Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příručka na rande: Velký atlas žen

  10:00aktualizováno  10:00
Femme fatale, holka do nepohody, diblík, citlivka. Která z nich vám přišla na rande − a co z toho pro vás plyne? Získejte přehled v základních typech žen.

Rozpustilá, praštěná, uhihňaná... a nejspíš to poznáte už na prvním rande | foto: Profimedia.cz

Holka do nepohody

Identifikační znaky: Jako místo schůzky zavrhne romantickou restauraci a radši vás vytáhne na horolezeckou stěnu nebo na okresní přebor v orientačním běhu. Těžko od ní můžete chtít, aby vás oslňovala v sexy minišatech. Pokud s ní chcete být, raději se snažte najít zalíbení v pohorkách a větrovce.

Budou-li vám ji kamarádi závidět, zcela určitě to nebude kvůli její ženskosti, něžnosti a křehkému naturelu. Na druhou stranu si můžete být jisti, že kdybyste se s ní ocitli v divočině, během dvou hodin postaví přístřeší, stáhne tygra a usmaží vám z něj chutný steak.

Žena do nepohody

Jak na ni: Zapomeňte na květiny a řeči o tom, že ji budete nosit na rukou. Ve skutečnosti má totiž nejspíš znatelně větší fyzičku než vy a celkem v klidu by mohla ona nosit vás.

Zapůsobíte na ni akčním a originálním programem, který jí umožní vybít fyzický přetlak. Vezměte ji na sjíždění divoké vody a večer ve stanu jí pak můžete pomáhat svlékat moiru.

Diblík

Identifikační znaky: Je ohromně veselá a její perlivý smích se vám zavrtává až do těch nejspodnějších vrstev kůže. Pokud jste se do ní nezamilovali nebo netrpíte patologickou vášní pro uhihňané holčičky, patrně z ní do dvou hodin dostanete psotník.

Jde o ženu, která se rozhodla jednou provždy ignorovat svůj skutečný biologický věk a snaží se urputně všechny kolem a především sama sebe přesvědčit, že je jí stále patnáct. Jestliže je jí přes třicet, možná vám při pohledu na její dovádivé culíčky, růžovou rtěnku a tričko nad pupík naskočí kopřivka.

Jak na ni: Zajděte na diskotéku, usaďte se v blízkosti puberťáků a snažte se vstřebat co nejvíc z jejich konverzace. Důsledně se vyhýbejte jakýmkoli vážnějším tématům hovoru, oslovujte ji "kotě, bejby a kočko“, a hlavně neustále stavte na odiv svůj cool životní styl, který vyžaduje, abyste zůstali stále free.

Femme fatale

Identifikační znaky: Téměř vždy jde o ženu s více či méně temnou minulostí. Tváří se tajemně a dělá takové narážky na svůj předchozí život, které vám neumožní nezeptat se, o co vlastně jde.

Chvíli se nechá přesvědčovat, pak vám však na důkaz důvěry, kterou k vám pojala, vylíčí některá z traumat svého života.

Femme fatale

Navzdory tomu (a možná někdy i díky tomu) působí zajímavě, originálně a netradičně. Bohužel se jen málokdy hodí pro partnerský život, protože má většinou dost starostí sama se sebou a pohybuje se výhradně ode zdi ke zdi. Její osudovost spočívá v tom, že vám rozvrátí život od základů a většinou se vám na ni nepodaří nikdy úplně zapomenout.

Jak na ni: Dostat se pod kůži femme fatale vyžaduje už vyšší dívčí. Nikdy pořádně nevíte, co od ní můžete čekat, co si myslí a co v další minutě udělá.

Zcela určitě neuděláte chybu, když ji budete soustředěně poslouchat a projevovat jí pochopení. Netlačte na ni, stejně se s vámi vyspí teprve tehdy, když sama bude chtít.

Citlivka

Identifikační znaky: Když promluví na veřejném místě, musíte se jí třikrát zeptat, co vlastně říkala. Sebevědomě hlasitý projev totiž už v dětství vyměnila za kuňkání a kníkání. Projevuje se velmi přemýšlivě, je orientovaná do sebe a nebezpečně inklinuje k filozofii.

Pravděpodobně je vegetariánka, nebo alespoň projevuje podivnou zálibu ve východních náboženstvích, minulých životech, homeopatii či holotropním dýchání. Pokud už náhodou spontánně mluví, vykládá především o sobě, o nechápajícím okolí, případně o svých chorobách. Na druhou stranu většinou mluví tak potichu, že můžete celkem snadno vypnout pozornost a přemýšlet o tom, jaký je váš šéf hlupák.

Jak na ni: Je celkem jedno, jaké šrouby jí budete valit do hlavy. Důležité je, aby v nich dostatečně zazněla slova: osud, souznění, duše, harmonie.

Je potřeba ji přesvědčit, že ačkoli jste se v posledním měsíci vyspal se všemi jejími kamarádkami, šlo jen o důsledek traumatu z dětství a hledali jste vlastně sami sebe. Každopádně se musíte několikrát ostýchavě zmínit o tom, že něco podobného jste ještě nikdy nezažili.

Nezávislačka

Identifikační znaky: Dá vám obrovskou práci vůbec ji přesvědčit, aby si s vámi dala schůzku. Vecpat setkání do jejího nabitého programu je totiž skutečná dřina.

Zaneprázdněná žena

Dělá kariéru, má milion a osm známých a přibližně stejný počet koníčků. Je společenská, příjemná, vtipná, je s ní zábava, ale stále si od vás udržuje bezpečný odstup. Dokáže vás celý večer bavit smrští vtipných historek, ale když se k ní pokusíte vlichotit na kafe, zabouchne vám dveře před nosem a z okna vám pošle vzdušný polibek.

Jak na ni: V žádném případě na ni netlačte a hlavně před ní nefňukejte. Nezávislačku může okouzlit a oslovit pouze zase nezávislák. Nezávazně konverzujte a své návrhy nechte viset ve vzduchu.

Spolkněte všechny své stížnosti, traumata i starosti s nemožnými kolegy a dejte jí najevo, že jste mužem se širokými rameny, která čekají na to, až se o ně někdo opře.

Pečovatelka

Identifikační znaky: Na rande může přijít v šedivé mikině stejně jako v minisukni. Pro pečovatelku není oblečení důležité, mnohem podstatnějším rysem je její chování. Kdybyste ji o to požádali, bude se kvůli vám plazit přes střepiny skla a ještě se při tom usmívat.

Je pečlivá, prosociálně založená a svůj čas nejspíš věnuje Armádě spásy, mírovým sborům nebo místnímu útulku pro zvířata.

Její obětavost by se dala vázat do svazečků a prodávat za deset korun kus. Ačkoli někdy je její pečující tendence poněkud náročná, oceníte ji, jakmile vás složí chřipka.

Žena a bezdomovec

Jak na ni: Přesvědčte ji, že jste ten největší chudák na severní polokouli, že ji nutně potřebujete a že je vaší poslední spásou.

Pokud nevlastníte žádný tělesný handicap, kterým byste ji dojali, alespoň vytáhněte na světlo historku o tom, jak vás všichni už odmalička odstrkovali a ve školce vám rozšlapávali bábovičky.

Máte za to, nějaký typ žen v našem výčtu schází? Prošla jeho zástupkyně vaším životem – a rádi byste se podělili o charakteristiku i návod, jaký přístup právě tenhle typ žen vyžaduje? Napište nám na e-mail redakce@xman.cz a pomozte nám v případném pokračování typologii žen rozšířit. Do předmětu napište typologie žen.

Autoři:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Další z rubriky

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Extrémní gastronomie: „škvarky“ z vybíjených delfínů mají příchuť rtuti

Postoj úřadů k zabíjení delfínů je v Peru vlažný. I proto tam delfíní maso...

Sytě červené a tučné maso „chancho marino“, které vám nabídnou v přímořských rybích restauracích Peru jako předkrm,...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Najdete na iDNES.cz