Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profil hráče: kdo je Bertrand Grospellier?

Komerční sdělení   17:00aktualizováno  17:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud jste o tomto skoro třicátníkovi z Francie ještě neslyšeli, pak ho možná poznáte z fotek. Bývalý elitní hráč Starcraftu patří dnes k nejlepším turnajovým hráčům pokeru. Pojďme se proto blíže podívat na jeho životopis.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bertrand Grospellier | foto: PokerStars.cz

ElkY, tak zní Grospellierova přezdívka z dob, kdy hrával profesionálně počítačovou hru Starcraft: Broodwar. Tak jako v pokeru i v ní patřil díky své vlastní ctižádosti k nejlepším na světě. Dokonce pobýval pár let v Jižní Koreji, kde se dodnes hraje Starcraft profesionálně.

Grospellier byl jedním z prvních cizinců, který se do Koreje kvůli hraní přestěhoval. V Soulu pobýval od roku 2002 do poloviny roku 2004. Na svém kontě má samozřejmě řadu cenných starcraftových umístění, například druhé místo z herní olympiády World Cyber Games z roku 2001.

Krátce poté, co zanechal Starcraftu, objevil Grospellier kouzlo karet. A záhy zjistil, že poker mu jde neméně skvěle, a že v něm dokáže vyhrávat peníze. Spousty peněz. Grospellier byl vůbec prvním hráčem, který dokázal na PokerStars dosáhnout statusu Supernova a později Supernova Elite. ElkY dokázal díky soustavnému "grindu" nahrát 100 000 věrnostních bodů za 2 týdny a milióny za 4.5 měsíce.

Poker. Ilustrační foto

Grospellierovo jméno je také zvěčněné v Guinessově knize rekordů, a to u kolonky nejvíce odehraných SNG během jedné hodiny. ElkY jich zvládl 62, každé s buy-inem $6.50 dolaru.

Francouzovi turnajové výhry v pokeru už přesáhly částku 6 miliónů dolarů. Rodák z malého města Melun na severu Francie má na svém kontě i několik velkých úspěchů. Tím největším je vítězství na turnaji PokerStars Carribean Adventure v roce 2008, za které ElkY inkasoval $2 000 000 dolarů. O rok později na tom samém turnaji zvítězil ve speciálním high roller eventu s buy-inem 25 000 dolarů a připsal si dalších $433 500 dolarů.

Úspěchy zaznamenal člen týmu PokerStars Pro i na okruhu World Poker Tour. V roce 2008 zvítězil na turnaji Festa al Lago s buy-inem 15 000 dolarů a inkasoval rovný $1 411 015 dolarů. Grospellier je teprve třetím pokerovým hráčem, kterému se povedlo vyhrát jak na WPT, tak v rámci European Poker Tour. Dalšími dvěma jsou Gavin Griffin a Roland de Wolfe.

Poker. Ilustrační foto

Abychom ale dokázali, že ElkY je skutečně všestranný hráč, je třeba zmínit i jeho online úspěchy. Ve skvělém světle se ukázal například v online sérii World Championship of Online Poker, kterou každým rokem pořádá herna PokerStars.

V roce 2009 v rámci ní zvítězil hned ve dvou turnajích a pokaždé vyhrál přes 200 000 dolarů. Hlavně jeho výhra v turnaji s buy-inem 215 dolarů, ve které porazil 9 220 dalších hráčů patří k těm vůbec nejcennějším, které na online scéně dokázal vybojovat.

Grospellier pokerem žije, s barvami PokerStars na tričku se pravidelně účastní turnajů v rámci European Poker Tour. V prosinci 2010 jej mohli vidět i fanoušci pokeru v České republice. ElkY se totiž účastnil pražského turnaje EPT v hotelu Hilton.

Nedokázal zvítězit, ale úsměv mu z tváře nezmizel. A tak zatím jediné, co mu uniká, je výrazný triumf na World Series of Poker. Vzhledem k jeho věku (8.února 2011 oslaví třicáté narozeniny) má ale tuhle metu stále ještě před sebou a dost času na to ji s velkou pompou zdolat.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Vyzkoušeli jsme první český nevěstinec se silikonovými pannami

Rebecca má mírně vyděšený výraz.

Netradiční nevěstinec otevřeli začátkem listopadu v centru Prahy. Na toho, kdo si přijde užít, čekají místo živých žen...

Sexuální závislost se šíří jako epidemie, varuje výzkum

O závislosti na sexu se vedou vědecké pře.

Jsou v téměř nepřetržitém souboji s myšlenkami na sex, vynakládají enormní množství energie na to, aby svůj sexuální...

Společnost nás stresuje požadavky na výkon, tak pijeme, říká terapeut

„Abyste se stali závislými, musíte stejně jako olympijský vítěz intenzivně a...

Narušené vztahy, odcizení, ale též stres z diktátu výkonnosti. Tam leží kořeny závislostí. „Společnost je ráda, když...

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

OBRAZEM: Nahota, krása, neřest, nevinnost. Česko hostilo burlesku

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a...

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a radikality. A stále víc se zabydluje i v...

Další z rubriky

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

Eureka Poker Tour začíná v Praze!

PokerStars Prague Open proběhne v Praze v září

Nová turnajová série od PokerStars vypukne ve čtvrtek 17. března v pražském Card Casinu na Smíchově. Už teď je jasné,...

Bouře přichází na PokerStars!

Sunday Storm

Jen krátce po rekordním turnaji Sunday Million přichází herna PokerStars s další obrovskou výzvou. Jste připraveni...

Najdete na iDNES.cz