Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profil hráče: kdo je Bertrand Grospellier?

Komerční sdělení   17:00aktualizováno  17:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud jste o tomto skoro třicátníkovi z Francie ještě neslyšeli, pak ho možná poznáte z fotek. Bývalý elitní hráč Starcraftu patří dnes k nejlepším turnajovým hráčům pokeru. Pojďme se proto blíže podívat na jeho životopis.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bertrand Grospellier | foto: PokerStars.cz

ElkY, tak zní Grospellierova přezdívka z dob, kdy hrával profesionálně počítačovou hru Starcraft: Broodwar. Tak jako v pokeru i v ní patřil díky své vlastní ctižádosti k nejlepším na světě. Dokonce pobýval pár let v Jižní Koreji, kde se dodnes hraje Starcraft profesionálně.

Grospellier byl jedním z prvních cizinců, který se do Koreje kvůli hraní přestěhoval. V Soulu pobýval od roku 2002 do poloviny roku 2004. Na svém kontě má samozřejmě řadu cenných starcraftových umístění, například druhé místo z herní olympiády World Cyber Games z roku 2001.

Krátce poté, co zanechal Starcraftu, objevil Grospellier kouzlo karet. A záhy zjistil, že poker mu jde neméně skvěle, a že v něm dokáže vyhrávat peníze. Spousty peněz. Grospellier byl vůbec prvním hráčem, který dokázal na PokerStars dosáhnout statusu Supernova a později Supernova Elite. ElkY dokázal díky soustavnému "grindu" nahrát 100 000 věrnostních bodů za 2 týdny a milióny za 4.5 měsíce.

Poker. Ilustrační foto

Grospellierovo jméno je také zvěčněné v Guinessově knize rekordů, a to u kolonky nejvíce odehraných SNG během jedné hodiny. ElkY jich zvládl 62, každé s buy-inem $6.50 dolaru.

Francouzovi turnajové výhry v pokeru už přesáhly částku 6 miliónů dolarů. Rodák z malého města Melun na severu Francie má na svém kontě i několik velkých úspěchů. Tím největším je vítězství na turnaji PokerStars Carribean Adventure v roce 2008, za které ElkY inkasoval $2 000 000 dolarů. O rok později na tom samém turnaji zvítězil ve speciálním high roller eventu s buy-inem 25 000 dolarů a připsal si dalších $433 500 dolarů.

Úspěchy zaznamenal člen týmu PokerStars Pro i na okruhu World Poker Tour. V roce 2008 zvítězil na turnaji Festa al Lago s buy-inem 15 000 dolarů a inkasoval rovný $1 411 015 dolarů. Grospellier je teprve třetím pokerovým hráčem, kterému se povedlo vyhrát jak na WPT, tak v rámci European Poker Tour. Dalšími dvěma jsou Gavin Griffin a Roland de Wolfe.

Poker. Ilustrační foto

Abychom ale dokázali, že ElkY je skutečně všestranný hráč, je třeba zmínit i jeho online úspěchy. Ve skvělém světle se ukázal například v online sérii World Championship of Online Poker, kterou každým rokem pořádá herna PokerStars.

V roce 2009 v rámci ní zvítězil hned ve dvou turnajích a pokaždé vyhrál přes 200 000 dolarů. Hlavně jeho výhra v turnaji s buy-inem 215 dolarů, ve které porazil 9 220 dalších hráčů patří k těm vůbec nejcennějším, které na online scéně dokázal vybojovat.

Grospellier pokerem žije, s barvami PokerStars na tričku se pravidelně účastní turnajů v rámci European Poker Tour. V prosinci 2010 jej mohli vidět i fanoušci pokeru v České republice. ElkY se totiž účastnil pražského turnaje EPT v hotelu Hilton.

Nedokázal zvítězit, ale úsměv mu z tváře nezmizel. A tak zatím jediné, co mu uniká, je výrazný triumf na World Series of Poker. Vzhledem k jeho věku (8.února 2011 oslaví třicáté narozeniny) má ale tuhle metu stále ještě před sebou a dost času na to ji s velkou pompou zdolat.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Další z rubriky

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Najdete na iDNES.cz