Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příručka na rande: Velký atlas žen

  10:00aktualizováno  10:00
Femme fatale, holka do nepohody, diblík, citlivka. Která z nich vám přišla na rande − a co z toho pro vás plyne? Získejte přehled v základních typech žen.

Rozpustilá, praštěná, uhihňaná... a nejspíš to poznáte už na prvním rande | foto: Profimedia.cz

Holka do nepohody

Identifikační znaky: Jako místo schůzky zavrhne romantickou restauraci a radši vás vytáhne na horolezeckou stěnu nebo na okresní přebor v orientačním běhu. Těžko od ní můžete chtít, aby vás oslňovala v sexy minišatech. Pokud s ní chcete být, raději se snažte najít zalíbení v pohorkách a větrovce.

Budou-li vám ji kamarádi závidět, zcela určitě to nebude kvůli její ženskosti, něžnosti a křehkému naturelu. Na druhou stranu si můžete být jisti, že kdybyste se s ní ocitli v divočině, během dvou hodin postaví přístřeší, stáhne tygra a usmaží vám z něj chutný steak.

Žena do nepohody

Jak na ni: Zapomeňte na květiny a řeči o tom, že ji budete nosit na rukou. Ve skutečnosti má totiž nejspíš znatelně větší fyzičku než vy a celkem v klidu by mohla ona nosit vás.

Zapůsobíte na ni akčním a originálním programem, který jí umožní vybít fyzický přetlak. Vezměte ji na sjíždění divoké vody a večer ve stanu jí pak můžete pomáhat svlékat moiru.

Diblík

Identifikační znaky: Je ohromně veselá a její perlivý smích se vám zavrtává až do těch nejspodnějších vrstev kůže. Pokud jste se do ní nezamilovali nebo netrpíte patologickou vášní pro uhihňané holčičky, patrně z ní do dvou hodin dostanete psotník.

Jde o ženu, která se rozhodla jednou provždy ignorovat svůj skutečný biologický věk a snaží se urputně všechny kolem a především sama sebe přesvědčit, že je jí stále patnáct. Jestliže je jí přes třicet, možná vám při pohledu na její dovádivé culíčky, růžovou rtěnku a tričko nad pupík naskočí kopřivka.

Jak na ni: Zajděte na diskotéku, usaďte se v blízkosti puberťáků a snažte se vstřebat co nejvíc z jejich konverzace. Důsledně se vyhýbejte jakýmkoli vážnějším tématům hovoru, oslovujte ji "kotě, bejby a kočko“, a hlavně neustále stavte na odiv svůj cool životní styl, který vyžaduje, abyste zůstali stále free.

Femme fatale

Identifikační znaky: Téměř vždy jde o ženu s více či méně temnou minulostí. Tváří se tajemně a dělá takové narážky na svůj předchozí život, které vám neumožní nezeptat se, o co vlastně jde.

Chvíli se nechá přesvědčovat, pak vám však na důkaz důvěry, kterou k vám pojala, vylíčí některá z traumat svého života.

Femme fatale

Navzdory tomu (a možná někdy i díky tomu) působí zajímavě, originálně a netradičně. Bohužel se jen málokdy hodí pro partnerský život, protože má většinou dost starostí sama se sebou a pohybuje se výhradně ode zdi ke zdi. Její osudovost spočívá v tom, že vám rozvrátí život od základů a většinou se vám na ni nepodaří nikdy úplně zapomenout.

Jak na ni: Dostat se pod kůži femme fatale vyžaduje už vyšší dívčí. Nikdy pořádně nevíte, co od ní můžete čekat, co si myslí a co v další minutě udělá.

Zcela určitě neuděláte chybu, když ji budete soustředěně poslouchat a projevovat jí pochopení. Netlačte na ni, stejně se s vámi vyspí teprve tehdy, když sama bude chtít.

Citlivka

Identifikační znaky: Když promluví na veřejném místě, musíte se jí třikrát zeptat, co vlastně říkala. Sebevědomě hlasitý projev totiž už v dětství vyměnila za kuňkání a kníkání. Projevuje se velmi přemýšlivě, je orientovaná do sebe a nebezpečně inklinuje k filozofii.

Pravděpodobně je vegetariánka, nebo alespoň projevuje podivnou zálibu ve východních náboženstvích, minulých životech, homeopatii či holotropním dýchání. Pokud už náhodou spontánně mluví, vykládá především o sobě, o nechápajícím okolí, případně o svých chorobách. Na druhou stranu většinou mluví tak potichu, že můžete celkem snadno vypnout pozornost a přemýšlet o tom, jaký je váš šéf hlupák.

Jak na ni: Je celkem jedno, jaké šrouby jí budete valit do hlavy. Důležité je, aby v nich dostatečně zazněla slova: osud, souznění, duše, harmonie.

Je potřeba ji přesvědčit, že ačkoli jste se v posledním měsíci vyspal se všemi jejími kamarádkami, šlo jen o důsledek traumatu z dětství a hledali jste vlastně sami sebe. Každopádně se musíte několikrát ostýchavě zmínit o tom, že něco podobného jste ještě nikdy nezažili.

Nezávislačka

Identifikační znaky: Dá vám obrovskou práci vůbec ji přesvědčit, aby si s vámi dala schůzku. Vecpat setkání do jejího nabitého programu je totiž skutečná dřina.

Zaneprázdněná žena

Dělá kariéru, má milion a osm známých a přibližně stejný počet koníčků. Je společenská, příjemná, vtipná, je s ní zábava, ale stále si od vás udržuje bezpečný odstup. Dokáže vás celý večer bavit smrští vtipných historek, ale když se k ní pokusíte vlichotit na kafe, zabouchne vám dveře před nosem a z okna vám pošle vzdušný polibek.

Jak na ni: V žádném případě na ni netlačte a hlavně před ní nefňukejte. Nezávislačku může okouzlit a oslovit pouze zase nezávislák. Nezávazně konverzujte a své návrhy nechte viset ve vzduchu.

Spolkněte všechny své stížnosti, traumata i starosti s nemožnými kolegy a dejte jí najevo, že jste mužem se širokými rameny, která čekají na to, až se o ně někdo opře.

Pečovatelka

Identifikační znaky: Na rande může přijít v šedivé mikině stejně jako v minisukni. Pro pečovatelku není oblečení důležité, mnohem podstatnějším rysem je její chování. Kdybyste ji o to požádali, bude se kvůli vám plazit přes střepiny skla a ještě se při tom usmívat.

Je pečlivá, prosociálně založená a svůj čas nejspíš věnuje Armádě spásy, mírovým sborům nebo místnímu útulku pro zvířata.

Její obětavost by se dala vázat do svazečků a prodávat za deset korun kus. Ačkoli někdy je její pečující tendence poněkud náročná, oceníte ji, jakmile vás složí chřipka.

Žena a bezdomovec

Jak na ni: Přesvědčte ji, že jste ten největší chudák na severní polokouli, že ji nutně potřebujete a že je vaší poslední spásou.

Pokud nevlastníte žádný tělesný handicap, kterým byste ji dojali, alespoň vytáhněte na světlo historku o tom, jak vás všichni už odmalička odstrkovali a ve školce vám rozšlapávali bábovičky.

Máte za to, nějaký typ žen v našem výčtu schází? Prošla jeho zástupkyně vaším životem – a rádi byste se podělili o charakteristiku i návod, jaký přístup právě tenhle typ žen vyžaduje? Napište nám na e-mail redakce@xman.cz a pomozte nám v případném pokračování typologii žen rozšířit. Do předmětu napište typologie žen.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Najdete na iDNES.cz