Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prázdninový románek: pobavte se, ale nic nečekejte a neslibujte

aktualizováno 
Dovolené jsou v plném proudu, pláže se třpytí slečnami v bikinách, noci jsou dlouhé a bary lákají k parties. Lepší podmínky pro sexuální románek si můžete představit jen těžko. Neměli byste při něm však ztrácet úroveň, dělat si iluze ani kolem sebe rozhazovat trapné sliby.

Uvolněná atmosféra na dovolené, sluníčko a provokativní modely dam a slečen. I kvůli tomu bývá léto prodchnuto erotičnem. | foto: Profimedia.cz

Nechcete zbytečně ztrácet čas, do flirtování se vrháte už v letadle a máte za to, že to z vás dělá nepřekonatelného a originálního playboye? Vraťte se do reality, podle výzkumu provedeného v letošním roce, jehož závěry citoval například list US Today, totiž flirtuje už na palubě letadla téměř polovina lidí směřujících na dovolenou. Třetina lidí si v letadle domluví rande, a osm procent dokonce se svým objevem z letadla začne chodit. Autoři výzkumu tvrdí, že jde o zcela přirozené vyústění situace, kdy sedíte hodiny vedle někoho, kdo směřuje na stejné místo jako vy, tudíž se dá předpokládat, že máte něco společného. Kromě toho k flirtování přispívá uvolněná atmosféra a očekávání prázdninových prožitků.

Podle odborníků může za letní naladění na sex především velké množství slunečního svitu. Zvýšené množství slunečního záření stimuluje epifýzu, klesá tak produkce hormonu melatoninu, zodpovídajícího za nutkání ke spánku. V létě se tak cítíme bdělejší, aktivnější a chuť na sex stoupá. K tomu všemu připočtěte ještě vizuální podněty v podobě miniaturních sukének, bikin a průsvitných modelů, v nichž se ženy v létě ukazují.

Renata (25)

"Prázdninový románek jsem si vyzkoušela dvakrát, jednou v Itálii a jednou v Řecku. Pokaždé to bylo s Čechem a šlo o jednu z nejžhavějších zkušeností, jakou jsem kdy zažila. Sex byl neuvěřitelný, vypadalo to, že se k sobě dokonale hodíme a už se nikdy nerozloučíme. Jenže jakmile skončila dovolená, už jsme se nikdy neviděli. Vždycky jsem to obrečela a byla z toho špatná, ale vím stoprocentně, že bych do toho šla znovu."

Na vizuální podněty jsou přitom citlivé i ženy. Jenže zatímco můžete získat cenné body zdůrazněním vypracované postavy, lze je též rychle ztratit překročením hranice dobrého vkusu. "Češi jsou v tom specialisté a berou to jako úplně normální věc, ale když vidím chlapa, který jde do společnosti oblečený do půl těla a oblažuje všechny kolem svým odhaleným pupkem, pokoušejí se o mě mrákoty," rozčiluje se dvaatřicetiletá Monika.

"A omluvou není ani letní období. Ve většině evropských restaurací a barů u pláže platí, že vás neobslouží, pokud přijdete jen v plavkách. S chlapem, který nerespektuje základní pravidla společenského chování, bych si zkrátka nic nezačala ani v sebeobraně." Tím, že zůstanete i na dovolené na úrovni, můžete u žen pouze získat.

Neočekávejte a neslibujte

Při navazování prázdninových kontaktů buďte realističtí a pokud možno i upřímní. Nečekejte od flirtu nic víc než krátkodobé pobavení a nic jiného neslibujte ani své partnerce. Většina žen není tak naivní, aby očekávala po týdenním sexu nabídku k sňatku a kupní smlouvu na rodinnou vilu. Výmysly o osudové lásce a společně stráveném důchodu u nich velmi pravděpodobně vyvoláte jen shovívavý úsměv. "Jakmile mi kluk, se kterým se potkám na dovolené, začne vykládat, že tohle ještě nikdy necítil a jak se budeme po dovolené navštěvovat, řadím okamžitě zpátečku. Přeborníci na tyhle celoživotní sliby jsou většinou jižanské národy a vždycky to zavání průšvihem," tvrdí šestadvacetiletá Mariana.

Sport může být fajn příležitostí, jak si připravit půdu pro prázdninový flirt.

Podle ankety, kterou mezi tisíci čtenáři provedl v roce 2010 server HolidayExtras.com, odjíždí třetina lidí na dovolenou s jasným záměrem užít si letní flirt. Muži jsou přitom představou prázdninového sexu zaujati víc než ženy. Třicet osm procent dotázaných se domnívalo, že letní sexuální románek není příliš dobrý nápad, ale dvanáct procent mužů a šest procent žen si tento druh rozptýlení dopřává pravidelně. I když prázdninový sex někdy zažila víc než třetina lidí, pouze šest procent románků skončilo happyendem. Naprostá většina těchto lásek má velmi krátký život.

Pokud si však chcete užít jen letní románek, zaměřte se na norské turistky. Podle výzkumu společnosti Durex jsou právě Norky nejpovolnější a prázdninový románek na jednu noc absolvovalo sedmdesát procent z nich. Následují Finky, Novozélanďanky a Švédky.

Buďte originální a nedávejte číslo

Podařilo se vám navázat kontakt? Pokuste se vymyslet něco originálnějšího než je procházka po pláži nebo pozvání do hotelového baru. Konkurence plážových playboyů je velká a originalita vám přihraje cenné body. Naprostá většina prázdninových letovisek nabízí nepřeberné množství aktivit, při nichž můžete zapůsobit (vodní lyžování, půjčení čtyřkolek, skútrů, kurzy potápění atd.). Využijte toho.

Velkým rizikem letního románku jsou přirozeně sexuálně přenosné choroby. Podle studie provedené v roce 2004 v Royal Hallamshire Hospital dochází pravidelně každý rok k prudkému nárůstu výskytu sexuálně přenosných chorob právě v období letních a zimních prázdnin. Dostatečná zásoba kondomů by tak pro vás měla být samozřejmostí. Představa, že za zkušeného jste tu jen vy a vaše vyvolená je nevinná květinka, je značně naivní a může vás stát pobyt na venerologickém oddělení.

Dobře si navíc rozmyslete, jaký kontakt své prázdninové partnerce poskytnete. Pokud nehodláte svůj flirt už nijak dál rozvíjet, nemá smysl dávat jí telefon, na němž vás potom může dalších několik měsíců uhánět. Nejbezpečnější variantu představuje e-mailová adresa. Sami se pak můžete rozhodnout, zda na její dopisy budete reagovat, nebo je necháte padat do koše jako spam.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Další z rubriky

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

CIA v Himálaji: američtí špioni na střeše světa ztratili plutonium

Zvládneme to také! Čínští technici a dělníci oslavují úspěšný jaderný test....

Aby mohla sledovat první čínské krůčky na poli jaderného zbrojení, spustila CIA v polovině šedesátých neobvyklou...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Najdete na iDNES.cz