Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profil hráče: kdo je Bertrand Grospellier?

Komerční sdělení   17:00aktualizováno  17:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud jste o tomto skoro třicátníkovi z Francie ještě neslyšeli, pak ho možná poznáte z fotek. Bývalý elitní hráč Starcraftu patří dnes k nejlepším turnajovým hráčům pokeru. Pojďme se proto blíže podívat na jeho životopis.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bertrand Grospellier | foto: PokerStars.cz

ElkY, tak zní Grospellierova přezdívka z dob, kdy hrával profesionálně počítačovou hru Starcraft: Broodwar. Tak jako v pokeru i v ní patřil díky své vlastní ctižádosti k nejlepším na světě. Dokonce pobýval pár let v Jižní Koreji, kde se dodnes hraje Starcraft profesionálně.

Grospellier byl jedním z prvních cizinců, který se do Koreje kvůli hraní přestěhoval. V Soulu pobýval od roku 2002 do poloviny roku 2004. Na svém kontě má samozřejmě řadu cenných starcraftových umístění, například druhé místo z herní olympiády World Cyber Games z roku 2001.

Krátce poté, co zanechal Starcraftu, objevil Grospellier kouzlo karet. A záhy zjistil, že poker mu jde neméně skvěle, a že v něm dokáže vyhrávat peníze. Spousty peněz. Grospellier byl vůbec prvním hráčem, který dokázal na PokerStars dosáhnout statusu Supernova a později Supernova Elite. ElkY dokázal díky soustavnému "grindu" nahrát 100 000 věrnostních bodů za 2 týdny a milióny za 4.5 měsíce.

Poker. Ilustrační foto

Grospellierovo jméno je také zvěčněné v Guinessově knize rekordů, a to u kolonky nejvíce odehraných SNG během jedné hodiny. ElkY jich zvládl 62, každé s buy-inem $6.50 dolaru.

Francouzovi turnajové výhry v pokeru už přesáhly částku 6 miliónů dolarů. Rodák z malého města Melun na severu Francie má na svém kontě i několik velkých úspěchů. Tím největším je vítězství na turnaji PokerStars Carribean Adventure v roce 2008, za které ElkY inkasoval $2 000 000 dolarů. O rok později na tom samém turnaji zvítězil ve speciálním high roller eventu s buy-inem 25 000 dolarů a připsal si dalších $433 500 dolarů.

Úspěchy zaznamenal člen týmu PokerStars Pro i na okruhu World Poker Tour. V roce 2008 zvítězil na turnaji Festa al Lago s buy-inem 15 000 dolarů a inkasoval rovný $1 411 015 dolarů. Grospellier je teprve třetím pokerovým hráčem, kterému se povedlo vyhrát jak na WPT, tak v rámci European Poker Tour. Dalšími dvěma jsou Gavin Griffin a Roland de Wolfe.

Poker. Ilustrační foto

Abychom ale dokázali, že ElkY je skutečně všestranný hráč, je třeba zmínit i jeho online úspěchy. Ve skvělém světle se ukázal například v online sérii World Championship of Online Poker, kterou každým rokem pořádá herna PokerStars.

V roce 2009 v rámci ní zvítězil hned ve dvou turnajích a pokaždé vyhrál přes 200 000 dolarů. Hlavně jeho výhra v turnaji s buy-inem 215 dolarů, ve které porazil 9 220 dalších hráčů patří k těm vůbec nejcennějším, které na online scéně dokázal vybojovat.

Grospellier pokerem žije, s barvami PokerStars na tričku se pravidelně účastní turnajů v rámci European Poker Tour. V prosinci 2010 jej mohli vidět i fanoušci pokeru v České republice. ElkY se totiž účastnil pražského turnaje EPT v hotelu Hilton.

Nedokázal zvítězit, ale úsměv mu z tváře nezmizel. A tak zatím jediné, co mu uniká, je výrazný triumf na World Series of Poker. Vzhledem k jeho věku (8.února 2011 oslaví třicáté narozeniny) má ale tuhle metu stále ještě před sebou a dost času na to ji s velkou pompou zdolat.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:


Nejčtenější

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...

VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Vzlétl jsem s Boeingem 737. Skoro jako doopravdy

Snili jste jako malí, že budete pilotem? Máte šanci to zkusit.

Vypadá to jako běžný obchod, jenže jakmile se za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v jiném světě. Jen pár kroků od...

Další z rubriky

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Najdete na iDNES.cz