Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přežije váš vztah sex ve třech?

  8:00aktualizováno  8:00
Chcete ho vyzkoušet už dlouho a teď se zdá, že byste k tomu mohli přemluvit i svou partnerku. Má ale váš vztah vůbec šanci vydržet jinou ženu či muže v posteli? Čtěte, než jim otevřete dveře do ložnice.

Sex ve třech patří mezi standardní mužské sny. Pozor ale, aby se vám tohle přání nevymklo z rukou. | foto: Profimedia.cz

Sex ve třech, přirozeně ve složení dvě ženy a jeden opečovávaný muž, zaujímá v mužských erotických fantaziích přední místo.

Muž si představuje barvité scény, kterak se po něm vinou dvě přítulné kočičky, které by mohly pózovat na předních stránkách pánských časopisů, a udělají mu pomyšlení. Na něj zbude jen skvělá role pána tvorstva, který veškeré dění usměrňuje svou mužnou přítomností.

Jenže ve skutečnosti může celá situace dopadnout poněkud odlišně.

Výměnou za dvě ženy trvá partnerka na sexu se dvěma muži. Nebo se v jeho oddané drahé polovičce probudí zasuté lesbické sklony a poněkud zapomene všímat si přítomného mužského prvku. Ve finále muž předvede žárlivý výstup ohledně své potencionální sokyně a pracně budovaný vztah skončí v troskách.

Zvládnete to?

Máte se tedy o sex ve třech vůbec pokoušet, nebo na něj raději rovnou rezignovat? Před hromadným sexem byste v první řadě měli provést revizi svého vztahu.

"Pokud si do ložnice chcete přizvat dalšího člověka, měli byste si být především jistí, že to zvládnete vy sami," říká psycholožka Eva Dušková. "Řada mužů sice na svou partnerku žárlí, ale domnívají se, že druhá žena je nijak neohrozí. Když potom ale vidí, jak si spolu ony dvě ženy rozumí, začne mu to vadit mnohem víc, než původně předpokládal."

Sex ve třech

Stejně tak byste měli být připraveni na požadavek své partnerky na sex se dvěma muži. Pokud s touto představou máte problém, je potřeba stanovit pravidla dopředu a domluvit se na jasných hranicích.

"Z hlediska vztahu bych před sexem ve třech lidech velmi přemýšlela," varuje psycholožka. "Ačkoli si původně můžete oba myslet, že máte svou žárlivost zcela pod kontrolou, ve skutečnosti nemusíte být schopni se s přítomností dalšího člověka v intimní situaci vyrovnat. Může se tak zcela porušit intimita mezi vámi a mohou se zpřetrhat vztahové vazby."

Problematická partnerka

Pokud už máte v hlavě srovnáno, že sex ve třech pro vás nepředstavuje problém, je načase zvážit, jestli jej zvládne i vaše partnerka.

"Velmi bych nedoporučovala do podobných praktik zapojovat například kamarádku, se kterou se pravidelně stýkáte, a vůbec osoby, s nimiž přicházíte do styku i na osobní nebo profesní rovině," radí psycholožka. "Jestliže se podobná zkušenost nemá dotknout vašeho vztahu, je potřeba striktně oddělit rovinu citovou a tělesnou."

Pokud si pozvete do postele svou rodinnou přítelkyni, počítejte předem s tím, že jeden ze vztahů (ať už s partnerkou, nebo kamarádkou) vezme za své. Jen málokterá dokáže potkávat v hospodě, na mejdanech a dalších společných akcích ženu, se kterou se vyspal její partner.

Mnohem praktičtější z tohoto hlediska je najít si druhou ženu na inzerát a kontakt s ní omezit jen na jednu konkrétní akci. Samozřejmě, že v takovém případě však stoupá riziko nákazy pohlavně přenosnými chorobami a podobné nepříjemnosti.

Určete pravidla

Jste přesvědčeni, že sex ve třech je akce přesně pro vás a nehodláte se jí vzdát? Před začátkem si ještě stanovte pevná pravidla.

Sex ve třech

"Ženy přistupují k sexu ve třech často podobně jako k nevěře," říká psycholožka. "Pokud se odehrává pouze na tělesné rovině, jsou schopné ho tolerovat mnohem snáze a lépe než v případě, že do hry vstupují i city."

Najděte si "do party" ženu, s níž vás nespojují žádné osobní vazby, a domluvte se, že s ní po onom konkrétním večeru oba přerušíte veškeré styky. Vaši partnerku to alespoň trochu uklidní, protože ji nebude považovat za svou sokyni.

Nesnažte se svou drahou polovičku k sexu ve třech přemlouvat. Pokud se podvolí pouze proto, že si to přejete vy, výsledek stejně nebude stát za nic a vy si navíc zaděláte na velké vztahové problémy. Se skupinovým sexem by měla souhlasit sama za sebe. Minimálně se tak vyhnete pozdějším výčitkám.

Stejně tak by pro vás měl být skupinový sex tabu, pokud váš vztah nemá příliš pevné základy nebo dokonce prochází krizí. Sex ve třech mu neposkytne nové skvělé podněty a impulsy, jak možná doufáte, ale naopak ho ještě víc oslabí.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Další z rubriky

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Najdete na iDNES.cz