Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Předvolební slib je tupé slovní spojení, říká studentka Stana

aktualizováno 
Image křehké blondýnky v jejím případě klame. Třiadvacetiletá studentka filozofické fakulty Stana je sebevědomá a racionální slečna, která dovede být břitká a která se ráda předvádí před fotoaparátem. Bavilo by ji stavět motorky a sexy jí přijdou punkrockové hvězdy.

Studentka Stana | foto: Adolf Zika

Zvoní telefon. Co vás napadne?
Že nechci slyšet o žádném průšvihu.

Existuje muž, jehož si moc vážíte, a proto byste s ním nestrávila vášnivou noc?
Pointa je v tom, že u lidí, jichž si moc vážíme, nás většinou ani nenapadne něco takového chtít. Přál byste si prožít vášnivou noc například s Marie Curie nebo Hannah Arendtovou? Silně o tom pochybuji, ačkoliv by na tom nebylo nic špatného, byli to lidé z masa a kostí stejně jako my. Ale napadlo by vás to?

Jakou máte úchylku?
Nemyslím si, že mám skutečnou úchylku. Možná mě baví neobvyklé věci, ale úchylka je pro ně zavádějící výraz.

Která část oděvu vás na někom jiném odpuzuje?
Nemám ráda, když někdo, hlavně muži, nosí ponožky do sandálů. V podstatě je to okamžitě degraduje a je konec veškerého dojmu. Nesnáším šusťákové soupravy.

Jak velká by musela být nalezená suma peněz, abyste ji nevrátila?
Jsem poctivý hlupák, určitě bych ji vrátila tak jako tak. Tuhle jsem v bance na přepážce sama upozornila, že jsem dostala vráceno více peněz, než jsem měla dostat. Slušní lidé to dělají automaticky, pak jim dojde, že jsou trubky. (smích) Slečna za přepážkou byla tehdy natolik šokovaná, že mi dala plyšovou žirafu. Co je to za dobu, když lidi překvapí slušnost?

Další bezesná noc. Na co myslíte?
Celkem trpím na noční můry, takže bezesná noc by byla fajn pauza. Taky ze spaní křičím. Bezesná noc by znamenala kvalitní odpočinek.

Jaká je vaše oblíbená lež při seznamování?
Sázím na upřímnost.

Jaké povolání je pro Vás sexuálně přitažlivé?
Architekt, fotograf, punkrocková hvězda.

Svému kamarádovi/kamarádce odpustíte spíš to, že moc pije, nebo to, že podvádí svého přítele/přítelkyni?
Obojí. Obojí je život. Obojí je substituce za něco, co buďto nefunguje, nebo vůbec není. Takže pokud nezačne jít po krku přímo mně, pořád držím basu.

Jste ráda sama? Kdy?
Sama? Ani moc ne. I odpočinek mám ráda ve společnosti někoho, kdo je mi blízký. Nevím, jestli jsou lidé předurčeni k tomu žít ve dvou, ale rozhodně nejsou určeni k tomu žít sólo, o samotě. Samotu potřebuji snad jen, když se učím, abych se mohla v klidu soustředit. Ale jinak mě spíš ubíjí.

podívejte se na video z focení stany

Udělala jste někdy dobrý skutek a teď toho litujete?
Spoustu, ale asi bych je udělala znovu.

Jaké slovo/slovní spojení vás irituje?
Předvolební slib. Je to velmi nelogické spojení, které navozuje dojem platnosti pouze pro období před volbami. Je to velmi tupé.

První věc, kterou uděláte po návratu z cesty?
Vybavuji si svoje příchody do bytu. Odložím kufry, umyju si ruce, otevřu okna a vyvětrám, kouknu do ledničky, jestli něco neplesniví, dám sprchu, něco k jídlu, vybalím kufry, dám prát prádlo, mezi tím projedu všechny maily a obstarám nejnutnější. Na druhý den bych mohla vyrazit na další cestu. Asi v tom už mám systém. Dokonce jsem schopná se zabalit se vším nutným do patnácti minut.

Kdybyste musela, s kým byste si vyměnila život?
Svůj život bych bez váhání vyměnila se svým dítětem, kdybych nějaké měla a bylo by to nutné a jediné řešení. Myslím, že člověk by vyměnil život pro své dítě bez váhání. V jakémkoliv jiném případu mi výraz "muset" přijde irelevantní.

Co závidíte mužům?
Některým z nich evolučně dokonalejší tělo a v jistém ohledu bystřejší intelekt. Taky dravost a odolnost. V zásadě jsem sama se sebou spokojená, ale to neznamená, že nevidím své nedostatky.

Chtěla byste být slavná za svého života, nebo až po smrti?
Sláva není to, po čem toužím. Nazvala bych to možná doceněním. Vyhovuje mi moje relativní anonymita, paradoxně mi umožňuje exhibicionismus ve fotografii. Krom toho časem zjistíte, že lidé, kteří by si zasloužili být slavní, většinou slavní nejsou, a když, tak až po smrti. Navíc mám ten dojem, že v Česku slovo sláva znamená vycpat si prsa silikonem a vymetat večírky, být obden na titulce bulváru. Je to samoúčelné a standardně tupé. Nedivím se pak, že tu slovo celebrita znamená v podstatě nadávku.

Váš ideální muž: chytrý, inteligentní, ale chladný - nebo raději nijak velký "myslitel", ale lidský a živočišný?
Vím jistě, že svého ideálního muže už mám. A je natolik unikátní, že to, z čeho mi dáváte na výběr, je příliš břitké na to, abych své ideály mohla definovat.

Dojímá vás naše státní hymna?
Ano. Znamená přeci domov. Podobný vztah mám k Vltavě.

Víte stoprocentně, že za hříchy se po smrti nepyká. Začnete žít jinak?
Slušní lidé se nechovají slušně ze strachu z trestu. Řekla bych, že je k tomu povedou vyšší hodnoty. Předpoklad posmrtného trestu za hříchy implikuje víru v posmrtný život. Nevím, co budete po smrti dělat vy, ale já věřím, že shniji a prostě nebudu. Nedokážu vysvětlit všechny otázky, které mě samotnou napadají, ale než abych hledala jejich odpovědi ve víře, raději počkám na racionální vysvětlení. Nápad, že po smrti není trestu za hříchy, je pro mě stejná oznamovací věta jako že je v Tescu výprodej ponožek.

Potkala jste někdy někoho neznámého na ulici a řekla si: s tím bych šla?
Jednou se mi to stalo, ale ne na ulici.

Mění se v průběhu života vaše sexuální fantazie? Jak?
Na první část vaší otázky odpovídám ano a na druhou velmi.

Jakou profesi byste ráda vyzkoušela?
Stále chci něco zkoušet. Bavilo by mě stavět nábytek nebo třeba motorky, kdyby mě to někdo poctivě učil. Bavilo by mě psát recenze na knížky nebo být gourmet kritikem, kdybych se nebála jíst některé hlavonožce a plže. Ráda bych si vyzkoušela například restaurování. Obecně pracuji ráda, typem mě baví produkční práce, kreativní práce. Bavilo by mě asi i učit, nejvíc ty úplně nejmenší děti.

Kteří muži jsou pro vás tabu?
Tabu je jednoznačný sociální zákaz nějaké aktivity, která může, ale nemusí být nezákonná, pokaždé je však společností viděna jako absolutně nepřípustná a učinila by z vás minimálně zrůdu. V naší společnosti je tabu např. kanibalismus (všimněte si, že v českých zákonech na toto neexistuje ani právní postih, trest, jak je to mimo veškerá naše měřítka) nebo nekrofilie. Tabu pro mě tedy budou znamenat tímto způsobem duševně vychýlení jedinci.

Rozumíte si i s člověkem, který je vám tělesně nesympatický?
Je-li mi povahově sympatický, není důvod ho odvrhnout.

Který sen raději necháte snem?
Ať chceme nebo ne, je spousta věcí, které nezvládneme nikdy zrealizovat, na druhou stranu je ale spousta věcí, které se zrealizovat dají. Jen na nich člověk musí pracovat. Vše je pouze otázka priorit. Musím říci, že se mi v životě splnila už spousta snů a jsem za to vděčná, člověk by v sobě měl mít tu pokoru si to uvědomit.

Řekla jste někdy někomu: škoda, že jsme se nepotkali dříve?
Ano, řekla, ale nakonec jsme se shodli, že je fajn, že jsem o dvacet let mladší.

U kolika mužů jste strávila celou noc, ale nespala s nimi?
U hodně mužů. Mám spoustu přátel, je normální, že jeden u druhého občas přespíme. To je v pořádku.

Žila byste jinak, kdybyste byla mužem?
Doufám, že ano. (smích) Třeba bych byla schopnější. Nebo taky ne.

FOTO: ADOLF ZIKA

Děkujeme centru Blue Orange

Líbí se vám fotky Stany?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 8. června 2010. Anketa je uzavřena.

Ano 3997
Ne 692


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Miluji vše, co je sladké, říká MOgirl Sweeney

MOgirl Sweeney miluje filmy a poetické výtvarné umění Tima Burtona.

Považuje se za obětavou, ale též narcistickou, vypočítavou, drzou a náladovou. A sní o tom, že si jednou koupí pozemek,...

Došlo mi to po prvním polibku se ženou, říká MOgirl Ivana

Ženy jsou živelnější,“ říká MOgirl Ivana.

Její coming out se odehrál před deseti lety. A měla štěstí, ze strany rodiny i okolí se setkala s tolerancí a rozumem....

Čím víc se ocitnu na dně, tím výš se pak zvednu, říká MOgirl Linuef

Miluju vyjet do přírody a hrát larp, říká MOgirl Linuef.

Motivovat ji dokážou i negativní věci, tlaky a trable. Je energetická, extrovertní, silná i upřímná. „A jsem též hrozný...

Najdete na iDNES.cz