Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profily hráčů: Peter Eastgate

Komerční sdělení   1:00aktualizováno  1:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ještě před rokem o tomhle nenápadném mladíkovi z Dánska takřka nikdo nevěděl. Bývalý student gymnázia v Odense se ale tenhle rok nesmazatelně zapsal do kroniky pokerové historie. Ve svých 22 letech se stal nejmladším hráčem, který kdy vyhrál nejprestižnější pokerovou soutěž na světě - World Series of Poker. Pro ty z vás, kteří se chtějí s Peterem blíže seznámit, je pak určen náš profilový článek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Peter Eastgate si užívá rekordní výhry už ve svých 22 letech. | foto: PokerStars.cz

Eastgate se narodil v prosinci 1985 v dánském Odense. Už na základní škole se ukázal být velice talentovaným žákem, což potvrzoval i při studiu na odenském gymnáziu Sct. Knuds. Po úspěšné maturitě si nadaný Peter vybral studium financí na univerzitě v Aarhusu. Brzy ale bylo jasné, že biflování pro Eastgata není tím pravým ořechovým. Jeho spolužáci jej zasvětili do tajů pokeru a Peter této hře okamžitě propadl. Vzhledem ke svojí chytrosti a rychlému úsudku se brzy stal úspěšným a zvěsti o jeho precizní hře se začaly šířit.

Mladého talentu si postupem času všimli i v pokerové herně PokerStars, jejíž barvy nyní Eastgate oficiálně hájí. Už v 21 letech se  dokázal dobře umístit na některých živých turnajích, z nichž jmenujme třeba Irish Poker Open 2007, kde skončil na 9.místě a odnesl si 46,714 dolarů. Tou dobou už nepokračoval ve studiu na univerzitě a rozhodl se pro kariéru profesionálního pokerového hráče.

Peter kvůli pokeru přerušil svá studia ekonomie

Začátkem letošního roku se Eastgateovi podařilo umístit se na 30. místě na kodaňské zastávce European Poker Tour. Jeho ambice však byly daleko vyšší. Už od května dánské eso postupně stoupalo ve složitém sítu kvalifikačních turnajů Pro World Series of Poker. Když se konečně v listopadu probojoval až k finálovému stolu této nejprestižnější pokerové soutěže na světě, provázela jej už velice solidní reputace. Během léta Eastgate přestoupil z týmu sázkové kanceláře Ladbrokes do PokerStars a mezi deseti nejlepšími byl od začátku považován za jednoho z velkých favoritů na vítězství.

Souboje u final table letošního WSOP se protáhly na dva dny. Celkem bylo odehráno 274 handů, jejichž zvládnutí trvalo 15 hodin a 28 minuty. Na konci tohoto maratonu se mohl dánský hráč usmívat. Jeho soupeř a zároveň spoluhráč z PokerStars Ivan Demidov se musel před jeho umem sklonit. Ve svých 22 letech se Eastgate stal nejmladším vítězem WSOP v historii a na své konto si připsal 9 200 000 dolarů. V žebříčku nejlépe vydělávajících pokerových hráčů na světě se tak rázem vyšvihl na 11. příčku.

Mnohým by se z tak astronomické částky mohla zatočit hlava, ne tak Eastgateovi. Jak prozradil v četných rozhovorech, peníze nehodlá bezhlavě rozházet za nepotřebné věci, ale raději je investuje. Vzhledem k jeho věku a nespornému pokerovému nadání se dá očekávat, že prostředky na investice mladému Dánovi jen tak nedojdou.

Chcete také zažít atmosféru pokerového turnaje? Registrujte se na PokerStars.cz a vyberte si ze spousty skvělých turnajů. Objevte v sobě pokerovou hvězdu.

Autor:


Témata: Maraton

Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz