Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Pravidla pokeru

Komerční sdělení aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jméno poker spojuje poměrně velký počet karetních her, při kterých hráči sázejí na hodnotu karet, které drží v ruce. Poker je hrou, která spojuje bank tvořený jednotlivými hráčskými sázkami, jenž vyhraje ten hráč, který drží karetní kombinaci nejvyšší hodnoty anebo učiní tak vysokou sázku, kterou nejsou jeho soupeři ochotni dorovnat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Naučte se hrát poker! | foto: PokerStars.com

V PokerStars si můžete zahrát hry Seven Card Stud a Omaha, v obou verzích "high-only" (pouze high) a "high-low split" (rozdělení high - low). Ve variantě high-low vyhrává polovinu banku kombinace z pěti high karet a nejvyšší kombinace z pěti low karet získává druhou polovinu banku.

Hry Texas Hold'em se hrají pouze ve variantě high-only bez omezení sázek (No Limit), limitem sázek podle banku (Pot Limit) a volby limitu (Limit option).

Pro podrobný rozpis hodnocení jednotlivých karetních kombinací navštivte naši stránku s hodnotami kombinací karet.

Každá hra pokeru je zahájena povinnými sázkami, kterými si hráči konkurují. Ve hře Seven Card Stud jsou povinné dvě sázky, sázka před rozdáním karet (ante) a první sázka (bring-in). Ve hrách Texas Hold'em a Omaha, jsou povinné sázky small blind a big blind. V každé základní hře pokeru mají hráči několik možností, jak vsázet. Tyto možnosti jsou následující:

1. Check (pauza): Pokud nepadla v aktuálním kole žádná sázka, hráč může zvolit tzv. check (tj. nesázet). Zvolením této možnosti se dostává na řadu další hráč hrající ve směru hodinových ručiček. Hráč tím neztrácí nárok na výhru banku, pouze přichází o možnost učinit sázku v daném kole. Pokud všichni hráči v právě hraném kole zvolí check, kolo je považováno za dohrané a ukončené.

2. Bet (sázka): Pokud nepadla v aktuálním kole žádná sázka, hráč může sázku učinit. Pokud hráč vsadí, pak následující hráč sedící po směru hodinových ručiček (a všichni další hráči) mohou složit karty (fold), zvýšit předchozí sázku (raise) anebo sázku dorovnat (call).

3. Fold (složit): Složením karet hráč ztrácí nárok na získání banku. Hráč, který takto složil karty nemůže učinit jakoukoliv další sázku v rámci právě hrané hry.

4. Call (dorovnat): Pokud soupeř během právě hraného kola učinil sázku, pak ji hráč může potvrdit (call). Hráč tak musí dorovnat sázku učiněnou jeho soupeřem (soupeři) na stejnou úroveň.

5. Raise (navýšit): Pokud soupeř během právě hraného kola učinil sázku, pak ji hráč může navýšit (raise).  Hráč tak musí dorovnat sázku a ještě ji navýšit. Všichni další hráči pak tuto sázku musí buď dorovnávat anebo navýšit předchozí navýšení sázky (tzv. "re-raise"), aby si udrželi nárok na získání banku.

Každé kolo sázení probíhá do doby, než je na řadě osoba proti směru hodinových ručiček od posledního sázejícího. Tímto začíná další kolo hry anebo je hra ukončena.

V případě, že poslední sázka nebo její navýšení je dorovnáno, pak hráči vyloží svoje karty na stůl ("showdown"). Tento okamžik hry rozhoduje, kdo vyhrává bank, protože hráči jeden po druhém ukazují svoje karetní kombinace.

Může se stát, že showdown nenastane. A to v případě, že jeden z hráčů učiní sázku nebo její navýšení a nikdo další sázku nedorovná (jinými slovy, všichni hráči se rozhodli pro fold). V takovém případě vsázející hráč vyhrává celý bank.

Běžná hra pokeru: Table Stakes (hráč nemůže vsadit více než má) a All-In (vsazeno všechno)

Při běžné hře pokeru platí zásada "table stakes", což znamená, že hráč může vsázet pouze žetony, které má k dispozici při zahájení hry. V průběhu hry lze využít pravidlo "All-In", které říká, že hráč nemůže být donucen vzdát hru z důvodu nedostatku žetonů na dorovnání sázky. Takovýto hráč je prohlášen za All-In. Tento hráč má poté nárok na podíl banku odpovídající výši z té fáze hry, kdy učinil svoji poslední sázku. Zbylí hráči pak hrají na tzv. vedlejší bank ("side pot"), na který nemohou dosáhnout hráči v All-In.

Poker má stovky variací. PokerStars přináší hráči nejoblíbenější kasino a pokerové hry na světě. Více informací o pokerových variacích získáte na našich stránkách Pokerové herny.

Potřebujete-li pomoc při studování základních zásad pokeru, prosím, bez obav nás kontaktujte přímo na: support@pokerstars.com.

Hrajte poker na PokerStars jen tak pro zábavu nebo za skutečné peníze. PokerStars je největší webovou stránkou pořádající turnaje v pokeru.

Hrajte s nejlepšími a stáhněte si náš pokerový software  právě teď.

Považujete poker za sport?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. března 2009. Anketa je uzavřena.

ne 1728
ano 559


Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Další z rubriky

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

BMW M4 3,0...
BMW M4 3,0...

r.v. 2017, naj. 46 000 km, benzín
1 950 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz