadvacetiletý Američan Bernie Peng. Oblíbenou hru Bejeweled přeprogramoval tak, aby sedmadvacetiletá Tammy Li při dosažení určitého skóre spatřila na obrazovce svého počítače safírový prstýnek a větu, která musí potěšit každou zamilovanou ženu. (Skóre prý však bylo nastaveno docela nízko, mladík zřejmě nechtěl nic ponechat náhodě.)

Tammy Li teď nosí na ruce úplně stejný prstýnek, který "vyhrála" v počítačové hře.

Příběh se šířil internetem, až dorazil i k výrobcům Bejeweledu. Čin mladého hackera je ohromil a dvojici nabídli, že jim na svatbu přispějí.

Pozor na lidi s deštníkem

Parta kamarádů, hodně deštníků a hlavně originální nápad. To byly nezbytné součásti žádosti o ruku Seana Palmgrena. Zakoupil spoustu deštníků, na každý z nich namaloval jedno písmeno, rozdal je a své známé s nimi "vyhnal" do parku, kam poté vyrazil se svou milou Betsy.

Když míjeli podivnou skupinku lidí, kteří drželi v rukou navzdory krásnému počasí deštníky, vyvedlo to Betsy z míry. A smysl celého happeningu jí nedošel, ani když všichni deštníky rozevřeli a jednotlivá písmena dala dohromady nápis "Vezmeš si mě?".

Chystáte-li se položit své milé tu důležitou otázku, není třeba držet se osvědčené a nudné klasiky.

"Můj bože, někdo se právě zasnoubil!" pronesla ohromeně Mary a začala se rozhlížet kolem sebe, aby dotyčný pár identifikovala. Že se celá akce týká právě jí, jí došlo, až když uviděla klečícího Seana.

Když vaši slečnu přesvědčuje Tom Cruise

Hollywoodský herec měl právě po španělské premiéře filmu Poslední samuraj, když se objevil v portugalské televizi. Jeho angažmá bylo přitom výsledkem intervence kameramana Joao Martinse, který Cruise během natáčení ve Španělsku přemluvil, aby za něj požádal o ruku jeho přítelkyně Sonii.

Na státním kanálu R se tak objevil klip, v němž Tom Cruise řekl: "Sonio, musíš si vzít Joaa. Prosím, vezmi si ho. Brečí tady za kamerou." Pak přidal ještě pár vtípků o tom, že by jejich děti měly být pojmenovány po něm.

Martins během vysílání klipu se Soniou právě telefonoval, takže si mohl hned vyslechnout její dojatý souhlas.

Jedno velké divadlo

Skvělé nápady se nerodí pouze v USA, jak by se možná mohlo zdát, ale také třeba na Ukrajině. Osmatřicetiletý Genadij Zaleskij zaplatil v přepočtu asi 300 tisíc korun, aby si zahrál hlavní roli v divadelní hře. Poté zařídil své přítelkyni a jejím kamarádkám místa v hledišti.

Měl vystoupit v masce, a v ní vyznat lásku postavě hrající hlavní ženskou roli. Genadij si však místo toho masku sundal, podíval se hlubokým pohledem na svou přítelkyni v publiku a pronesl: "Ne, žena, kterou miluju, se jmenuje Viktorie a sedí v šesté řadě. Vezmeš si mě, Viktorie?"

Konec dobrý, všechno dobré: souhlasila.

Neodcházejte od televizních obrazovek

Na to, že zazní-li žádost o ruku z televizní obrazovky, bude její apel působivější, vsadil i Američan Rand. Jako velký fanoušek amerického fotbalu si přitom začal pohrávat s myšlenkou, požádat svou milou Geraldine o ruku skrze reklamu během největšího zápasu roku slavného Super Bowlu.

A rozhodl se ji financovat z veřejných zdrojů. V srpnu 2006 spustil webové stránky, na nichž svůj plán včetně všech jeho překážek načrtl. Získal mnoho příznivců a sponzorů a pomalu shromažďoval peníze. Potřeboval v přepočtu asi 42 a půl milionů korun, tři dny před zápasem měl ale jen něco kolem jednoho a půl milionu.

Nápad se Super Bowl tedy opustil a zrealizoval plán B. Zaplatil si reklamu v seriálu Veronica Mars, což byl Geraldinin nejoblíbenější pořad.

Na obrazovce se objevil 6. února 2007 v 21:23. I tahle žádost o roku byla úspěšná. Peníze, které Randovi zbyly, pár daroval dětské nemocnici.

Autoři: ,

Nejčtenější

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Dražte kalendář Pirelli. Nabídky již překročily 50 tisíc korun

Herečka a modelka Laetitia Casta představuje  ženu, která sní o umělecké dráze....

Skvostné fotografie, krásné a silné ženy i muži, působivé poselství. Kalendář Pirelli pro rok 2019 je zásluhou...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Jsem akční, romantická a naivní, prozrazuje MOgirl Vendy

Jsem romantická a snad i naivní, říká MOgirl Vendy.

Pochází z Chebu, nakonec si však splnila sen a začala tak trochu nový život v Praze. „Otevřelo se mi víc možností...

Další z rubriky

Chlapská proměna proti proudu: muž chtěl postavu medvěda s břichem

Ideální chlapské tělo má propozice medvěda, mohutné břicho nesmí scházet, soudí...

Byla to velká výzva. A nejen proto, že šla naprosto proti módnímu trendu. Zbavit se atletického těla s vysekaným...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Najdete na iDNES.cz