Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profily hráčů: Gus Hansen

Komerční sdělení   1:00aktualizováno  1:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
I když se o poker zajímáte pouze okrajově, určitě jste někdy slyšeli jméno Gus Hansen. Jeden z nejslavnějších pokerových hráčů současnosti, čtyřnásobný vítěz World Poker Tour a několikanásobný pokerový milionář nepřestává vyvolávat obdiv a úžas u svých fanoušků. Kdo vůbec je tenhle fascinující člověk? Čtěte náš profilový článek!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gus patří mezi nejtalentovanější hráče světa | foto: PokerStars.cz

Gus Hansen, narozený 13.února 1974, pochází z tradiční líhně velkých pokerových talentů Kodaně. Jako většina ostatních pokerových profesionálů i Gus vynikal v matematice. Kromě toho byl zdatným tenistou a v mladí vyhrál několik tenisových turnajů. Sport ale Gusovi nepřinášel takové uspokojení, přestože je dodnes vášnivým tenistou a golfistou. Brzy se ukázalo, že svoje matematické schopnosti dokáže dobře zúročit nejenom při školních písemkách, ale i při hraní karet a deskové hry backgammon, které mladý Hansen propadl a hraje ji s oblibou dodnes.

Hansen k pokeru poprvé pořádně přičichnul v roce 1993 a byla to láska na první pohled. V tomto roce byl Gus v USA na výměném pobytu na univerzitě v Karolíně a chodil hrát do pokerové herny Ocean View Card Room. Místní atmosféra a pravidelné hraní v Hansenovi probudilo dosud skrytý a nerozvíjený talent.

Matematika zvyšuje vaše šance na výhru

V roce 1997 se Hansen rozhodl, že se pokerem začne živit. Bylo to po prvním neúspěšném vstupu na světovou pokerovou scénu v rámci World Series of Poker 1996. "Když se ohlédnu zpátky, vidím, že jsem tehdy neměl šanci na výhru, protože jsem do té doby prakticky nehrál No-Limit Hold 'em. Hned první den jsem byl z turnaje vyřazen a tato okamžitá porážka mě přiměla k rozhodnutí začít více trénovat, zkoušet nové hry a experimentovat s herními styly," řekl ke svým pokerovým začátkům Hansen.

Mladý Dán brzy zjistil, že se pokeru věnuje více než backgammonu a mnohem více času tráví v Las Vegas než v New Yorku. Postupně zapracoval na svém pokerovém stylu, který můžeme popsat slovy loose-agressive. Právě jeho unikátní způsob hry ho učinil slavným. Hansenovi nedělá problém navyšovat sázky i s horšími kartami, čímž uvádí své soupeře do rozpaků. "Baví mě pozorovat jejich reakce," komentoval to v jednom z rozhovorů. "Na rozdíl od ostatních hráčů hraji i slabší handy, což soupeřům znesnadňuje číst moji hru," dodal při příležitosti turnaje Poker Superstars III, který se stal slavný na YouTube.

S příchodem nového milénia se Velkému Dánovi (The Great Dane), jak zní Gusova pokerová přezdívka, začalo dařit i ve velkých turnajích. Největší úspěchy zaznamenal v turnajové sérii World Poker Tour, v jejímž rámci dokázal čtyřikrát vyhrát na různých turnajích a na své konto si připsal i dobrá umístění v bezpočtu dílčích turnajů v rámci WPT. Díky těmto úspěchům byl zařazen i do síně slávy této soutěže, a to v roce 2004.

Dánský hráč napsal o svém nejslavnějším vítězství knihu

Co se prestižní WSOP týče, v roce 2006 se Hansenovi podařilo probojovat se až na finálový stůl, kde ovšem vypadl hned s první zahranou karetní kombinací (jeho AK nestačily na pár devítek) a rozloučil se na 9. místě. Patrně nejprestižnější je ale Hansenovo první místo z Aussie Millions 2007. V Austrálii každoročně pořádaný turnaj má v oblibě většina pokerových profesionálů, a to nejen díky velice štědrému prize money. Gus byl v roce 2007 lepší než 747 dalších hráčů, kteří tvořili startovní pole, a odnesl si 1.500.000 australských dolarů (19.500.000 Kč). O svém úspěchu na Aussie Millions vydal dokonce Hansen knihu "Every Hand Revealed", která hand po handu rekonstruuje jeho vítězství.

V současnosti žije Hansen v metropoli Monaka Monte Carlu, které je jedním z daňových rájů. Jeho pokerové příjmy do dnešní doby jsou odhadovány na zhruba 7.000.000 amerických dolarů. Sám přitom přiznává, že se občas dostane do finančních problémů, a to zejména při hraní cash games, při kterých je schopen prohrát velké částky. Svým herním stylem se stal inspirací pro mnoho začínajících pokerových hráčů. Jeho místo mezi pokerovými legendami je právem zasloužené.

Zdroje: http://www.gushansenpoker.com/ , wikipedia

Autor:


Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Další z rubriky

Čech si splnil životní sen!

Jiří Gattner alias Hark123

V turnaji organizovaném PokerStars u příležitosti zprovoznění služby PokerStars Home Games porazil český hráč Jiří...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Advantage Consulting, s.r.o.
STORE MANAGER ŠPERKY - PLZEŇ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 KčNajdete na iDNES.cz